על מה נדבר בכתבה?

עולם הביטוח הפך לפשוט בשנים האחרונות, אך כשעוסקים בנושא רק פעם בשנה גם המומחים הגדולים עלולים לשכוח דברים שכדאי לדעת. ריכזנו עבורכם את מה שחשוב לא לשכוח

 • ביטוח רכב מתומחר לפי צרכי הנהג, כך יכולים להשתנות מחיריו בהתאם למאפייני הרכב והנוהגים בו
 • רכשתם רכב מיד שניה? עדיף לבטח אותו בעצמכם, או לכל הפחות לוודא כי הביטוח עבר מהבעלים הקודם אליכם בצורה חלקה והרמטית
 • ניתן להוזיל את הפוליסה באמצעים שונים. בניהם הגבלת רשימת הנהגים, שימוש בביטוח לתקופה קצרה עבור נהג חדש שלא עולה הרבה על ההגה ועוד

ביטוח רכב הוא אחד ממוצרי הביטוח הבסיסיים והנפוצים ביותר שאנו מכירים. כל בעל רכב מחויב על פי חוק לרכוש ביטוח חובה לרכבו, ורובנו לא מסתפקים בכיסוי המינימלי ומתמגנים גם בביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. אז רגע לפני שאתם מבצעים את רכישת הביטוח, קבלו מספר טיפים שיעזרו בתהליך.

כל בעל רכב מחויב על פי חוק לרכוש ביטוח חובה לרכבו

טיפים חשובים בעת רכישת ביטוח רכב

 • חשוב להקפיד למסור פרטים מדויקים אודות הנהג העיקרי ברכב ושאר המורשים לנהוג. במקרה של אירוע ביטוחי חברות הביטוח מאמתות את הפרטים שנמסרו במועד המכירה.
 • במידה ואתם רוכשים רכב מיד שנייה דאגו לבטח אותו לפני הרכישה, על מנת שתוכלו לקבל העתק של תעודת החובה בפקס. רצוי לא להסתמך על ביטוח הרכב של הבעלים הקודם. בכל מקרה, אם החלטתם להעביר את הביטוח הקיים על שמכם, וודאו מול החברה המבטחת כי הביטוח פעיל ותקף וכי היא מוכנה להחיל אותו עליכם בתנאים הקיימים.
 • אתם משוחחים טלפונית עם נציג חברת ביטוח? זכרו כי השיחה מוקלטת. כל מידע שאתם מוסרים נמצא על ההקלטה. חשוב לציין את כל הפרטים היות וההקלטה מהווה "חוזה" ביניכם לבין חברת הביטוח.
 • במקרה של תאונה יש לקבל החלטה איזו חברת ביטוח לתבוע: שלכם או של הצד השני המעורב בתאונה. תביעת חברת הביטוח שלכם היא אמנם מהירה יותר, אך תחויבו בסכום ההשתתפות העצמית הנקוב בפוליסה, מה שבתורו יגרור אחריו רישום בדו"ח התביעות, אובדן הנחת העדר תביעות ובעתיד אף עלול להוביל לסירוב חברת ביטוח לבטח אתכם שוב. אם בחרתם לתבוע את חברת הביטוח של הצד השני, יש לקחת בחשבון כי עליכם לטפל בעצמכם בנושאים כמו שמאות, מוסכים ועוד.

