פוליסת ביטוח רכב בישראל ניתנת לרוב לשנה, אך מה קורה במידה ומבוטח רוצה להוסיף תחת שמו נהגים נוספים לזמן מוגבל, כתוספת לביטוח קיים? גמישות חברות הביטוח מאפשרת זאת

ביטוח רכב למספר ימים מתאים למגוון סיטואציות, אבל נפוץ בעיקר לחייל שחוזר הביתה רק בסופי שבוע ולא משתלם לבטח אותו לשנה רציפה. ביטוח למספר ימים מוגבל חוסך כסף כל עוד אכן השימוש בו מוגבל. חשוב לוודא האם משתלם לקחת כיסוי זמני ואם לא – להצטייד בפוליסה שנתית. מתי עדיף להימנע מרכישת ביטוח רכב זמני? בעיקר במקרים של נהג חדש וצעיר על ההגה שזקוק לכמה שיותר שעות נהיגה ולמידה.

כיסוי המקנה ביטוח רכב ליום אחד פחות נפוץ בשוק הביטוח כיוון שבדרך כלל הצורך בביטוח לזמן קצר הוא לכל הפחות למספר ימים. הסיבות לכך יכולות להיות רבות ומגוונות ונפרט אותן בהמשך, אבל כן נדגיש כבר עכשיו שמדובר בכיסוי שמצריך מהמבוטח להכיר את צרכיו היטב, כי למרות שעבור רבים מדובר בכיסוי ביטוחי אטרקטיבי שחוסך כסף, עבור אחרים הדבר יכול להתברר כבזבזני שכן עלות ביטוח רכב בתרגום יומי גבוהה משמעותית מעלות "יום ביטוח" בפוליסה שנתית.

כיסוי ביטוח רכב לזמן קצר – למי הוא מיועד?

כיסוי ביטוח רכב למספר ימים מוגבל רלוונטי במספר מקרים: הסיטואציה הנפוצה ביותר היא כאשר הרכב המבוטח הוא רכב משפחתי, שגם הילד קיבל עתה רישיון לנהוג בו. על פי רוב, המכונית המשפחתית מבוטחת עבור הורים שהם נהגים ותיקים ובעלי ניסיון, והרחבת הפוליסה ברמה השנתית גם עבור הילדים תגרור עלייה משמעותית בעלויות הביטוח. זאת מהסיבה הפשוטה שנהגים צעירים וחדשים מעורבים יותר בתאונות דרכים וחברות הביטוח לוקחות זאת בחשבון.

הרחבת הפוליסה ברמה השנתית גם עבור הילדים תגרור עלייה משמעותית בעלויות הביטוח.

היות ויש מקרים בהם הילדים לא משתמשים באופן קבוע ברכב (לדוגמה, במקרה ומדובר בחיילים בשירות סדיר), הרחבת פוליסה ברמה שנתית עלולה לגרור הוצאה כספית גבוהה שאיננה תואמת את צרכי המשפחה. במקרים אלה, רכישת כיסוי ביטוחי למספר ימים מוגבל יכולה להיות מענה תקציבי אפקטיבי ואטרקטיבי.

קיימות סיטואציות נוספות בהן כיסוי ביטוחי למספר ימים יכול להתאים. כך למשל שינוע רכב ללא ביטוח לטובת טסט או מעבר מקום, מעביד המעוניין להרחיב באופן זמני את הפוליסה על אחד מרכביו לעובדיו, אורח מחו"ל אשר מגיע לביקור קצר בארץ, רכבי שטח שלא נמצאים בשימוש תדיר ונוהגים בהם נהגים שונים מעת לעת ועוד.

ביטוח רכב למספר ימים מוגבל - ביטוח ישיר

כמה עולה ביטוח רכב לזמן קצר?

ביטוח רכב לזמן קצר נועד לספק פתרון זמני בלבד, ועל כן הוא יקר יותר מאשר ביטוח רכב שנתי. בדומה לכל פוליסה לביטוח רכב, גם עלותו של ביטוח זה תלויה בפרמטרים הרלוונטיים לגבי הרכב כמו גם המבוטח הזמני. לדוגמא כיסוי ביטוח לזמן קצר עבור נהג צעיר וחדש לא יהיה זהה בעלותו לביטוח דומה עבור נהג ותיק. וכמובן, בכל בכל ביטוח, יש פרמטרים נוספים שנלקחים בחשבון כמו עבר תעבורתי, עבר ביטוחי וכדומה.

מתי לא משתלם לקחת ביטוח רכב למספר ימים מוגבל?

ביטוח רכב למספר ימים מוגבל לא מתאים לכל סיטואציה או כל אחד. גם כאן בדומה לכל רכישת פוליסת ביטוח, חשוב להכיר את נסיבות המקרה הספציפיות. בנוסף כדאי להכיר גם את התועלות הנלוות לביטוח השנתי מעבר לעלות הסופית. במקרה של נהג צעיר למשל, הוספת הילד כנהג נוסף לפוליסה השנתית מאפשרות לו ליהנות מזמינות רבה יותר לנהיגה ועל ידי כך באפשרותו לצבור שעות כביש רבות, דבר הנתפס בעיני רבים כחיוני לשיפור הביטחון והניסיון שלו כנהג בוגר.

עד 3 חודשים מתנה בביטוח מקיף לרכב*

זרם חלופי: האם בקרוב תחפשו רכב חשמלי מומלץ?

לא רחוק היום שבו נתוני הסוללה יעניינו אתכם הרבה יותר מביצועי המנוע, אנחנו כאן כדי לוודא שתגיעו ליום הזה מוכנים עם הביטוח המותאם ביותר בשוק לרכבים חשמליים.

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

שירות "ישיר מהיר" ומעטפת רגע האמת של ביטוח ישיר

הכירו את השירות החדש שבו אנחנו מתחייבים לתיקון הרכב שלכם במוסך בתוך שלושה ימים. איחרנו? על כל יום איחור תקבלו BUYME של 100 ש"ח

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.