על מה נדבר בכתבה?

ביטוח דירה מורכב מביטוח מבנה המכסה מפני נזק למבנה הדירה (כמו – קירות, מטבח ועוד), וביטוח תכולה המכסה את הרכוש הנמצא בתוך הדירה (חפצים אישיים, ריהוט ועוד). בתהליך בחירת ביטוח דירה חשוב לקחת בחשבון את התאמת הכיסויים השונים לצרכים השונים שלנו. חוץ מהעלות והכיסויים, בהשוואת ביטוחי דירה יש לקחת בחשבון גם את מידת הזמינות ואיכות השירות של החברה המבטחת.

אתם חייבים להודות שזה קצת מוזר. אנחנו חיים בעידן שבו אף אחד מאיתנו לא ישקול לרדת עם הרכב שלו לכביש בלי שהוא מצויד בביטוח חובה לפחות, וברוב המקרים גם ביטוח מקיף או לפחות צד ג'. אף אחד מאיתנו גם לא יעלה על מטוס מבלי שהתארגן מראש על ביטוח נסיעות לחו"ל, ואפילו הרחיב אותו כדי שיוכל לצלוח את חופשת הסקי בראש שקט, או את טיול הג'יפים שתכנן.

יש ביטוח אחד חשוב שפחות מדברים עליו, עד לרמה שרבים מהישראלים אפילו לא ידעו להגיד אם יש להם אחד כזה או לא

על ביטוחים רפואיים למיניהם, כמו גם ביטוחי חיים, ביטוח בריאות – ודברים שנהוג לומר אחריהם "רק שלא נצטרך" – בכלל אין מה להרחיב את הדיבור. כולנו מקפידים לעטוף את עצמנו בכאלה, ולפעמים אפילו משלמים לא מעט בכל חודש עבור שמיכת הביטחון הזאת. אבל איכשהו, יש ביטוח אחד חשוב שפחות מדברים עליו, עד לרמה שרבים מהישראלים אפילו לא ידעו להגיד אם יש להם אחד כזה או לא – אנחנו מדברים על ביטוח דירה.

ביטוח לדירה – בין ביטוח תכולה לביטוח מבנה

לפני שנסביר איך לגשת לתהליך בחירת ביטוח הדירה, חשוב קודם להבין על מה בדיוק מדובר. בגדול, ביטוח הדירה נחלק לכמה חלקים: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה, ביטוח צד ג' וביטוח חבות מעבידים, ויש עוד כיסויים חשובים שכדאי לראות האם יש צורך ברכישתם.

מה זה ביטוח מבנה

פוליסת הדירה מגדירה במדויק מהם הסיכונים בגינם מבוטחים יכולים לתבוע ולקבל פיצוי כלשהו מחברת הביטוח אם נגרם נזק למבנה הדירה. הרשימה הזו כוללת: נזקי אש, ברק, התפוצצות, נזקים הנגרמים משיטפון, הצפה ממקור מים חיצוני, מזג אוויר קיצוני, התנגשות של כלי רכב או טיס בבית ופעולות זדון. בנוסף, גם נזקי פריצה או שוד בבית מכוסים תחת הפוליסה, וגם נזקים הנגרמים בעקבות רעידת אדמה, אלא אם בחרתם במכוון לוותר על כיסוי כזה בעת רכישת הביטוח. בנוסף, הפוליסה מגדירה מהו מבנה הדירה ומה כלול בהגדרה זו - מרפסות, מתקני הסקה ודודים, מתקני הביוב, האינסטלציה והצנרת, כל מערכת סולרית חשמלית וטלפונית הקשורה לדירה, ואפילו גדרות או שבילים מרוצפים השייכים לדירה.

