על מה נדבר בכתבה? 

2 מתוך 3 בתי אב בישראל מבוטחים בביטוח דירה. למרות הנתון המעודד יש מי שמזניחים את הנושא ועלולים לשאת במחיר. רוצים ביטוח דירה ולא יודעים מאיפה להתחיל? הכל במדריך

 

למרות האמונה הרווחת שמדובר במוצר ביטוחי יקר – מחירו הממוצע של ביטוח דירה בישראל הוא כ-1,000 ש"ח לשנה בלבד. מחירו הסופי של ביטוח הדירה הוא אינדיווידואלי ותלוי במאפייני הנכס ובמכלול הכיסויים הנדרש כתלות בסיכונים אליהם הוא חשוף. ירידה בהוצאות התפעול בשל מהפכת הדיגיטל והיעדר תשלום לסוכן יצרו חסכון לחברות הישירות אותו הן מגלגלות למבוטח בדמות מחיר אטרקטיבי.

יותר ממחצית ממשקי הבית בישראל מבוטחים בביטוח דירה. אך מה לגבי אלה שלא? אחת הסיבות העיקריות לכך נובעת מעלותו הגבוהה של הנכס. התפיסה הרווחת בציבור היא שבגלל שדירה הינה נכס גדול ויקר, ביטוח דירה יהיה מוצר יקר בהתאמה, לפחות כמו ביטוח רכב. בדיקה מהירה והשוואת מחירי ביטוח דירה תראה מיד שלא כך הדבר: בפועל מדובר במוצר ביטוחי זול יחסית, שעלותו מסתכמת במרבית המקרים בשקלים בודדים ליום, הוצאה משתלמת, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון את הכיסוי הרחב והשקט הנפשי שהיא מעניקה למבוטח.

הוצאה משתלמת, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון את הכיסוי הרחב והשקט הנפשי שהיא מעניקה למבוטח.

בואו נכיר את המושג ביטוח דירה

ביטוח דירה הוא חוזה שנחתם בין המבוטח לחברה המבטחת. מטרתו לעמוד לצדו של בעל הבית כאשר נגרמו נזקים שונים לבית או לרכוש בתוכו (התכולה). כמו כן, ביטוח דירה יכול לכלול גם התייחסות ספציפית לנזקים אשר נגרמו לצד שלישי כמו אורחים, שכנים וכדומה. על פי רוב, ביטוח דירה מתחלק לשני מוצרים אשר ניתן לרכוש כל אחד מהם בנפרד, אך מומלץ לרכוש אותם ביחד – ביטוח מבנה לדירה וביטוח תכולה.

כמה עולה ביטוח דירה בסיסי?

ראשית חשוב לחדד, ביטוח דירה הוא ביטוח אינדיבידואלי המושפע ממגוון פרמטרים המאפיינים את הנכס – מיקום גיאוגרפי, מספר הדיירים, ביטוחי דירה בעבר, שווי התכולה הקיימת בבית, אופי השימוש בנכס ועוד. כלומר מחיר הביטוח משתנה ממקרה למקרה, וכך ייתכן שאפילו שתי דירות הצמודות זו לזו בבניין משותף תחויבנה בעלות ביטוחית שונה לחלוטין, אפילו כאשר שתי הדירות מבוטחות באותו המסלול עם אותה חברת ביטוח.

עכשיו שהבנו שכל מקרה לגופו, ניתן לכמת את עלות הביטוח באופן יחסי. מחירי ביטוחי הדירות בישראל מוערכים בממוצע של כ-1,000 ₪ לשנה, שהם פחות מ-100 ₪ לחודש, הוצאה לא משמעותית בכל קנה מידה. כמובן שעל ההגנות הבסיסיות הקיימות בפוליסת ביטוח דירה סטנדרטית ניתן להוסיף כיסויים נוספים על מנת להתאים אותה בצורה מיטבית לצרכי המבוטח. למשל, כיסוי לנזקי רעידות אדמה, כיסוי "כל הסיכונים" לדברי ערך אותם אנחנו מניידים גם מחוץ לדירה ועוד. מחיר ביטוח הדירה שלכם תלוי בכמות הכיסויים הכלולים בה.

