על מה נדבר בכתבה? 

את מחשבון ביטוח הבריאות, המשווה את ביטוחי הבריאות הפרטיים של כל חברות הביטוח, תוכלו למצוא באתר משרד האוצר. המחשבון נוצר כחלק מהרפורמה בביטוחי הבריאות שעשה משרד האוצר ב-2016, בה נקבעה פוליסת ביטוח בריאות פרטי אחידה לניתוחים. בעקבות הרפורמה, ניתן כיום גם לרכוש כיסויים שונים בפוליסת ביטוח הבריאות הפרטי שלכם בנפרד, ובכך להתאים אותו לצרכים שלכם. כדי להשתמש במחשבון ביטוח הבריאות של משרד האוצר ולמצוא את ביטוח הבריאות הטוב ביותר עבורכם, חשוב להבין מה בדיוק הוא משווה ומהן המגבלות שלו.

מה כוללת השוואה במחשבון ביטוח בריאות?

על מנת לעשות שימוש במחשבון הבריאות תתבקשו לבחור את המין ותאריך הלידה שלכם, כדי לחשב את גילכם המדויק. לאחר מכן תוכלו לבחור להשוות עד שלושה כיסויים עיקריים הנכללים בביטוח הבריאות הפרטי:

  1. ביטוח ניתוחים – כיסוי לניתוח פרטי או לטיפול המחליף ניתוח, בישראל או בחו"ל, המאפשר לכם לבחור את המנתח שתרצו מתוך רשימת מנתחים שבהסדר, או מכל מנתח כמו בביטוח ישיר. הכיסוי כולל גם עד 3 ייעוצים כחלק מהליך הניתוח.
  2. ביטוח השתלות – כיסוי להוצאות הכרוכות בביצוע השתלה בחו"ל של איברים חיוניים במצבים מסכני חיים, כולל הטסת המבוטח ומלווה מטעמו, מימון המנתח, חדר הניתוח, הצוות הרפואי, האשפוז ועוד.
  3. ביטוח תרופותכיסוי לתרופות שאינן בסל הבריאות, או לתרופות שהוכחה יעילותן גם במקרים שאינם תואמים את ההתוויה הרפואית המקובלת.

לאחר לחיצה על כפתור ההשוואה תקבלו רשימה של חברות המציעות ביטוח בריאות פרטי הכולל את הכיסויים שבחרתם. עבור כל חברה תוכלו לראות את המחיר החודשי המקסימלי לחבילת הכיסויים שבחרתם, אחד או יותר, לאדם בגילכם ומינכם. לצד המחיר יופיע הציון חברת הביטוח במדד השירות של משרד האוצר, המשקלל את אופן טיפול החברה בתביעות, מהירות המענה הטלפוני, שביעות הרצון של הלקוחות וכדומה. ככל שציון מדד השירות גבוה יותר, כך איכות השירות של חברת הביטוח גבוהה יותר על פי סקר משרד האוצר. לשמחתנו, ביטוח ישיר מככבת בעקביות בראש מדדי איכות השירות של משרד האוצר בביטוח מקיף לרכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח בריאות וביטוח תאונות אישיות.

בלחיצה על כפתור "מה כולל הביטוח" המופיע לצד כל חברה, תוכלו לקבל פירוט של עלות כל כיסוי שבחרתם להשוואה ושל הרכיבים העיקריים בכיסוי זה. עלות הכיסוי לניתוחים היא הגבוהה ביותר מבין שלושת הכיסויים שניתן להשוות במחשבון, כאשר שני הכיסויים האחרים יהיו זולים הרבה יותר.

איך להשתמש במחשבון ביטוח בריאות – ביטוח ישיר

בעקבות הרפורמה, ניתן כיום גם לרכוש כיסויים שונים בפוליסת ביטוח הבריאות הפרטי שלכם בנפרד, ובכך להתאים אותו לצרכים שלכם

מה לא יופיע במחשבון ביטוח הבריאות של משרד האוצר?

כאשר רוכשים ביטוח בריאות פרטי יש לענות על שאלון הבוחן את המצב הבריאותי הקיים כדי לתת למבוטח מחיר מדויק המותאם למצבו וצרכיו. במידה ויש לכם בעיה בריאותית קיימת המחשבון לא ישקלל את התוספת האפשרית למחיר. מנגד, המחשבון גם אינו מעודכן בהנחות השונות שתוכלו לקבל ברכישת הביטוח ישירות מחברת הביטוח, כך שלמעשה המחיר המופיע במחשבון הוא רק אינדיקציה כללית לעלות המשוערת של פוליסות ביטוחי הבריאות.

בנוסף, מחשבון ביטוחי הבריאות של משרד האוצר אינו כולל השוואה של כיסויים נוספים שתוכלו לרכוש מחברת הביטוח בהתאם לצרכים שלכם. למשל, תוכלו לרכוש גם כיסוי לשירותים אמבולטוריים, שירותים רפואיים שאינם מצריכים אשפוז, כמו רפואה משלימה, אבחון פסיכודידקטי לילדים, טיפול פסיכולוגי או ייעוץ של רופא ספורט. תוכלו גם לרכוש הרחבה לייעוץ רפואי אונליין או למלווה סרטן אם חס וחלילה תידרשו לו.

איך אפשר להיעזר במחשבון כדי למצוא את ביטוח הבריאות שמתאים לי?

מחשבון ביטוח הבריאות של משרד האוצר אמנם פשוט וקל לשימוש, אך הוא מציג השוואה חלקית. תוכלו להיעזר בו כדי לקבל הערכה ראשונית של עלות הביטוח בשקלול איכות השירות. לאחר שביצעתם את ההשוואה הראשונית וזיהיתם חברה אחת או שתיים שמציעות שירות איכותי בעלות סבירה, מומלץ לפנות ישירות לחברת הביטוח ולבחון אם יש כיסויים נוספים שמתאימים לצרכים שלכם. לאחר מילוי שאלון החיתום הרפואי תוכלו לקבל מחברת הביטוח הצעה מדוייקת למאפיינים האישיים שלכם.

סכום כסף מיידי כדי שתוכלו להתמקד בבריאות שלכם

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

מתכוננים לבאות: הכנה ללידה ומה היא כוללת - ביטוח ישיר
מתכוננים לבאות: הכנה ללידה ומה היא כוללת

לצד ההתרגשות הגדולה מהלידה המתקרבת חשוב לוודא שאתם מבצעים את הבדיקות וההכנות המתאימות

מה זה ביטוח בריאות פרטי ומדוע הוא חשוב כל כך? - ביטוח ישיר
מה זה ביטוח בריאות פרטי ומדוע הוא חשוב כל כך?

הכול על ביטוח בריאות פרטי וההבדלים בינו לבין השב״ן בקופות החולים

חשוב להשוות: איך להשתמש במחשבון ביטוח בריאות - ביטוח ישיר
חשוב להשוות: איך להשתמש במחשבון ביטוח בריאות

לצד קלות השימוש במחשבון ביטוח הבריאות, חשוב להכיר את מגבלותיו ולהבין כיצד ניתן להשתמש בו

באנו להרים רגליים: הכל על רפלקסולוגיה בהריון - ביטוח ישיר
באנו להרים רגליים: הכל על רפלקסולוגיה בהריון

הביטוח הפרטי מקנה לך סל הריון מורחב הכולל כיסוי לטיפולי רפואה משלימה מגוונים לבחירתך