על מה נדבר בכתבה? 

על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה במהלך 2013 לא פחות מ-4.8 מיליון ישראלים החתימו דרכון בנתב"ג, ואכן, בכל שנה מיליוני ישראלים נוסעים לחו"ל למטרות שונות ומגוונות. פעמים רבות, הנסיעה כוללת לא רק ביקור בחו"ל ולינה בבתי מלון, אלא גם השכרת רכב. בין אם אתם נוסעים לטובת נופש משפחתי, ובין אם אתם מארגנים נסיעת עסקים, ייתכן בהחלט כי תבקשו לשכור רכב במדינת היעד. במידה ואתם מתכננים שכירת רכב בחו"ל, מומלץ להוציא בטרם עת רישיון נהיגה בינלאומי. מדובר למעשה ברישיון נהיגה אשר מקנה לכם את הזכות לנהוג בחו"ל בהתאם לדרגת הרישיון הישראלי שלכם.

על מנת להוציא רישיון נהיגה בינלאומי, עליכם להגיע עם רישיון הנהיגה הישראלי לאחת מהתחנות אשר מנפיקות רישיונות בינלאומיים. הנפקת רישיון נהיגה לחו"ל כרוכה בתשלום ששיעורו משתנה מגוף לגוף. עם זאת, יודגש כי אלה לא סכומים משמעותיים ומרביתם נמוכים מ-50 ₪. כיום, ישנם שני גופים בישראל אשר רשאים להנפיק רישיון נהיגה בינלאומי – טלדור ומ.מ.ס.י.

מדוע צריך רישיון נהיגה בינלאומי?

בכדי לקבל רישיון נהיגה בינלאומי, עליכם להציג רישיון נהיגה ישראלי תקף. כמו כן, לא מונפקים רישיונות נהיגה בינלאומיים עבור נהגים חדשים אשר עדיין מחויבים בנהיגה עם מלווה (גם אם המלווה נוסע עימם לחו"ל). רישיון בינלאומי הינו מסמך בעל תוקף מחייב במדינות אשר חתומות על אמנת ז'נבה משנת 1949 ו/או על אמנת וינה (משנת 1968).

בכדי לקבל רישיון נהיגה בינלאומי, עליכם להציג רישיון נהיגה ישראלי תקף.

רבים סבורים כי ניתן כיום לנהוג בחו"ל גם ללא רישיון נהיגה בינלאומי. ואכן, ישנן מדינות אשר מתירות לנהגים ישראליים לנהוג בכבישיהם על בסיס הרישיון הישראלי בלבד. עם זאת, מומלץ שלא להסתמך על עניין זה בעת תכנון נסיעה לחו"ל. ראשית, ייתכן בהחלט כי התקנות והחוקים הפנימיים השתנו עם השנים ולא תמיד ניתן לדעת בבירור מהו המצב החוקי הרלבנטי נכון למועד הנסיעה. כמו כן, פעמים רבות, רשויות האכיפה וחברות השכרת הרכב אינן מודעות להכרה הרשמית ברישיון הישראלי, דבר אשר עלול לעורר קשיים ולגרום לאי נעימויות.

רישיון נהיגה בינלאומי

תוקפו של רישיון בינלאומי לאחר מספר חודשים בחו"ל

רישיון נהיגה בינלאומי איננו בעל תוקף בלתי נגמר. אכן, כל מדינה מעוניינת לאפשר לתיירים המגיעים אליה להתנייד ברכב מושכר. עם זאת, כאשר מדובר בשהות ארוכה בת מספר חודשים, המדינה המארחת איננה יכולה שלא לפקח אודות על הנהגים הנוסעים בתחומה. אי לכך, תוקפם של רישיונות הנהיגה הבינלאומיים פג לאחר מספר חודשים.

תקופת תוקפו של רישיון הנהיגה משתנה בהתאם למדינה הספציפית. לדוגמא, באוסטרליה ונורבגיה, כוחו של רישיון הנהיגה הבינלאומי יפה עד שלושה חודשים בלבד מיום הכניסה למדינה. לעומת זאת, במדינות אחרות כגון ארה"ב או שבדיה, תוכלו לנהוג עם רישיון הנהיגה הבינלאומי במשך 12 חודשים. במילים פשוטות, במידה ואתם מתכננים נסיעה ארוכה לחו"ל, ומעוניינים להיות בעלי אפשרות לנהוג בכבישי המדינה אליה אתם מגיעים, מומלץ לבדוק היטב את תוקפו וכוחו של רישיון הנהיגה הבינלאומי.

איך מוציאים רישיון נהיגה בינלאומי?

אדם אשר מעוניין להנפיק לעצמו רישיון נהיגה בינלאומי צריך להגיע לאחד מסניפי מ.מ.ס.י או טלדור וזאת כאשר הוא מצויד ברישיון הנהיגה הישראלי שלו. רישיון הנהיגה הישראלי חייב להיות תקף בעת הנפקת הרישיון הבינלאומי. במידה ותוקפו של הרישיון הישראלי יפוג במהלך השהות בחו"ל, יפקע גם תוקפו של הרישיון הבינלאומי. הנפקת רישיון נהיגה בינלאומי כרוכה כאמור גם בעלות מסוימת (אך לא מדובר בסכומים משמעותיים).

עד 25% הנחה בביטוח נסיעות לחו"ל
ללקוחות ביטוח ישיר

כפר גלובלי: ביטוח נסיעות לחו"ל באינטרנט

כיום, בחסות הקדמה הטכנולוגית, מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל און-ליין בקלות ובזול

טסה בשביל שניים: ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון

ביטוח נסיעות לחו"ל בסיסי אינו מעניק לאישה ההרה את מלוא הכיסויים הרלוונטיים לה ולכן עליה לדאוג להרחבתו

כמו סופרמן: ביטוח נסיעות לחו"ל אקסטרים

חובבי ספורט אתגרי? אל תוותרו על כיסוי ביטוחי נאות בגלל תפיסת ה"לי זה לא יקרה" המסוכנת!

חוויה משפחתית: ביטוח נסיעות לחו"ל עם ילדים

נסיעה לחו"ל עם הילדים היא חוויה נהדרת אך יחד עם ההנאה הצרופה, גם האחריות גדלה ולכן כדאי להצטייד מבעוד מועד בביטוח נסיעות המותאם למשפחה.

מורה נבוכים: איך לבחור ביטוח נסיעות לחו"ל?

יוצאים לחופשה? אל תשכחו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. רק באתר ביטוח ישיר תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לבחירת ביטוח נסיעות מתאים במיוחד עבורכם!

ותחזרו בשלום: רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל

קראו אודות האופציות השונות לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל ותוכלו לחסוך כסף כבר בנסיעה הקרובה שלכם!