ממה מורכב ביטוח מבנה למשכנתא?

ביטוח מבנה למשכנתא מורכב מ-4 כיסויים עיקריים:

 • מהו ביטוח מבנה?

  ביטוח המבנה מגן עליכם ועל הבנק מפני נזקים שפוגעים במבנה הבית ובערכו כמשכון כגון הצפה, שריפה, פגעי מזג אוויר, רעידות אדמה, מעשי זדון ועוד. על מנת למנוע מצב של "ביטוח חסר", מומלץ שסכום ביטוח המבנה יעמוד על הסכום שעולה לבנות את הדירה בשלמותה (ערך כינון) ולא על גובה ההלוואה שנלקחה מהבנק.

 • מהו שעבוד לבנק?

  סעיף בפוליסה שקובע שהבנק הוא "מוטב בלתי חוזר". משמעות הדבר היא שבעת מקרה נזק למבנה הבית הבנק הוא הגוף שיקבל את תגמולי הביטוח. 

 • מהו כיסוי רעידת אדמה?

  כיסוי המקנה פיצוי במקרה של אובדן או נזק למבנה ו/או תכולה כתוצאה מרעידת אדמה. בפוליסה סטנדרטית של ביטוח מבנה לדירה כיסוי זה ניתן להסרה, אך הבנק רוצה להגן על עצמו מפני נזק משמעותי לנכס ולכן מחייב לכלול כיסוי זה בפוליסה כשמדובר בביטוח מבנה למשכנתא. 

 • מהו כיסוי לנזקי צנרת?

  גם כאן מדובר בכיסוי שניתן להסרה בביטוח מבנה רגיל, אך מהווה תנאי של הבנק כשמדובר בביטוח מבנה למשכנתא. 

חיפוש פוליסות וטפסים - ביטוח משכנתא

חיפוש לפי:

עוד דברים שכדאי לדעת על ביטוח המבנה שלנו

ביטוח מבנה למשכנתא מקנה לכם כיסוי בגובה ההלוואה שלקחתם בלבד מכיוון שהוא מקנה הגנה לבנק ממצב בו לא תוכלו להחזיר לו את ההלוואה שלקחתם. על מנת להמנע ממצב של ביטוח חסר במקרה נזק, מומלץ להשלים את סכום הביטוח עד לכיסוי מלא של עלות המבנה שלכם (ערך הכינון) ואף לרכוש ביטוח תכולה להבטחת הגנה על רכושכם. מעבר לשקט נפשי מלא בכל הקשור לנזקים בדירה, השלמה זו גם תקנה לכם אפשרות לרכישת כיסויים המותאמים לכם אישית כמו כיסוי רופא עד הבית, כיסוי דודי שמש וחשמל וקולטים ועוד.

בניגוד לביטוח חיים למשכנתא בו סכום הביטוח מתעדכן בהתאם ליתרת ההלוואה ולגיל המבוטח, בביטוח מבנה למשכנתא סכום הביטוח הינו קבוע ונקבע בהתאם לערך ההלוואה (המינימום ההכרחי מבחינת הבנק) או המבנה כולו (האופציה המומלצת בכדי למנוע ביטוח חסר).

חתמתם על ביטוח המשכנתא הראשון שהציעו לכם בבנק? אף פעם לא מאוחר לחסוך! באפשרותכם לבצע הסבת ביטוח משכנתא ולהעביר את ביטוח המשכנתא הקיים שלכם לחברתנו. כל שעליכם לעשות הוא ליצור עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר ואנחנו כבר נדאג לשאר.

מתחייבים להצעה הזולה ביותר בביטוח משכנתא

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: