פוליסות ביטוח רכב מוצעות בישראל לתקופה של שנה בלבד, אולם קיימים מקרים בהם המבוטח ירצה להוסיף בפוליסה תחת שמו גם נהגים נוספים לזמן מוגבל כתוספת לביטוח קיים - הודות לגמישות חברות הביטוח הדבר אפשרי.

כיסוי המקנה ביטוח רכב ליום אחד פחות נפוץ בשוק הביטוח מכיוון שבדרך כלל הצורך בביטוח לזמן קצר הוא לכל הפחות למספר ימים. הסיבות לכך יכולות להיות רבות ומגוונות ואותן נפרט בהמשך, אולם חשוב להדגיש כבר עכשיו שמדובר בכיסוי שמצריך את המבוטח להכיר את צרכיו היטב, כי למרות שעבור רבים מדובר בכיסוי ביטוחי אטרקטיבי שחוסך כסף, עבור אחרים הדבר יכול להתברר כבזבזני שכן עלות ביטוח רכב בתרגום יומי גבוהה משמעותית מעלות "יום ביטוח" בפוליסה שנתית.

כיסוי ביטוח רכב לזמן קצר – למי הוא מיועד?

כיסוי המקנה ביטוח רכב למספר ימים מוגבל רלוונטי במספר מקרים: הסיטואציה הנפוצה ביותר היא כאשר הרכב המבוטח הוא רכב משפחתי שגם ילד שקיבל זה עתה רישיון מעוניין לנהוג בו. על פי רוב, המכונית המשפחתית מבוטחת עבור ההורים שהינם נהגים ותיקים ובעלי ניסיון, והרחבת הפוליסה ברמה השנתית גם עבור הילדים תגרור מיד עלייה משמעותית בעלויות הביטוח. זאת, מן הטעם הפשוט שנהגים צעירים וחדשים מעורבים יותר בתאונות דרכים וחברות הביטוח לוקחות זאת בחשבון.

היות ויש מקרים בהם הילדים לא משתמשים באופן קבוע ברכב (לדוגמה, במקרה ומדובר בחיילים בשירות סדיר), הרחבת פוליסה ברמה שנתית עלולה לגרור הוצאה כספית גבוהה שאיננה תואמת את צרכי המשפחה. במקרים אלה, רכישת כיסוי ביטוחי למספר ימים מוגבל יכולה להיות מענה תקציבי אפקטיבי ואטרקטיבי.

קיימות לא מעט סיטואציות נוספות בהן כיסוי ביטוחי זה יכול להתאים: שינוע רכב ללא ביטוח לטובת טסט או מעבר מקום, מעביד אשר רוצה להרחיב באופן זמני את הפוליסה על אחד מרכביו, אורח מחו"ל אשר מגיע לביקור קצר בארץ, רכבי שטח אשר אינם נמצאים בשימוש בתדירות גבוהה ונוהגים בהם נהגים שונים מעת לעת וכו''.

כמה עולה ביטוח רכב לזמן קצר?

ביטוח רכב לזמן קצר נועד לספק פתרון זמני בלבד ועל כן הוא יקר יותר מאשר ביטוח רכב שנתי. בדומה לכל פוליסה לביטוח רכב, גם עלותו של ביטוח זה תלויה בפרמטרים הרלוונטיים לגבי הרכב מכאן והמבוטח הזמני מכאן. למשל, כיסוי ביטוח לזמן קצר עבור נהג צעיר וחדש לא יהיה זהה בעלותו לביטוח זהה עבור נהג ותיק. כמו כן, ישנם פרמטרים נוספים אשר עומדים על הפרק כמו עבר תעבורתי, עבר ביטוחי וכדומה.

לא תמיד משתלם

ביטוח רכב למספר ימים מוגבל איננו תמיד האופציה האטרקטיבית ביותר ולא מדובר במוצר אשר מתאים לכל אחד. בדומה לכל רכישת פוליסת ביטוח, גם כאן יש להכיר את נסיבות המקרה הספציפיות. בנוסף, כדאי להכיר גם את התועלות הנלוות לביטוח השנתי מעבר לעלות הסופית. במקרה של נהג צעיר, למשל, הוספת הילד כנהג נוסף לפוליסה השנתית מאפשרות לו ליהנות מזמינות רבה יותר לנהיגה ועל ידי כך באפשרותו לצבור שעות כביש רבות, דבר הנתפס בעיני רבים כחיוני לשיפור הביטחון והניסיון שלו כנהג בוגר.

עד 45% הנחה בביטוח מקיף לרכב* 

לקבלת הצעה ללא התחייבות:

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

לדעת יותר על ביטוח רכב נגד גניבות אשר נעשה במסגרת ביטוח מקיף לרכב ויכול לחסוך לכם המון עוגמת נפש.

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.

השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירי ביטוח רכב

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על גובה הסכום של הביטוח, ביניהם רמת הבטיחות המותקנת ברכב ואפיונו של הנהג.