על מה נדבר בכתבה? 

הוצאתם רישיון בשעה טובה. לפני שעולים על הכביש כדאי לבדוק כמה עולים ביטוחי רכב לנהג חדש. כל האופציות בכתבה לפניכם.

אם אתם בסביבות גיל 17 או 18, אחד מהרגעים המאושרים שלכם בשנים האלה, אם לא המאושר ביותר, הוא קבלת רישיון הנהיגה. מעכשיו אתם מוגדרים נהגים חדשים. ובדיוק כשאתם מוצפים באופוריה מהסטטוס החדש – זה הזמן לדאוג לביטוח הרכב שלכם כדי שתוכלו לנהוג בראש שקט.

מהו "נהג חדש"? נהג שטרם מלאו שנתיים לרישיון הנהיגה שלו. לעומת זאת "נהג צעיר" הוא נהג עד גיל 24. חשוב להבחין בין שני המצבים הללו, המשפיעים על עלות פוליסות ביטוח הרכב השונות.

כמה עולה ביטוח רכב? המחיר מושפע מפרמטרים שונים כמו מספר הנהגים ברכב, גילם, הוותק שלהם בנהיגה, העבר התחבורתי שלהם ואמצעי המיגון ברכב.

מבחינה סטטיסטית נהגים חדשים ונהגים צעירים (בישראל ובעולם) מעורבים הרבה יותר בתאונות דרכים מאשר נהגים ותיקים, נתון המייקר את הפוליסות לנהגים אלה.

אם אתם הורים לילדים שקיבלו רישיון נהיגה – חשוב שתכירו את הסיטואציות השונות של נהגים חדשים, המשפיעות על מחירי הפוליסות. כך תבחרו את הפוליסה המתאימה לכם באופן אישי והמשתלמת לכם ביותר.

המחיר מושפע מפרמטרים שונים כמו מספר הנהגים ברכב, גילם, הוותק שלהם בנהיגה, העבר התחבורתי שלהם ואמצעי המיגון ברכב.

כמה עולה ביטוח נהג חדש בעל רכב פרטי?

אם התמזל מזלכם וקיבלתם מכונית במתנה לכבוד קבלת הרישיון, או שעבדתם קשה וקניתם רכב משלכם ואתם משתמשים בו בקביעות – אתם חייבים לרכוש פוליסת ביטוח חובה לרכב, ורצוי שתוסיפו לצידה גם פוליסת ביטוח מקיף או צד ג' לרכב.

חשוב לערוך השוואת מחירי ביטוח רכב, ומלבד המחיר, שימו לב לנוחות, יעילות ושירות. אם אתם רגילים לקנות כמעט כל דבר באינטרנט ולנהל את החיים שלכם דרך הרשת, כנראה שיהיה לכם נוח, קל ומהיר יותר לבחור בחברה שמספקת שירות מלא וידידותי אונליין.

ההתנהלות הדיגיטלית ישירות מול חברת הביטוח מוזילה את מחיר הפוליסה – היא חוסכת עלויות תפעול גבוהות הנגרמות מהעסקת עובדים ועמלות שנדרשות כתוצאה מתיווך של סוכן.

כך תוכלו לבצע הכל באתר – החל מהצעת המחיר, דרך קניית הפוליסה ומעקב אחרי התשלומים ועד התנהלות מקוונת לאורך כל הדרך, גם כשיש צורך בהפעלת הביטוח. במקרה של הגשת תביעה, תוכלו לעקוב באופן דיגיטלי אחרי התקדמות התהליך.

אם אתם בוחרים בחברה דיגיטלית, תוכלו לבצע את הבירורים, הרכישה, העדכונים ושאר הפעולות מתי שנוח לכם. אם אתם מתפנים לסידורים האלה רק באמצע הלילה – גם זאת אפשרות.

לפני הרכישה בדקו את ההרחבות והכיסויים שתזדקקו להם מעבר לביטוח החובה הבסיסי כמו ביטוח מקיף או לפחות צד ג', שירותי דרך וגרירה, רכב חלופי, הגנה משפטית או כיסוי ביטוחי כנגד נזקים לפנסים, מראות צד וחלונות. כיסויים אלה אמנם מייקרים מעט את הפוליסה אך בהתאם לצרכים שלכם, הם עשויים להועיל לכם מאוד בהמשך.

