על מה נדבר בכתבה?

דירה, בית צמוד קרקע, דופלקס, בתל אביב או בדימונה – כל בית זקוק להגנה מפני נזקים וסכנות לא צפויים. מה כולל ביטוח מבנה ומפני מה הוא מגן עלינו? מדריך

ביטוח מבנה מגן עליכם מפני נזקרים שיגרמו למבנה עצמו כמו תקרה, קירות, מרפסת ועוד – אך גם מפני נזקים במערכות שונות כגון אינסטלציה, חשמל ודודי מים. בדומה לפוליסות ביטוח הרכב הסטנדרטיות, מ-2015 גם לביטוחי מבנה ישנה פוליסית בסיסית אחידה המשותפת לכלל חברות הביטוח. הביטוח המשלים לביטוח מבנה הוא ביטוח תכולה המכסה את המבוטח מפני נזקים שיגרמו לחפצים בעלי ערך כלכלי או סנטימנטלי

ביטוח מבנה מגן עליכם מפני נזקרים שיגרמו למבנה עצמו כמו תקרה, קירות, מרפסת ועוד

סביר להניח שאם יבקשו מכם לומר שם אחד של בן משפחה או חבר שמתיישב מאחורי הגה בלי ביטוח רכב, לא תצליחו לחשוב אפילו על אחד. גם נסיעה לחו"ל בלי ביטוח נסיעות ראוי לשמו כנראה ישמע לכם כמו מהלך חריג. רובנו כבר לא מסתפקים ברשת בטחון מינימלית, ומחזיקים למשל בביטוח רפואי פרטי כזה או אחר חוץ מזה שיש לכם בקופת החולים, ואולי אפילו ביטחתם איזה שעון יקר שבבעלותכם, או כל פריט אחר שהמחשבה על לאבד אותו ללא פיצוי מרגישה לכם בלתי נסבלת.

ככה זה, אנחנו מוכנים לשלם לא מעט על רשתות הביטחון שמעניקות לנו עוד קצת שקט נפשי, וכלכלי, בחיים האלה. כולנו רוצים לדעת שבמקרה הצורך לא ניאלץ להתמודד לבדנו עם הבעיה שנוצרה, איזו שלא תהיה. אז אחרי שכל זה נאמר, אם טרם הצטיידתם בביטוח מבנה לדירה, אולי מומלץ להבין ראשית מה כולל ביטוח מבנה ולמה כולנו צריכים אחד כזה.

במה שונה ביטוח מבנה מביטוח תכולה?

ראשית חשוב להפריד בין שני מרכיבים הקשורים לביטוח הדירה שלכם: ביטוח תכולה וביטוח מבנה – שעליו התכנסנו לדבר. ביטוח מבנה מגן על כל שטח הדירה, מהרצפה, דרך הקירות ועד התקרה, אם יש מרפסת בנמצא אז גם היא נכללת בחבילה. בנוסף מכוסים בביטוח המבנה גם התקני האינסטלציה והצנרת בדירה, מערכות הטלפון, ההסקה והחשמל, הדודים השונים, מערכת המיזוג ובעצם כל מה שמחובר פיזית לבית. גם שערי כניסה או גדרות ושבילים מרוצפים המשויכים לנכס בטאבו יהיו מכוסים תחת פוליסה תקנית של ביטוח מבנה.

למקרה שתהיתם, גם רשימת הגורמים לכל הנזקים האלה היא די ארוכה. בין היתר תמצאו שם דברים כמו שריפה בבית, נזקי ברק, התפוצצות או התלקחות כלשהי, נזקי מזג אוויר קיצוני ואפילו אירועים בהם כלי טיס או מכונית הצליחו לאבד את הנתיב המקורי שלהם עד כדי כך שפגעו במבנה שלכם. גם שיטפון או הצפה בדירה יהיו מכוסים, או רעידת אדמה (במידה והמבוטח לא ויתר מראש על כיסוי כנגד סיכון זה), בנוסף מקרים בהם נגרם נזק מניסיון פריצה או שוד בנכס.