מה זה ביטוח תכולה

ביטוח התכולה, כשמו כן הוא, מכסה אותנו כנגד נזקים הנגרמים לחפצים הנמצאים בדירה. אבל כאן העניינים הופכים ליותר מורכבים, כי תכולת הבית של מר ישראל ישראלי לא בהכרח דומה לזאת של גברת ישראלה ישראלית. אז כן, ביטוח התכולה בעצם אמור לכסות את כל החפצים בדירה כנגד הסיכונים המפורטים בפוליסה, ממכשירי החשמל, דרך הרהיטים השונים, ועד בעצם כל דבר השייך לבעלי הדירה אבל לא מחובר באופן קבוע למבנה. כלומר, מסך הפלזמה הענק שלכם שהוברג לקיר כן ייכלל בביטוח התכולה, כי הוא אמנם מחובר למבנה, אבל לא נחשב כחלק מקורי שלו.

הפוליסה מפרטת בדיוק מה נכלל בפוליסה ומה לא, אבל המון אנשים מחזיקים בבית גם חפצי אומנות יקרים, תכשיטים או ציוד דיגיטלי מתקדם ויקר, שהכיסוי בגינן מוגבל בפוליסה ולכן מעדיפים לפעמים להשתמש בשירותיו של שמאי המגיע לדירה כדי להעריך את שווי התכולה שלה ולהרחיב את הכיסוי הביטוחי שבפוליסה.

בחירת ביטוח דירה – ביטוח ישיר

בחירת ביטוח דירה: מה חשוב לדעת?

אז בעצם, אם קיימות פוליסות תקניות לביטוח מבנה ולביטוח תכולה – למה צריך להתלבט כל כך ולבצע השוואת ביטוחי דירה? הסיבה היא שתמיד יש הבדלים, ולא רק מבחינת עלות הפוליסה.

היות והחברות השונות מציעות תנאים שונים, כיסויים נוספים והרחבות כמעט אינסופיות לפוליסות הבסיסיות, סקר שוק מקיף וחכם יכול לעזור לנו מאוד למצוא את חליפת הביטוח שכאילו נתפרה למידותינו.

בנוסף, למבוטחים שונים יש צרכים שונים בבואם לבחור פוליסה. מספיק אם ניקח בחשבון מבוטחים שעובדים מהבית, כאלה שמקיימים בו פגישות לצרכי עבודה או מארחים חברים של הילדים תדיר, עבורם מיד רלוונטי להרחיב את כיסוי ביטוח הדירה כדי שיגן גם על צד שלישי, למשל.

לא פחות חשוב מאיכות הכיסוי – חשובה גם איכות השירות שתקבלו. היות ונזקים בדירה כמו שריפה או הצפה ממילא מעמידים את המבוטח במצב מצוקה אמיתי, חשוב מאוד לדעת מראש שחברת הביטוח שבה בחרת מספקת זמינות מקסימלית כמו גם פתרונות מהירים ומידיים שיקלו במקצת על עוגמת הנפש.

עד 50% הנחה ברכישת ביטוח דירה מבנה ותכולה

על המשמר: רכישת ביטוח דירה באינטרנט

בעולם שבו יותר ויותר מוצרים נרכשים און-ליין, ענף הביטוח שנתפס בעיני רבים כשמרני לא נשאר מאחור

מפגשים מהסוג השלישי: ביטוח דירה צד ג'

כאשר בתחומי הבית שלנו מתקיימת פגיעה בגורם שלישי – רק ביטוח צד ג' לדירה יספק לנו הגנה

שומר הסף: ביטוח רכוש לדירה

הדירה היא לרוב הנכס היקר ביותר שבבעלותנו ומרבית הרכוש שלנו שמור בתוכה לכן חשוב להגן עליה כראוי

הבנק מוגן, אתם פחות: ביטוח דירה למשכנתא

מה זה בדיוק ביטוח דירה למשכנתא? מה ההבדלים בין הביטוח הזה לביטוח דירה? המומחים של ביטוח ישיר עושים לכם סדר

לא יקר כמו שחושבים: השוואת ביטוח דירה

לימדו כיצד ניתן להוזיל בעלויות ביטוח הדירה! בביטוח ישיר תקבלו את הצעת המחיר המשתלמת ביותר עבור ביטוח הדירה.

מדריך להטענת סוללת הקורקינט והאופניים

הטענת קורקינטים ואופניים חשמליים בבית עלולה לגרום לשריפה ולכן הכנו מדריך קצר ומדויק להטענה חכמה