לאחר קבלת רישיון הנהיגה הנכסף, מחויבים הנהגים הצעירים החדשים (והנלהבים) לנהוג במשך שישה חודשים עם נהג מלווה, ברכב המבוטח בכיסוי מתאים. לתקופת ליווי ארוכה זו יש חשיבות קריטית - לדאוג שהנהג הצעיר החדש בבית יקבל כמה שיותר מהניסיון וחוכמת הכביש של הוריו. כדי לוודא שנהגים החדשים רוכשים מיומנויות וביטחון כשהם מאחורי ההגה ולהשאיר לכם, ההורים, ראש שקט גם מבחינה כלכלית, אנחנו בביטוח ישיר מעניקים לכם במתנה כיסוי ביטוחי עבור הנהג החדש ללא תוספת מחיר לשלושת חודשי הליווי המלא במסגרת הביטוח המקיף שלכם.

אדם שמוציא רישיון נהיגה נחשב "נהג חדש" למשך שנתיים ממועד קבלת הרישיון, ללא קשר לגילו הביולוגי. במידה ומדובר גם בנהג מתחת לגיל 24, הרי שלפנינו לא רק נהג חדש אלא "נהג חדש צעיר". נהג חדש הינו מונח המקפל בתוכו מספר הגבלות מיוחדות. לדוגמא, נהג צעיר חדש חייב לנהוג עם מלווה לאורך כל חצי השנה הראשונה שלאחר קבלת הרישיון. בשלושת החודשים הראשונים של תקופת הליווי מדובר במלווה בכל שעות היום. לאחר מכן, הליווי הוא חובה בשעות הלילה בלבד. נהגים חדשים צעירים מתחת לגיל 21 מוגבלים גם מבחינת כמות הנוסעים שהם רשאים להסיע ברכב (עד שני נוסעים). לכן ישנם הבדלים במחיר ביטוח הרכב לנהג חדש, וביטוח לנהג חדש מעל גיל 24.

מגבלות וחיובים החלים על נהג חדש

נהג חדש, בניגוד לנהג ותיק ובעל ניסיון, מחויב בשורה של הוראות חוק דווקניות. כמו כן, חלות עליו מגבלות מסוימות והוא חשוף לסיכונים גבוהים במיוחד מבחינת עונשים בעת ביצוע עבירות תנועה. ראשית, כבר למן הנסיעה הראשונה ברכב, הנהג המאושר חייב להציג בחלון האחורי של המכונית שלט "נהג חדש". זאת על מנת שהמשתמשים האחרים בדרך ידעו כי לפניהם נהג חדש וינהגו כלפיו בסבלנות המתבקשת.

נהג חדש – הימנע מעבירות תנועה

מבחינת עבירות תנועה, החוק מחמיר באופן משמעותי עם נהגים חדשים. זאת מתוך הצורך להנחיל בקרב ציבור נהגים זה ערכים נכונים של זהירות בדרכים ושמירה על חוקי התנועה. במילים פשוטות, מצופה מנהג חדש להקפיד הקפדה יתרה על חוקי התנועה ולהימנע ככל הניתן מביצוע עבירות למיניהן.

נהג חדש אשר יורשע בביצוע עבירת תנועה חמורה עלול למצוא את עצמו עומד מחדש למבחן תיאוריה ו/או מבחן מעשי (טסט) ו/או בדיקה רפואית. הכל בהתאם להחלטתו של משרד הרישוי בעניינו. כמו כן, הנהג החדש ייאבד את רישיון הנהיגה שלו עד להשלמת התנאים הללו.

בתי המשפט ומשרד הרישוי נוטים לנהוג במדיניות של אפס סובלנות כלפי נהגים חדשים אשר מפרים את ההגבלות החלות עליהם מכוח החוק. העבירות החמורות המוגדרות בחוק מבחינת נהג חדש הן נהיגה ללא רישיון בתוקף, נהיגה שלא בהתאם לתנאי הרישיון, מתן רשות לאדם לנהוג ברכב שלא כחוק, אי מתן זכות קדימה, נהיגה ללא מלווה, עקיפה אסורה, נהיגה במהירות מופרזת, חציית מסילת ברזל בדרך לא סלולה, אי עצירה לפני מסילת ברזל, אי מתן סיוע לאדם שנפגע בתאונת דרכים, אי דיווח על תאונת דרכים, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים וביצוע עבירה אשר גרמה לתאונת דרכים עם נפגעים. כמו כן, נהג חדש עלול להיות מחויב במבחן חוזר או בדיקות רפואיות במידה ובית המשפט הרשיע אותו בעבירה שגררה שלילה של שלושה חודשים או יותר.

בשורה התחתונה, חשוב לזכור כי הכביש הוא מקום מסוכן ועל מנת להשריש תרבות של נהיגה נכונה, המדינה רואה לנכון להקנות לנהגים חדשים בסיס מוצק של זהירות בדרכים ולכן החוק מחייב את הנהגים החדשים במלווה במשך שישה חודשים. אנחנו רוצים שאתם – ההורים, האחים הגדולים – לא תשאו בהוצאות כלכליות נוספות על עבודה חשובה זו, אלא רק תשקיעו בנהג החדש מזמנכם וניסיונכם. לכן אנחנו שמחים להעניק לכם כיסוי נהג חדש לתקופת הליווי הראשונה בביטוח המקיף ללא עלות. 

3 חודשים חינם בהוספת כיסוי ביטוחי לנהג חדש

לקבלת הצעה ללא התחייבות:

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

לדעת יותר על ביטוח רכב נגד גניבות אשר נעשה במסגרת ביטוח מקיף לרכב ויכול לחסוך לכם המון עוגמת נפש.

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.

השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירי ביטוח רכב

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על גובה הסכום של הביטוח, ביניהם רמת הבטיחות המותקנת ברכב ואפיונו של הנהג.