איפה כדאי לעשות ביטוח דירה? 

במסגרת התחרות הבריאה בין החברות השונות, ותודות לכניסתם המוצלחת של המבטחים הישירים לשוק, הלקוחות נהנים מאופציות אטרקטיביות ואפקטיביות יותר מבעבר לביטוח דירה. משרד האוצר אף השיק לאחרונה מחשבון חדש המאפשר השוואה בין ביטוחי הדירה בחברות השונות.

השוואת ביטוח דירה - ביטוח ישיר

איך עורכים השוואת מחירים לביטוח דירה?

בשלב הראשון, בחירת ביטוח דירה צריכה להתייחס לפרמטרים אשר חשובים לבעל הבית. כך למשל בית קרקע חשוף יותר לנזקי טבע מאשר דירה בקומה עשירית, ונכס להשקעה המשמש לשכירות אינו מאפשר לבעליו לפקח על הנעשה בו 24 שעות ביממה. לכן ביטוח דירה צריך בראש ובראשונה להתאים לנכס הספציפי.

לאחר מכן, מומלץ לבחון גם אופציות רלבנטיות להרחבת הכיסויים ולא להסתפק בביטוח הדירה הבסיסי.

אילו פרמטרים מרכזיים משפיעים על מחיר ביטוח דירה?

  1. גובה הפרמיה החודשית – מהי עלות הביטוח החודשים, מהי פריסת התשלום שלנו, ומהם תנאי האשראי.
  2. סייגים – חריגים והגבלות מסוגים שונים, אשר עלולים להביא להיעדר כיסוי ביטוחי במידה ומתקיים מקרה ביטוח.
  3. השתתפות עצמית – מהו גובהה של ההשתתפות העצמית במקרה של הפעלת הביטוח, כיצד היא מחושבת, ובאיזה אופן היא משפיעה על שיעור הפרמיה החודשית.
  4. הנחות – לעיתים אמצעי מיגון בדירה עצמה יכולים להביא להוזלת הפוליסה. למשל מערכת אזעקה עם מצלמות במעגל סגור וכדומה.

עד 50% הנחה ברכישת ביטוח דירה מבנה ותכולה

על המשמר: רכישת ביטוח דירה באינטרנט

בעולם שבו יותר ויותר מוצרים נרכשים און-ליין, ענף הביטוח שנתפס בעיני רבים כשמרני לא נשאר מאחור

מפגשים מהסוג השלישי: ביטוח דירה צד ג'

כאשר בתחומי הבית שלנו מתקיימת פגיעה בגורם שלישי – רק ביטוח צד ג' לדירה יספק לנו הגנה

שומר הסף: ביטוח רכוש לדירה

הדירה היא לרוב הנכס היקר ביותר שבבעלותנו ומרבית הרכוש שלנו שמור בתוכה לכן חשוב להגן עליה כראוי

הבנק מוגן, אתם פחות: ביטוח דירה למשכנתא

מה זה בדיוק ביטוח דירה למשכנתא? מה ההבדלים בין הביטוח הזה לביטוח דירה? המומחים של ביטוח ישיר עושים לכם סדר

לא יקר כמו שחושבים: השוואת ביטוח דירה

לימדו כיצד ניתן להוזיל בעלויות ביטוח הדירה! בביטוח ישיר תקבלו את הצעת המחיר המשתלמת ביותר עבור ביטוח הדירה.

מדריך להטענת סוללת הקורקינט והאופניים

הטענת קורקינטים ואופניים חשמליים בבית עלולה לגרום לשריפה ולכן הכנו מדריך קצר ומדויק להטענה חכמה