חשוב לומר שבניגוד לביטוח חובה לרכב, רכישת ביטוח מבנה היא לא חובה במדינת ישראל. הסייג לאמירה זו הוא אם את הדירה שבבעלותכם רכשתם בעזרת משכנתא מהבנק, שמתנה את ההלוואה ברכישת פוליסה שתגן על הנכס.

בשנת 2015 הגדירה מדינת ישראל תקן אחיד לביטוחי מבנה, ועשתה יישור קו לגבי תכולתה של פוליסה כזאת. כמקובל בענף הביטוח, האפשרות להרחבות או רכישת כיסויים משלימים להתאמה מדוייקת יותר לצרכי המבוטח תמיד קיימת.

מה כולל ביטוח מבנה? ביטוח ישיר

איך מחשבים סכום ביטוח מבנה

כדי לקבוע מראש את עלות ביטוח המבנה שלכם, חברת הביטוח תשקלל לתוך החישוב פרמטרים כמו סוג הנכס (דירה או בית פרטי, למשל), שטח הדירה ואמצעי המיגון והבטיחות בהם היא מצוידת, ואפילו הקומה בבניין בה היא ממוקמת. בדומה לביטוחים אחרים, ישנו סעיף השתתפות עצמית בביטוח הדירה גם כן, וגם כאן ניתן "לשחק" עם הסכום ביחס לגובה הפרמיה עצמה, לפי צרכיו ורצונותיו של המבוטח. אגב, אם חלילה מבוטח מגיע למצב שבו נגרם נזק למבנה שלו והוא חייב לערב בעניין את חברת הביטוח, הוא צפוי לגלות שהפיצוי עשוי להגיע בשלושה אופנים: החלפה של כל מה שניזוק, תיקון שלהם, או פיצוי כספי שיכסה את העלות.

איך רוכשים ביטוח מבנה?

כשלוקחים בחשבון את כמות ואיכות הזמן שאנו מעבירים בבית שלנו, את העלות של כל מה שהופך אותו לאחד כזה, די ברור למה עבור המון הישראלים ביטוח מבנה הוא לא מושג שיש בסופו סימן שאלה. למעשה סימני השאלה היחידים שאמורים להתעורר כאן נוגעים רק לזהותה של חברת הביטוח שבה בחרתם כדי לשמור על הנכס היקר ביותר שבבעלותכם וכמו תמיד, סקר שוק חכם, התעקשות על הפרטים החשובים לכם והיכולת לרכוש ביטוח דירה באינטרנט או לקבל שירות מקוון בכל עת ולדעת שאתם מכוסים, יסייעו לכם לישון קצת טוב יותר בלילה.

3 חודשים מתנה ברכישת ביטוח דירה*

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה

על המשמר: רכישת ביטוח דירה באינטרנט

בעולם שבו יותר ויותר מוצרים נרכשים און-ליין, ענף הביטוח שנתפס בעיני רבים כשמרני לא נשאר מאחור

מפגשים מהסוג השלישי: ביטוח דירה צד ג'

כאשר בתחומי הבית שלנו מתקיימת פגיעה בגורם שלישי – רק ביטוח צד ג' לדירה יספק לנו הגנה

שומר הסף: ביטוח רכוש לדירה

הדירה היא לרוב הנכס היקר ביותר שבבעלותנו ומרבית הרכוש שלנו שמור בתוכה לכן חשוב להגן עליה כראוי

הבנק מוגן, אתם פחות: ביטוח דירה למשכנתא

מה זה בדיוק ביטוח דירה למשכנתא? מה ההבדלים בין הביטוח הזה לביטוח דירה? המומחים של ביטוח ישיר עושים לכם סדר

לא יקר כמו שחושבים: השוואת ביטוח דירה

לימדו כיצד ניתן להוזיל בעלויות ביטוח הדירה! בביטוח ישיר תקבלו את הצעת המחיר המשתלמת ביותר עבור ביטוח הדירה.

מדריך להטענת סוללת הקורקינט והאופניים

הטענת קורקינטים ואופניים חשמליים בבית עלולה לגרום לשריפה ולכן הכנו מדריך קצר ומדויק להטענה חכמה