בעל מקצוע או אורח שבא לבקר אותנו בבית מועד ונפצע בתוך הדירה שלנו, שריפה שפורצת בדירה שלנו מתפשטת ופוגעת גם בדירה של השכן מלמעלה או עציץ שנופל מטה מהמרפסת שלנו ופוגע ברכב של שכן שחנה ברחוב - תהיו מכוסים בכל המקרים המצערים האלו רק אם אתם מחזיקים ברשותכם ביטוח צד ג' לדירה.

הפתגם המפורסם "חיה ותן לחיות" תקף בהחלט גם כאשר מדובר בבית שלנו, שכן אנחנו האחראיים הבלעדיים על כל מה שקורה בו ואם מדובר בנזק כלשהוא שאירע בתחומיו לאדם אחר או באירוע שנגרם בסביבתו הקשור אליו באופן ישיר – הרי שמחובתנו לתת את הדין. ביטוח דירה הינו סוג ביטוח שבמסגרתו אנו מגנים על הנכס היקר לליבנו (מבנה) או על מיטב הרכוש שברשותנו אותו אנו שומרים בדרך כלל בין ארבע קירותיו (תכולה), אך כאשר בתחומי הבית שלנו מתקיימת פגיעה בגורם שלישי – רק ביטוח צד ג' לדירה יספק לנו הגנה.

אז מהו ביטוח צד ג' לדירה?

צד ג' הינו כל אדם שאינו המבוטח, או בן משפחה המתגורר בדירה בקביעות ואף אינו עובד בקביעות במשק ביתו של המבוטח. במקרה של הפעלת הביטוח בעת נזק שנגרם לצד ג' בשל אירוע תאונתי שגרם למוות, מחלה או נזק לרכוש של צד שלישי בתחומי הדירה, חברת הביטוח תישא בתשלום הסכום שהמבוטח יהיה חייב לשלם על פי פקודת הנזיקין.

ביטוח דירה צד ג'

כמה עולה ביטוח דירה צד ג' וכיצד ניתן לרכוש אותו?

הדירה היא נכס בעלי ערך רב אשר רבים דואגים לבטח אותה מבעוד מועד מפני סיכונים שונים ובצדק. כפי שהזכרנו בתחילת הכתבה, המוצרים הביטוחיים המרכזיים בתחום זה הם ביטוח מבנה וביטוח תכולה, וכמובן שניתן לרכוש פוליסה מקיפה הכוללת את שני הביטוחים גם יחד. כיסוי ביטוחי כלפי צד ג' ניתן באופן אוטומטי בעת רכישת ביטוח תכולה. לעומת זאת, כל המעוניין לרכוש אך ורק ביטוח מבנה לדירה, יצטרך להוסיף באופן נפרד גם ביטוח צד ג' לדירה.

מסיבה זו לא מעט משכירי דירות בישראל מבקשים לעגן כסעיף בתוך חוזה השכירות את החובה של המשכיר לרכוש ביטוח תכולה, שכן ביטוח זה מגן עליהם מפני תביעות של פגיעות צד ג' בנכס שלהם ונזקים אפשריים לרכוש הקיים בדירה.

איפה לעשות ביטוח דירה?

ביטוח דירה עושים באינטרנט. הודות למהפכה הדיגיטלית המתרחשת ב-20 השנה האחרונות, ענף הביטוח ניער מעליו בשנים האחרונות את אבק השמרנות וכיום ניתן למצוא בו לא מעט חברות המנצלות את כל יתרונות הדיגיטל לטובת הלקוח – גם מבחינת המחיר הסופי האטרקטיבי, אבל לא פחות חשוב מבחינת השירות הרב ערוצי שהן מספקות אשר מקל פלאים את ההתנהלות מולן. חברות אלה נקראות חברות ביטוח ישירות שכן הן מתנהלות ישירות מול המבוטחים שלהם בערוץ הדיגיטלי שמייעל את הקשר ומאפשר תמחור זול יותר ללקוח, ללא כל צורך בתיווך סוכנים.

כל המידע הדרוש ללקוח מוגש ללקוח על מגש של כסף באתר האינטרנט הידידותי של החברה ובאפשרותו לרכוש פוליסה מותאמת בלחיצת כפתור און-ליין, בסיוע נציגי השירות האדיבים בצ'ט הווירטואלי, או במוקד הטלפוני הזמין בכל שעות היום. גם לאחר הרכישה המבוטח יכול לנהל את הפוליסה שלו, להוסיף הרחבות וכיסויים ואף להתעדכן אודות תביעה שהגיש באמצעות האזור האישי שנפתח לו במעמד הרכישה באתר.

כיסויים נוספים

חשוב לדעת כי אדם הרוכש ביטוח דירה יכול להתאים אותו לצרכיו על ידי הוספת כיסויים והרחבות לביטוח הסטנדרטי מעבר לביטוח צד ג' – בין היתר ניתן להוסיף כיסוי לנזקי רעידות אדמה, כיסוי "כל הסיכונים" לרכוש אותו אנחנו מניידים גם מחוץ לדירה ועוד.

אם כן, ביטוח צד ג' לדירה הוא ביטוח הכרחי על מנת להגן עלינו מפני נזקים שנגרמים לאחר כתוצאה מאירוע שקרה בתחומי הדירה שלנו. זהו מוצר משלים לביטוחי מבנה ותכולה שהם המרכיבים העיקריים בביטוח דירה – על ידי רכישתו, תהיו מוגנים 360 מעלות מכל פגע אפשרי בדירה שלכם.

3 חודשים מתנה ברכישת ביטוח דירה*

לקבלת הצעה ללא התחייבות: