על מה נדבר בכתבה? 

כ-27,000 דירות נפרצות מדי שנה בישראל (יותר משלוש דירות בשעה) על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בהתחשב בכך שהדירה היא לרוב הנכס היקר ביותר שבבעלותנו ושמרבית הרכוש שלנו שמור בתוכה, היא חייבת להיות מוגנת ומבוטחת לכל מקרה שלא יהיה ויפה שעה אחת קודם!

תפיסת ה-"לי זה לא יקרה" נפוצה בקרב בעלי דירות רבים בישראל שהרי פריצה היא רק אחד מני איומים רבים הבאים לפתח הדירה בה אנחנו גרים. בכל פעם מחדש תפיסה מסוכנת זו מביאה גורמת לעוגמת נפש בקרב מי שחווה על בשרו פגיעה בביתו ולא טרח מבעוד מועד לבטח את הבית.

סקר שנערך לאחרונה בקרב מדגם מייצג עבור ביטוח ישיר באמצעות מכון הסקרים Market Watch מגלה של-28% מהאנשים אין כלל ביטוח דירה. על אף שמדובר בשיפור גדול בהשוואה לשנים קודמות (38.6% בסקר מקביל שנערך ב-2010), עדיין מדובר בנתון מפתיע לרעה בהתחשב בסכנות הבאות לפתח הדירה שלנו.

אותו סקר גם בחן את הסיבות לאי רכישת ביטוח דירה: כמעט שליש מהמשיבים (29%) סיפרו שהם לא מבטחים את דירתם בגלל שיקולים כלכליים, ואילו חמישית מהם (21%) סוברים שלא מדובר בביטוח חיוני.

ביטוח דירה - עניין שבהכרח

ביטוח דירה מחויב המציאות לא רק בגלל נתון הפריצות לשנה שהצגנו בתחילת הכתבה. רבים טועים לחשוב שהנזקים הקשורים בדירה שלהם מתרחשים לעיתים רחוקות ועקב אסונות טבע גדולים בלבד, אלא שלא כך הדברים במציאות. בפועל נזקים בדירה יכולים לקרות כתוצאה מהדברים הקטנים ביותר: נזילות למשל, יכולות להיגרם בגלל פיצוץ בצנרת אצל השכן מלמעלה, ביוב שעולה על גדותיו, מכונת הכביסה שהתקלקלה ועוד. שריפות עלולות לבוא עלינו לרעה כתוצאה מקצר חשמלי של תנור חימום, סדין חשמלי, נר שנשאר דולק, או כל דבר דליק אחר בבית, וכך גם לגבי רעות אחרות.

נזקים בדירה יכולים לקרות כתוצאה מהדברים הקטנים ביותר: נזילות למשל, יכולות להיגרם בגלל פיצוץ בצנרת אצל השכן מלמעלה, ביוב שעולה על גדותיו, מכונת הכביסה שהתקלקלה ועוד. 

ביטוח דירה הוא סוג ביטוח המגן בפני נזקים שונים לבית (המבנה) או לרכוש בתוכו (התכולה). ניתן להפריד מוצר ביטוחי זה לשניים תתי מוצרים: ביטוח מבנה לדירה וביטוח תכולת דירה, אך בהחלט מומלץ לרכוש אותם יחד ולקבל הגנה מקיפה יותר. ביטוח דירה כולל גם כלפי נזקים הנגרמים לצד ג', כגון פגיעות שקורות בתחומי הבית לבעלי מקצוע, שכנים או אורחים.

אופציה נוספת שעומדת בפניכם במסגרת פוליסת ביטוח תכולה לדירה היא התאמתה לצרכים היומיומיים שלכם באמצעות הוספת כיסויים נוספים בין שלל התוספות תוכלו למצוא כיסוי לרכוש המבוטח גם מחוץ לכותלי הבית (כל הסיכונים), ביטוח אחריות מעביד כלפי עובדי משק בית או כיסוי עבור חפציהם האישיים, ביטוח אופניים ועוד. שווה לעבור על כיסויים אפשריים אלה טרם סגירת ביטוח הדירה שלכם.

ביטוח רכוש לדירה

הרכוש שלכם שווה יותר

אחרי שהבנו שביטוח דירה הנו צורך ממשי ולא בגדר מותרות, נשאר לבחון את הנושא הכלכלי שצוין על ידי כמעט שליש מהמשיבים כסיבה לכך שאין ברשותם ביטוח דירה. טענה זו אינה הגיונית שהרי העידן הדיגיטלי מאפשר לחברות הביטוח הישירות להתייעל כלכלית וכפועל יוצא מזה לתת ללקוחות מחיר אטרקטיבי מאשר בעבר כך שכיום המחיר ההתחלתי של ביטוח הדירה נמוך באופן יחסי והוא בהחלט שווה את ההוצאה אל מול הסכנות שמנינו בתחילת הכתבה – שכן ההוצאות שאדם ללא ביטוח יצטרך לשאת בהן יהיו גבוהות לאין שיעור בקרות מקרה ביטוחי מאשר ההוצאות של אדם שדאג מבעוד מועד לביטוח דירה.

אנשים נוטים לזלזל בתכולת ביתם ואינם מודעים לעלות המצטברת שלו. ביטוח רכוש לדירה, או בשמו המקצועי "ביטוח תכולה לדירה", מעניק הגנה ביטוחית לבעל הנכס בגין נזקים לרכוש ומיטלטלין, כאשר "תכולה" היא כל חפץ הנמצא בבית פרט למיטלטלין המצוי בחדר מדרגות, בגינה, במרפסת פתוחה וכו' ההגנה הביטוחית הנה רחבה ומגוונת: גניבות ופריצות, אש, התפוצצות או התלקחות, שטפון או הצפה, רעידות אדמה, פגעי מזג אוויר כמו מכות ברק, ברד, סערות וכו'. ביטוח התכולה הבסיסי אינו מכסה דברי ערך ספציפיים כמו יהלומים, ניירות ערך, כלי נשק, זהב גולמי וכדומה אשר מומלץ שלא להחזיק בין כותלי הבית, כמובן שחלק מן החברות יסכימו לבטח גם חפצים אלה תמורת הגדלת הפרמיה השנתית.

ביטוח רכוש לדירה, או בשמו המקצועי "ביטוח תכולה לדירה", מעניק הגנה ביטוחית לבעל הנכס בגין נזקים לרכוש ומיטלטלין

ביטוח משכנתא הוא לא ביטוח דירה

זוגות רבים לוקחים משכנתא לצורך השלמת הקנייה של ביתם ומתוקף כך רוכשים ביטוח משכנתא חושבים כי ברשותם ביטוח דירה לכל דבר ועניין, אך לא כך הדבר. ביטוח המשכנתא מחויב על פי חוק בעת לקיחת הלוואה מהבנק מכיוון שמדובר בביטוח המגן על הבנק מפני מקרים שלא תוכלו להחזיר את ההלוואה, לכן אין הוא מכסה את הבית שלכם באופן מוחלט. במילים אחרות, ביטוח המשכנתא מורכב מביטוח חיים של לוקח ההלוואה וביטוח מבנה בלבד, מכסה נזקים בגובה סכום ההלוואה בלבד ותקף רק בתקופת המשכנתא. אין הוא מכסה נזקים הנגרמים לתכולת הבית כלל ולכן חשוב ליצור קשר עם חברת הביטוח לצורך התאמת ביטוח הדירה לצרכים שלכם.

עד 50% הנחה ברכישת ביטוח דירה מבנה ותכולה

על המשמר: רכישת ביטוח דירה באינטרנט

בעולם שבו יותר ויותר מוצרים נרכשים און-ליין, ענף הביטוח שנתפס בעיני רבים כשמרני לא נשאר מאחור

מפגשים מהסוג השלישי: ביטוח דירה צד ג'

כאשר בתחומי הבית שלנו מתקיימת פגיעה בגורם שלישי – רק ביטוח צד ג' לדירה יספק לנו הגנה

שומר הסף: ביטוח רכוש לדירה

הדירה היא לרוב הנכס היקר ביותר שבבעלותנו ומרבית הרכוש שלנו שמור בתוכה לכן חשוב להגן עליה כראוי

הבנק מוגן, אתם פחות: ביטוח דירה למשכנתא

מה זה בדיוק ביטוח דירה למשכנתא? מה ההבדלים בין הביטוח הזה לביטוח דירה? המומחים של ביטוח ישיר עושים לכם סדר

לא יקר כמו שחושבים: השוואת ביטוח דירה

לימדו כיצד ניתן להוזיל בעלויות ביטוח הדירה! בביטוח ישיר תקבלו את הצעת המחיר המשתלמת ביותר עבור ביטוח הדירה.

מדריך להטענת סוללת הקורקינט והאופניים

הטענת קורקינטים ואופניים חשמליים בבית עלולה לגרום לשריפה ולכן הכנו מדריך קצר ומדויק להטענה חכמה