על מה נדבר בכתבה? 

על פי הוראות המפקח על הביטוח, כיסוי כנגד רעידת אדמה כלול בכל פוליסת ביטוח דירה תקנית. בניגוד לנזקי מלחמה ופעולות איבה, המדינה אינה מחויבת לפצות את האזרחים במקרה של רעידת אדמה, לכן הפתרון היחיד הוא ביטוח פרטי. במידה והלקוח החליט לא לרכוש כיסוי זה, מחייב החוק את הלקוח לחתום על מסמך ויתור. בביטוח בתי עסק, ניתן לבטח מבנה המשמש לעסק בגין אובדן רווחים בשל הפסקת פעילות בעקבות רעידת אדמה.

בביטוח בתי עסק, ניתן לבטח מבנה המשמש לעסק בגין אובדן רווחים בשל הפסקת פעילות בעקבות רעידת אדמה.

מידע חיוני בנושא ביטוח דירה

עד כה, התחלק ענף ביטוחי הדירות לשני מוצרים: ביטוח למבנה הדירה וביטוח לתכולה:

ביטוח מבנה: מכסה נזק שעלול להיגרם למבנה הדירה או הבית (קירות, רצפה, תקרה, גג, דלתות, חלונות וכו') וכן לחלקים הצמודים לבניין (מרפסות, מחסן, צנרת, מתקני הסקה, מערכות סולריות, מתקני טלפון וחשמל, שערים, גדרות וכו'). ביטוח מבנה מכסה מפני מגוון גדול של סיכונים שעלולים לסכן את הבית שלנו: שריפות, ברקים, התפוצצות, נזקי סערה, שיטפון ממקור מים חיצוני ועוד.

ביטוח תכולה: ביטוח שמכסה מפני נזק שעלול להיגרם לרכוש שמצוי בתוך הדירה או הבית. הביטוח מכסה מגוון גדול של סיכונים בהם: פריצה, גניבה, שוד, שריפה, שיטפון, הצפה ממקור מים חיצוני, ברקים, רעמים, סערות, התפוצצויות פגיעות בזדון וכדומה.

כיסוי רעידת אדמה

אז מה חשוב לבטח על מנת לצמצם נזקים:

דירה: עפ"י הוראות המפקח על הביטוח פוליסת ביטוח של דירה הנרכשת כיום, כוללת סיכון כנגד רעידות אדמה למבנה הדירה ולתכולתה. במידה ולקוח החליט לוותר על כיסוי לרעידת אדמה הוא מחויב עפ"י חוק בחתימת ויתור. מומלץ להשאיר כיסוי כנגד רעידות אדמה עם רכישת ביטח דירה מבנה ותכולה.

משכנתא: חשוב לציין כי בעלי משכנתא מחויבים ע"י הבנק ברכישת כיסוי לרעידת אדמה למבנה ולכן חשוב להימנע מכפל ביטוחים (דרך ביטוח הדירה או לחילופין דרך ביטוח המשכנתא).

רכב: שלא כמו בתחום הדירות, בביטוח רכב פרטי הפוליסה התקנית אינה מחייבת כיסוי כנגד רעידת אדמה ולכן כיסוי כזה ניתן לרכוש כתוספת לפוליסת ביטוח המקיף. פוליסת מקיף תקנית לרכב אינה כוללת כיסוי לרעידת אדמה, לכן מומלץ וניתן לרכוש בנפרד כיסוי זה.

עסק: מבנים המשמשים לעסקים /מסחר/תעשיה ותכולתם, אין חובה לבטח אותם כנגד סיכון רעידת אדמה אולם ניתן לבטח את המבנים ותכולתם וכן לבטח נזק תוצאתי בגין אובדן רווחים בשל הפסקת הפעילות לאחר השבתת העסק בעקבות סיכונים מסוימים לרבות רעידת אדמה. ההמלצה: ניתן לבטח מבנה המשמש לעסק בגין אובדן רווחים בשל הפסקת פעילות בעקבות סיכונים מסוימים לרבות רעידת אדמה.

3 חודשים מתנה ברכישת ביטוח דירה*

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה

על המשמר: רכישת ביטוח דירה באינטרנט

בעולם שבו יותר ויותר מוצרים נרכשים און-ליין, ענף הביטוח שנתפס בעיני רבים כשמרני לא נשאר מאחור

מפגשים מהסוג השלישי: ביטוח דירה צד ג'

כאשר בתחומי הבית שלנו מתקיימת פגיעה בגורם שלישי – רק ביטוח צד ג' לדירה יספק לנו הגנה

שומר הסף: ביטוח רכוש לדירה

הדירה היא לרוב הנכס היקר ביותר שבבעלותנו ומרבית הרכוש שלנו שמור בתוכה לכן חשוב להגן עליה כראוי

הבנק מוגן, אתם פחות: ביטוח דירה למשכנתא

מה זה בדיוק ביטוח דירה למשכנתא? מה ההבדלים בין הביטוח הזה לביטוח דירה? המומחים של ביטוח ישיר עושים לכם סדר

לא יקר כמו שחושבים: השוואת ביטוח דירה

לימדו כיצד ניתן להוזיל בעלויות ביטוח הדירה! בביטוח ישיר תקבלו את הצעת המחיר המשתלמת ביותר עבור ביטוח הדירה.

מדריך להטענת סוללת הקורקינט והאופניים

הטענת קורקינטים ואופניים חשמליים בבית עלולה לגרום לשריפה ולכן הכנו מדריך קצר ומדויק להטענה חכמה