ביטוח רכב לנהג חדש: כמה זה עולה לכם - ביטוח ישיר

כמה עולה ביטוח נהג חדש הנוהג ברכב המשפחתי?

גם אם עדיין אין לכם רכב משלכם ואתם חולקים את השימוש ברכב עם ההורים – פוליסת הביטוח של הרכב חייבת לכלול כיסוי לנהג חדש, לא משנה מי הבעלים של הרכב (אתם או ההורים) ואם אתם לא הנהגים היחידים ברכב.

השוואה בין החברות רלוונטית גם כאן, תוך התמקדות במחיר, בנוחות, ביעילות ובשירות. רבים מעדיפים היום לקנות ביטוח רכב אונליין מבלי להיות תלויים במוקדי השירות או בסוכני ביטוח, וליהנות מחיסכון בעלויות ומתהליך קל ומהיר. אם אתם או ההורים שלכם בכל זאת מעוניינים לדבר עם נציגי שירות, כמובן שהדבר אפשרי בכל החברות, גם הדיגיטליות.

כמה עולה ביטוח נהג חדש צעיר, חייל או סטודנט

יש גם דרך לחסוך בעלויות הביטוח. אם אתם נהגים חדשים שמגיעים לבית ההורים רק אחת לשבועיים-שלושה, אין סיבה שההורים שלכם ישלמו במשך כל השנה עבור כיסוי לנהג חדש. חלק מחברות הביטוח מציעות פתרון גמיש: ביטוח רכב זמני לנהג צעיר למספר ימים מוגבל (שירות שמתאפשר כאשר הרכב מבוטח בביטוח מקיף, או צד ג'). בדקו אם זה כדאי גם לכם.

אמורים לצאת לרגילה? עדכנו מראש את חברת הביטוח, ורכשו כיסוי ביטוחי למספר ימי החופשה שלכם. ככל הנראה זה ישתלם להורים שלכם הרבה יותר מאשר פוליסה שנתית מלאה שכוללת גם אתכם כנהגים חדשים.

אם מדובר בחברה דיגיטלית, הקנייה גם חסכונית, ואפילו נוחה הרבה יותר, ותוכלו לעדכן את הפרטים בכל שעה ומכל מקום שמתאים לכם. אין צורך לחכות למענה טלפוני בשעות העבודה הרגילות כדי לדאוג שתהיו מכוסים לחופשה הבאה, אלא תוכלו לעשות זאת באופן עצמאי גם כשהמוקד סגור. לקוחות ביטוח ישיר יכולים לרכוש ביטוח זמני לנהג צעיר באזור הלקוחות באתר.

רוצים לחלוק בהוצאות הנסיעה?

שיטה נוספת לחסוך בהוצאות הרכב: אם אתם נוהגים ברכב שלכם או של ההורים, למשל לאוניברסיטה, לבסיס או לעבודה, אתם יכולים להסיע שותפים לנסיעות יום יומיות תמורת השתתפות בהוצאות באמצעות אפליקציית WAZE. כך תחסכו בהוצאות, מה שבטח יעזור לכם מאוד בשלב הזה של החיים, וגם תתרמו לאיכות הסביבה באמצעות הפחתת עומסי התנועה וזיהום האוויר.

אם רכשתם ביטוח חובה דרך החברה, אתם יכולים לקחת חלק במגמה העולמית ולהיות שקטים שאתם והשותפים שלכם לנסיעה מכוסים מבחינה ביטוחית.

עד 4 חודשים מתנה בביטוח מקיף לרכב* 

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב

הכירו את ארגון ידידים: אנשים טובים באמצע הדרך
הכירו את ארגון ידידים: אנשים טובים באמצע הדרך

ביטוח ישיר שמחה להפנות לכם זרקור על הפעילות החשובה של ארגון ידידים שחרט על דגלו לספק סיוע ראשוני שאינו רפואי בדרכים

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

לדעת יותר על ביטוח רכב נגד גניבות אשר נעשה במסגרת ביטוח מקיף לרכב ויכול לחסוך לכם המון עוגמת נפש.

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.