ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי שכן ביטוח זה הינו סוג הביטוח הנפוץ ביותר כשהוא תופס נתח של מעל ל-60% מסך הביטוחים הנמכרים בישראל. פעמים רבות עודף תחרות שכזה יוצר הצפת מסרים על ידי החברות במטרה ללכוד את תשומת ליבו של הצרכן, שמצידו רק מתבלבל יותר ומתקשה להחליט. כתבה זו תסייע לכם לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב ולערוך קנייה חכמה בכל הקשור לביטוח הרכב שלכם. 

הפופולאריות של תחום ביטוחי הרכב אינה מפתיעה כלל כאשר לוקחים בחשבון כי כל בעל רכב בישראל מחויב על פי חוק שיהיה לו ביטוח חובה המקנה פיצוי במקרה של פגיעה גופנית, וכי מעבר לסיכון הגופני המעוגן בחוק, מרבית הציבור דואג להצטייד מבעוד מועד גם בביטוח מקיף או לכל הפחות ביטוח צד ג' על מנת שיהיה להם הגנה ביטוחית גם מפני נזקי רכוש הקשורים לרכבים עצמם. 

הנה מספר טיפים חשובים שכדאי להכיר טרם רכישת ביטוח רכב

למדו את הנושא

כרוכשים פוטנציאליים אתם חייבים לדעת בראש ובראשונה באילו מקרים ביטוחיים תהיו מכוסים ובאילו לא – לכן עליכם להבין היטב את מרכיבי הפוליסה עליה אתם חותמים. נשמע לכם מסובך? תופתעו לגלות כמה הדבר פשוט כיום! אם בעבר תחום הביטוח היה עמוס לעייפה בביטויים ומושגים מסובכים שרק מגבירים את התלות בסוכן, הרי שכיום לא צריך להיות גאונים גדולים על מנת להבין את הרעיון הכללי של הביטוח ואת המושגים הבסיסיים. לא מעט חברות מקפידות לדבר אל הלקוחות שלהן בשפה פשוטה וברורה בכדי להקל על המבוטח את החיים ולבאר לו בדיוק על מה הוא חותם - אתרי האינטרנט שלהן הם מקום מצוין להתחיל בו.

סקר שוק 

הצרכן הישראלי נוהג לבצע השוואת מחירים לפני רכישת ביטוח והעידן הדיגיטלי הופך את התהליך, שפעם נתפס כמעיק על ידי רבים, לפשוט וקל. עוד יותר מכך, חברות רבות אף מציעות מחירים מוזלים בעת הרכישה באמצעות הערוצים הדיגיטאליים ועוד לא הזכרנו את העובדה שבכך נחסכות מכם הפגישות פנים אל פנים המייגעות אשר גוזלות זמן יקר. נוח לכם לסגור על ביטוח מהמחשב בעבודה? מצוין. קצרים בזמן ורוצים לבצע רכישה על ביטוח באמצעות הסמארטפון? היום הדבר אפשרי ואף מומלץ!

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחיסכון

מה משפיע על המחיר?

בנוסף לנושא ערוצי המכירה אותו הזכרנו כבר בהקשר של הוזלת מחירי ביטוח הרכב, תגלו מהר מאוד שהמחיר הסופי של הביטוח שלכם נקבע גם בהתאם לפרמטרים האישיים שלכם. למשל, מחיר הפוליסה יוזל במידה והמבוטח משתייך לאוכלוסייה שנחשבת לבעלת סיכון מופחת למעורבות בתאונות באופן סטטיסטי, או שהרקורד התעבורתי שלו נקי (הרשעות, עבירות תנועה או תביעות ביטוח קודמות) או שרכבו הינו בעל סטנדרטים בטיחותיים גבוהים במיוחד. מהצד השני, אם תוסיפו נהג צעיר כנהג נוסף או תפחיתו/ תקשו לבטל את ההשתתפות העצמית במקרה ביטוחי, הפוליסה תתייקר.

התאמה אישית – כיסויים ביטוחיים נוספים

כדאי שתתאימו את פוליסת ביטוח הרכב לצרכים שלכם. לפני ביצוע הרכישה שבו וחישבו באופן מעמיק, מה חשוב לכם לכסות למען השקט הנפשי, מי עוד צפוי לנהוג על הרכב ועוד. מרבית החברות מציעות למבוטח מגוון כיסויים נוספים כמו ביטוח פנסים ומראות, תיקון שמשות, ואפילו כיסוי מיוחד לנהגים צעירים לארבעה ימים שתפור במיוחד עבור חיילים בחופשה, לכן כדאי לבצע השוואת ביטוחים בהתאם לכיסויים המתאימים לכם. הקפידו על איזון והשתדלו מצד אחד לא לחטוא בחסכנות יתר שעלולה לעלות לכם ביוקר במקרה תאונה, חס וחלילה. מצד שני גם רכישת כל הכיסויים ללא יוצא מהכלל עלולה להתברר כמיותרת.

בשורה התחתונה: המרוויח העיקרי מן התחרותיות הרבה הקיימת בשוק הביטוח הוא הצרכן ולכן באמת שאין צורך לעשות סיפור מביטוח, אלא פשוט לדאוג להצטייד באחד לפני שאתם עולים על הכביש, והכי חשוב – סעו בזהירות!

עד 45% הנחה בביטוח מקיף לרכב* 

לקבלת הצעה ללא התחייבות:

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

לדעת יותר על ביטוח רכב נגד גניבות אשר נעשה במסגרת ביטוח מקיף לרכב ויכול לחסוך לכם המון עוגמת נפש.

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.

השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירי ביטוח רכב

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על גובה הסכום של הביטוח, ביניהם רמת הבטיחות המותקנת ברכב ואפיונו של הנהג.