טיפים נוספים שיכולים להיות מועילים בעת קניית ביטוח

 • חשוב לדעת מהם התנאים הנדרשים לאישור הפוליסה. לדוגמא: המיגון הנדרש ברכב, הצגת אישורי העדר תביעות, דוח שמאי ובמידה ונדרש – גם אישור אפוטרופוס.
 • סכום הכיסוי בביטוח צד ג' אינו קבוע ומשתנה בין חברות הביטוח בפערים משמעותיים. במקרה של אירוע ביטוחי בו נגרם נזק לרכב או רכוש של צד ג', תהיו מכוסים ביטוחית רק עד סכום הכיסוי הנקוב בפוליסה. מעבר לו מימון הנזק הינו על חשבונכם ולכן ההבדל יכול להיות קריטי.
 • וודאו כי פוליסת הביטוח שלכם מאפשרת כיסוי טיפולים בכל מוסך מורשה ולא רק במוסכים עימם יש לחברת הביטוח הסדר. עם זאת, יש לציין כי הכנסת הרכב לטיפול במוסך הסדר מוזילה משמעותית את עלות הטיפול ומשפרת את השירות הנלווה, שיעור ההשתתפות העצמית, קבלת רכב חלופי ועוד.
 • בדקו באילו מקרים תחוייבו בהשתתפות העצמית, מה גובהה ומה התוספת במקרה של נהג צעיר או חדש. 
 • הקפידו להשוות את היקף הכיסויים השונים כגון שמשות, שירותי דרך ורכבים חליפיים ולבדוק האם שירותי הגרירה כוללים חניית לילה, ולכמה ימים ניתן לקבלת רכב חליפי. לדוגמא: בביטוח ישיר קיים כיסוי "שמשות עד הבית" אשר מקנה ללקוחות אפשרות להחלפת השמשה בבית הלקוח.
 • במקרה בו נפגע רכושו של צד ג', יש למסור לצד הנפגע אך ורק את פרטיכם האישיים ופרטי הפוליסה שלכם. הגם שמצב תאונתי עלול לעורר סערת רגשות ובלבול, השתדלו לא לומר דבר המשתמע כהודאה באשמה. אתם לא תמיד יודעים עד כמה אתם אשמים, אם בכלל, בגרימת התאונה. חשוב לזכור: בכפוף לתקנות המפקח על הביטוח, הודאה באשמה מסירה אחריות מחברת הביטוח שלכם, עניין היכול לגרור אחריו סירוב לקבלת התביעה ומימון הוצאות המקרה הביטוחי מכיסכם.
 • נהגים מתחת לגיל 24 אינם רשאים לנהוג ברכב חליפי. לכן עבורם ניתן לוותר על הכיסוי, או להמיר את הזכאות בכסף, בחלק מהחברות. בביטוח ישיר נהג צעיר אשר רכש את הכיסוי של רכב חליפי רשאי לתת את הרכב החליפי להוריו (במידה ואינם נהגים חדשים) או לקבל החזר כספי עבור כל יום שבו היה זכאי לרכב חליפי.
 • במידה וברכב קיימת מערכת סטריאו שהינה חלק אינטגרלי (built-in) מהרכב אין צורך לבטחה בכיסוי נפרד.
 • למשפחות בהן קיימים נהגים צעירים שלא מרבים להשתמש ברכב חלק מחברות הביטוח מאפשרות לחסוך בעלות ביטוח הרכב ולשלם רק עבור הזמנים בהם יש צורך בכיסוי לנהגים צעירים הכיסוי מתאים במיוחד לחיילים וצעירים שלא מתגוררים בבית. בביטוח ישיר קיים כיסוי מיוחד של נהג צעיר ו/או חדש ל-4 ימים.
 • ניתן להוזיל את עלות הביטוח על ידי העלאת ההשתתפויות העצמיות ו/או הגבלת המורשים לנהוג ברכב לבעלי הפוליסה ובני/בנות זוגם. במקרה הצורך ניתן להוסיף כיסוי ביטוח רכב לתקופות קצרות, במסגרתו מורשים לנהוג נהגים נוספים בעלות נמוכה. בביטוח ישיר לדוגמא ניתן להוסיף במורשים לנוהג "כל נהג" (מעל גיל 24 וותק נהיגה מעל שנה) ל-7 ימים.
 • במידה והוספתם לרכבכם תוספות כל שהן כגון: ספוילרים, וו גרירה, מערכת הגברה יקרה או כל תוספת אחרת בחלק מהחברות תוכלו לבקש לבטח גם אותן בתוספת תשלום.

עד 50% הנחה בביטוח מקיף לרכב* 

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב

הכירו את ארגון ידידים: אנשים טובים באמצע הדרך
הכירו את ארגון ידידים: אנשים טובים באמצע הדרך

ביטוח ישיר שמחה להפנות לכם זרקור על הפעילות החשובה של ארגון ידידים שחרט על דגלו לספק סיוע ראשוני שאינו רפואי בדרכים

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

לדעת יותר על ביטוח רכב נגד גניבות אשר נעשה במסגרת ביטוח מקיף לרכב ויכול לחסוך לכם המון עוגמת נפש.

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.