על מה נדבר בכתבה

החוק מחמיר עם נהגים חדשים והרשעה בביצוע עבירת תנועה חמורה עלולה לעלות לנהג במבחן תיאוריה, טסט או בדיקה רפואית מחודשים – או כולם. לנהג חדש צעיר מתחת לגיל 21 יש הגבלה נוספת שלא חלה על נהג חדש – הוא איננו רשאי להסיע ברכב יותר משני נוסעים.

כדי להנחיל לנהגים חדשים הרגלי כביש מצילי חיים, החוק מחמיר עם נהג לא מנוסה המבצע עבירת תנועה. הכתבה הבאה תעשה לכם סדר בנוגע למגבלות החלות על נהג חדש ומה נחשבת עבירה חמורה. 

קבלתם את רישיון הנהיגה הנכסף? מזל טוב! מעכשיו אתם, נהגים צעירים חדשים ונלהבים, צריכים לנהוג במשך שישה חודשים עם נהג מלווה, ברכב המבוטח בכיסוי המתאים. לתקופת הליווי יש חשיבות קריטית – לדאוג שהנהג החדש בבית יקבל כמה שיותר מהניסיון וחוכמת הכביש של הוריו כדי לוודא שנהגים החדשים רוכשים מיומנויות וביטחון כשהם מאחורי ההגה ולהשאיר להורים ראש שקט גם מבחינה כלכלית. 

לתקופת הליווי יש חשיבות קריטית – לדאוג שהנהג החדש בבית יקבל כמה שיותר מהניסיון וחוכמת הכביש של הוריו כדי לוודא שנהגים החדשים רוכשים מיומנויות וביטחון כשהם מאחורי ההגה

מה ההבדל בין נהג חדש לנהג צעיר?

גם אם הוצאתם רישיון בגיל 30 – אדם שמוציא רישיון נהיגה נחשב "נהג חדש" למשך שנתיים ממועד קבלת הרישיון ללא קשר לגילו הביולוגי. במידה ומדובר גם בנהג מתחת לגיל 24, הם יקראו "נהג חדש צעיר". נהג חדש הינו מונח המקפל בתוכו מספר הגבלות מיוחדות. לדוגמא, נהג צעיר חדש חייב לנהוג עם מלווה לאורך כל חצי השנה הראשונה שלאחר קבלת הרישיון. בשלושת החודשים הראשונים של תקופת הליווי מדובר במלווה בכל שעות היום. לאחר מכן, הליווי הוא חובה בשעות הלילה בלבד. נהגים חדשים צעירים מתחת לגיל 21 מוגבלים גם מבחינת כמות הנוסעים שהם רשאים להסיע ברכב (עד שני נוסעים). לכן ישנם הבדלים במחיר ביטוח רכב לנהג חדש, וביטוח לנהג חדש מעל גיל 24.

להיות נהג חדש על הכביש - ביטוח ישיר

מגבלות, חיובים וחוקים החלים על נהג חדש

נהג חדש, בניגוד לנהג ותיק ובעל ניסיון, מחויב בשורה של הוראות חוק דווקניות, הדבקות בניסוחו המדויק של המחוקק. בנוסף חלות עליו מגבלות מסוימות והוא חשוף לסיכונים גבוהים במיוחד מבחינת עונשים בעת ביצוע עבירות תנועה. ראשית, כבר מהנסיעה הראשונה ברכב, הנהג המאושר חייב להציג בחלון האחורי של המכונית שלט "נהג חדש". זאת על מנת שהמשתמשים האחרים בדרך ידעו כי לפניהם נהג חדש וינהגו כלפיו בסבלנות המתבקשת.

מה המחיר של עבירות תנועה לנהג חדש

מבחינת עבירות תנועה, החוק מחמיר באופן משמעותי עם נהגים חדשים. זאת מתוך הצורך להנחיל בקרב נהגים לא מנוסים אלה ערכים נכונים של זהירות בדרכים ושמירה על חוקי התנועה. במילים פשוטות, מצופה מנהג חדש להקפיד הקפדה יתרה על חוקי התנועה ולהימנע ככל הניתן מביצוע עבירות למיניהן. נהג חדש אשר יורשע בביצוע עבירת תנועה חמורה עלול למצוא את עצמו עומד מחדש למבחן תיאוריה ו/או מבחן מעשי (טסט) ו/או בדיקה רפואית. הכל בהתאם להחלטתו של משרד הרישוי בעניינו. כמו כן, הנהג החדש ייאבד את רישיון הנהיגה שלו עד להשלמת התנאים הללו.

מה נחשבת עבירה חמורה לנהג חדש?

בתי המשפט ומשרד הרישוי נוטים לנהוג במדיניות של אפס סובלנות כלפי נהגים חדשים אשר מפרים את ההגבלות החלות עליהם. העבירות המוגדרות בחוק כחמורות ביותר מבחינת נהג חדש הן נהיגה ללא רישיון בתוקף, נהיגה שלא בהתאם לתנאי הרישיון, מתן רשות לאדם לנהוג ברכב שלא כחוק, אי מתן זכות קדימה, נהיגה ללא מלווה, עקיפה אסורה, נהיגה במהירות מופרזת, חציית מסילת ברזל בדרך לא סלולה, אי עצירה לפני מסילת ברזל, אי מתן סיוע לאדם שנפגע בתאונת דרכים, אי דיווח על תאונת דרכים, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים וביצוע עבירה אשר גרמה לתאונת דרכים עם נפגעים. כמו כן, נהג חדש עלול להיות מחויב במבחן חוזר או בדיקות רפואיות במידה ובית המשפט הרשיע אותו בעבירה שגררה שלילה של שלושה חודשים או יותר.

עד 3 חודשים מתנה בביטוח מקיף לרכב*

זרם חלופי: האם בקרוב תחפשו רכב חשמלי מומלץ?

לא רחוק היום שבו נתוני הסוללה יעניינו אתכם הרבה יותר מביצועי המנוע, אנחנו כאן כדי לוודא שתגיעו ליום הזה מוכנים עם הביטוח המותאם ביותר בשוק לרכבים חשמליים.

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

שירות "ישיר מהיר" ומעטפת רגע האמת של ביטוח ישיר

הכירו את השירות החדש שבו אנחנו מתחייבים לתיקון הרכב שלכם במוסך בתוך שלושה ימים. איחרנו? על כל יום איחור תקבלו BUYME של 100 ש"ח

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.