ביטוח רכב הוא אחד ממוצרי הביטוח הכי בסיסיים שאנו מכירים. כל בעל רכב מחויב על פי חוק לרכוש ביטוח חובה לרכב ולרובנו יש גם ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. אתר ביטוח ישיר היה הראשון בישראל לאפשר רכישת ביטוח רכב באמצעות האינטרנט. אז רגע לפני שאתם מבצעים את רכישת הביטוח, קבלו מספר טיפים שיעזרו בתהליך:

טיפים חשובים בעת רכישת ביטוח רכב

 • חשוב להקפיד למסור פרטים מדויקים אודות הנהג העיקרי ברכב ושאר המורשים לנהוג, במקרה של אירוע ביטוחי חברות הביטוח מאמתות את הפרטים שנמסרו במועד המכירה.
 • במידה ואתם רוכשים רכב מיד שנייה דאגו לבטח את הרכב לפני הרכישה על מנת שתוכלו לקבל העתק של תעודת החובה בפקס, רצוי לא להסתמך על ביטוח של בעל הרכב הקודם. בכל מקרה, אם החלטתם להעביר את הביטוח הקיים על שמכם, וודאו מול חברת הביטוח כי הביטוח פעיל ותקף וכי היא מוכנה להחיל אותו עליכם בתנאים הקיימים.
 • במידה ואתם משוחחים טלפונית עם נציג חברת ביטוח, זכרו כי השיחה מוקלטת. כל מידע שאתם מוסרים נמצא על ההקלטה. חשוב לציין את כל הפרטים היות וההקלטה מהווה "חוזה" ביניכם לבין חברת הביטוח.
 • במקרה של תאונה יש לקבל החלטה איזו חברת ביטוח לתבוע: שלכם או של הצד השני המעורב בתאונה. תביעת חברת הביטוח שלכם הינה מהירה יותר, אך במקרה זה תחויבו בסכום ההשתתפות העצמית הנקוב בפוליסה, עניין שגורר אחריו רישום בדו"ח התביעות, לאובדן הנחת העדר תביעות ואף יכול בעתיד להוביל לסירוב חברת ביטוח לבטח אתכם שוב. אם בחרתם לתבוע את חברת הביטוח של הצד השני, יש לקחת בחשבון כי עליכם לטפל בעצמכם בנושאים כמו שמאות, מוסכים ועוד.

טיפים נוספים שיכולים להיות מועילים

 • חשוב לדעת מהם התנאים הנדרשים לאישור הפוליסה. לדוגמא: המיגון הנדרש ברכב, הצגת אישורי העדר תביעות, דוח שמאי ובמידה ונדרש אישור אפוטרופוס.
 • סכום הכיסוי בביטוח צד ג' אינו קבוע ומשתנה בין חברות הביטוח בפערים נכבדים. במקרה של אירוע ביטוחי בו נגרם נזק לרכב או רכוש של צד ג', תהיו מכוסים ביטוחית רק עד סכום הכיסוי הנקוב בפוליסה ומעבר לו מימון הנזק עינו על חשבונכם ולכן ההבדל יכול להיות קריטי.
 • חשוב לוודא כי פוליסת הביטוח שלכם מאפשרת כיסוי טיפולי בכל מוסך מורשה ולא רק במוסכים עימם יש לחברת הביטוח הסדר. עם זאת, יש לציין כי הכנסת הרכב לטיפול במוסך הסדר מוזילה משמעותית את עלות הטיפול ומשפרת את השירות הנלווה, שיעור ההשתתפות העצמית, רכב חלופי ועוד.
 • חשוב לבדוק באלו מקרים ישנה ההשתתפות העצמית, מה גובהה, מה התוספת במקרה של נהג צעיר או חדש. 
 • חשוב לדאוג להשוות את היקף הכיסויים השונים כגון שמשות, שירותי דרך ורכבים חליפיים ולבדוק האם שירותי הגרירה כוללים חניית לילה ולכמה ימים ניתן לקבלת רכב חליפי. לדוגמא: בביטוח ישיר קיים כיסוי "שמשות עד הבית" אשר מקנה ללקוחות אפשרות להחלפת השמשה בבית הלקוח.
 • במקרה ביטוחי בו נפגע רכושו של צד ג', יש למסור לצד הנפגע אך ורק את פרטיכם האישיים ופרטי הפוליסה שלכם, ולא לומר דבר המשתמע כהודאה באשמה. אתם לא תמיד יודעים עד כמה אתם אשמים, אם בכלל, בגרימת התאונה. חשוב לזכור: בכפוף לתקנות המפקח על הביטוח, הודאה באשמה מסירה אחריות מחברת הביטוח שלכם, עניין היכול לגרור אחריו סירוב לקבלת התביעה ומימון הוצאות המקרה הביטוחי מכיסכם.
 • נהגים מתחת לגיל 24 לא רשאים לנהוג ברכב חליפי, ניתן לוותר על הכיסוי או להמיר את הזכאות בכסף בחלק מהחברות. בביטוח ישיר נהג צעיר אשר רכש את הכיסוי של רכב חליפי רשאי לתת את הרכב החליפי להוריו (במידה ואינם נהגים חדשים) או לקבל החזר כספי עבור כל יום שבו היה זכאי לרכב חליפי.
 • במידה וברכב קיימת מערכת סטריאו שהינה חלק אינטגרלי (built-in) מהרכב אין צורך לבטחה בכיסוי נפרד.
 • למשפחות בהן קיימים נהגים צעירים שלא מרבים להשתמש ברכב חלק מחברות הביטוח מאפשרות לחסוך בעלות הביטוח ולשלם רק עבור הזמנים בהם יש צורך בכיסוי לנהגים צעירים הכיסוי מתאים במיוחד לחיילים וצעירים שלא מתגוררים בבית. בביטוח ישיר קיים כיסוי מיוחד של נהג צעיר ו/או חדש ל-4 ימים.
 • ניתן להוזיל את עלות הפוליסה על ידי העלאת ההשתתפויות העצמיות ו/או הגבלת המורשים לנהוג לבעל הפוליסה ובן/בת זוג. במקרה הצורך בחלק מחברות הביטוח ניתן להוסיף לתקופות קצרות מורשים לנהוג נוספים בעלות נמוכה. בביטוח ישיר לדוגמא ניתן להוסיף במורשים לנוהג "כל נהג" (מעל גיל 24 וותק נהיגה מעל שנה) ל-7 ימים.
 • במידה והוספתם לרכבכם תוספות כל שהן כגון: ספוילרים, וו גרירה, מערכת הגברה יקרה או כל תוספת אחרת בחלק מהחברות תוכלו לבקש לבטח גם אותן בתוספת תשלום.

עד 35% הנחה ברכישת ביטוח מקיף לרכב* 

לקבלת הצעה ללא התחייבות:

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

לדעת יותר על ביטוח רכב נגד גניבות אשר נעשה במסגרת ביטוח מקיף לרכב ויכול לחסוך לכם המון עוגמת נפש.

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.

השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירי ביטוח רכב

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על גובה הסכום של הביטוח, ביניהם רמת הבטיחות המותקנת ברכב ואפיונו של הנהג.