על מה נדבר בכתבה? 

שימו לב לנתונים המדהימים הבאים שפורסמו באופן רשמי על ידי משטרת ישראל: כ-20,000 רכבים נגנבים בישראל מדי שנה, עם ממוצע יומי של כ-50 רכבים אשר נגנבים מדי יום. תוסיפו לכך את ה"הישג" המפוקפק המשתקף מנתוני ה-OECD לפיהם ישראל נמנית על עשר המדינות שבהן מספר הגניבות לנפש הוא הגבוה בעולם ותגיעו למסקנה הבלתי נמנעת שמדובר במכת מדינה של ממש!

החוק בישראל קובע כי בעל רכב איננו רשאי לעשות שימוש ברכבו ללא רכישת ביטוח חובה. אולם, ביטוח חובה כידוע איננו רלוונטי למקרי גניבה, אלא מכסה את המבוטח בו מפני נזקי גוף בלבד. אין זה פלא אפוא ש-79.2% מהישראלים אינם מסתפקים ברכישת ביטוח חובה בלבד, אלא מוסיפים ורוכשים מבעוד מועד גם פוליסת ביטוח מקיף לרכב אשר מרחיבה את המעטפת הביטוחית גם כנגד גניבות ופריצות, וגם כנגד נזקים נוספים כגון שריפות, פגעי מזג אוויר ונזקים לרכוש צד שלישי. ביטוח מקיף לרכב מכסה את בעל הפוליסה במקרה של גניבה באופן מוחלט שכן הוא יקבל פיצוי בסך ערך השוק הממשי של הרכב המבוטח כפי שהיה טרום הגניבה.

ביטוח רכב נגד גניבה - ביטוח ישיר

הרכב 

בסיום כל נסיעה ודאו כי לא שכחתם לנעול את דלתות הרכב ושכל החלונות שבו סגורים היטב. הקפידו לעשות כן גם אם אתם יוצאים מהרכב בשעות היום "רק לדקה" לסידור קטנטן.

במידה ואין ברשותכם חניה קבועה מתחת לבית, השתדלו להחנות את הרכב בסמוך לדירה שלכם והכי טוב אם הוא ימוקם בטווח ראייה מאחד מחלונות הבית. במידה והדבר לא מתאפשר, העדיפו להחנות אותו במקום מואר ומרכזי כמה שיותר.

אל תתלו את מפתחות הרכב בכניסה לביתכם או בקרבת אחד החלונות. הניחו אותם במקום נסתר, על מנת למנוע מצב שבמידה והבית ייפרץ הפושע יזכה ברכב שלכם כבונוס.

יש לכם אופנוע/ קטנוע? דאגו לנעול אותו ביותר ממנעול אחד אל עמוד או שער מקובע היטב בקרקע ואל תסתפקו רק במנעול הדיסק הקדמי.

אם ברשותכם קודן לנטרול אמצעי מיגון, בחרו קוד הפעלה קשה לפיצוח ואחת למספר חודשים אפסו אותו ושנו אותו, במיוחד לאחר הטיפול במוסך.

בשורה התחתונה, גניבות רכבים הן חלק מהמציאות בה אנו חיים, לצערנו, על כן מומלץ להצטייד מראש בביטוח מקיף לרכב שיקנה לכם שקט נפשי וביטחון כלכלי מפני מקרה גניבה אפשרי.

בסיום כל נסיעה ודאו כי לא שכחתם לנעול את דלתות הרכב ושכל החלונות שבו סגורים היטב. הקפידו לעשות כן גם אם אתם יוצאים מהרכב בשעות היום "רק לדקה" לסידור קטנטן.

הרחבת הכיסוי הביטוחי

אז החלטתם להצטייד בפוליסת ביטוח מקיף לרכב. כעת כדאי שתדעו שבאפשרותכם להתאים אותה לצרכים הספציפיים שלכם. הפוליסה מונעת לנו אמנם לא מעט כאבי ראש, אבל באפשרותכם להרחיב אותה בקלות בכיסויים נוספים שיכולים לעשות לכם חיים פשוטים אפילו יותר על ידי הוספת כיסויים נוספים כמו רכב חלופי במקרה גניבה או אובדן ערך מוחלט (Total Lost), שירותי דרך וגרירה, כיסוי לנהגים צעירים למספר ימים מוגבל ועוד.

אמצעי הגנה והוזלת הביטוח

ביטוח רכב מקיף נקבע לא רק בהתאם לשווי הרכב אלא גם לפי פרמטרים נוספים. אחד מהם הוא המיגון הקיים ברכב, דוגמת אזעקה, קודן או מערכת איתור. אמצעים אלה יכולים להוזיל את עלות הביטוח שכן הם מסייעים בהגנה כנגד פריצות וגניבות. במקרים רבים, חברת הביטוח תחייב את התקנתם של אמצעי ההגנה הללו כתנאי להתקשרות בפוליסה (ואי עמידה בתנאי הפוליסה בקרות גניבה עלולה לשמוט את הקרקע תחת חובתה של חברת הביטוח לשלם את הכיסוי המוסכם).

פרמטר חשוב נוסף שמשפיע על גובה פוליסת ביטוח מקיף לרכב הוא מידת חשיפתו של הרכב לגניבות. האם הרכב נמצא באופן תדיר בחניון סגור ומאובטח? האם בעל הרכב גר או עובד באזורים מועדים לפורענות? וכיוצא בזה. אלמנטים אלו משפיעים על עלותה השנתית של הפוליסה וכאשר אתם ניגשים לרכוש ביטוח רכב, חשוב להכירם.

ביטוח נגד גניבה גם עבור רכב ישן

כדאי לומר שפוליסת ביטוח מקיף לרכב איננה האופציה הבלעדית בכל המקרים. במסמך רשמי אשר פורסם לאחרונה על ידי משרד האוצר (אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון), נאמר כי בעלי רכב הנוסע כבר מעל לעשר שנים על הכביש יכולים להסתפק (בנסיבות מסוימות) בביטוח צד ג' אשר נועד לכסות נזקי רכב אחר או רכוש שבו פגעו עם רכבכם. הסיבה לכך היא שאותם נהגים פחות רגישים לנזקי הרכב שלהם, אך עדיין חשוב להם להיות מכוסים במקרי פגיעה באחרים. דבר זה נאמר בהסתייגות שכן ככל שעובר הזמן בעלי רכב רבים נקשרים רגשית לרכביהם ולכן עדיין מעדיפים לבחור בביטוח מקיף לרכב.

עד 50% הנחה בביטוח מקיף לרכב* 

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב

הכירו את ארגון ידידים: אנשים טובים באמצע הדרך
הכירו את ארגון ידידים: אנשים טובים באמצע הדרך

ביטוח ישיר שמחה להפנות לכם זרקור על הפעילות החשובה של ארגון ידידים שחרט על דגלו לספק סיוע ראשוני שאינו רפואי בדרכים

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

לדעת יותר על ביטוח רכב נגד גניבות אשר נעשה במסגרת ביטוח מקיף לרכב ויכול לחסוך לכם המון עוגמת נפש.

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.