בבואנו לערוך השוואת מחירי ביטוח רכב יש לזכור כי מחירי פוליסות ביטוח רכב אינם אחידים והם תלויים בפרמטרים רבים כגון: גיל הנהג, וותק הנהיגה שלו, עבירות תנועה בעבר ועוד. גם מודל הרכב הינו פרמטר המשפיע על מחיר פוליסת הביטוח מקיף וחובה. כיצד הוא משפיע על המחיר ועל אילו סוגי ביטוחים הוא משפיע?

מחיר ביטוח רכב נקבע על פי מידת הסיכון

מחיר ביטוח רכב, כמקובל בכל פוליסת ביטוח אחרת, משקף את הסיכון שבעל הפוליסה יהיה שותף בתאונה ואת עלות הפיצוי הצפוי. לכן תעריף ביטוח רכב נקבע לאחר שקלול נתונים שונים המאפשרים ללמוד מהו הסיכון לתאונה: גיל הנהג, ניסיונו התחבורתי, היסטוריית הנהיגה שלו ופרמטרים נוספים נלקחים בחשבון ע"י כל חברת ביטוח בעת קביעת מחירו של ביטוח רכב. 

כיצד סוג הרכב משפיע על מחיר פוליסת ביטוח?

בטרם נוכל לבצע השוואה בין מחירי הביטוח, יש להבחין בין פוליסת ביטוח מקיף לרכב לבין ביטוח רכב חובה. ביטוח מקיף לרכב מספק לבעל הפוליסה רשת ביטחון בפני נזקי רכוש: כשמו הביטוח מקיף כיסויים רבים כגון גניבה, נזק בתוצאה מתאונה, שריפה ועוד. ביטוח רכב חובה לעומת זאת אחראי על כיסוי נזקי גוף לנהג, ליושבים לצידו ולהולכי הרגל המעורבים בתאונה. ביטוח רכב מסוג שלישי הינו ביטוח צד ג' אשר מספק כיסויי לנזקים שנגרמו לרכב/רכוש אחר על ידי הרכב המבוטח. 

סוג הרכב משפיע על מחיר של פוליסת ביטוח מהסיבות הבאות:

כאמור, קיימים שלושה מסלולי ביטוח רכב. ביטוח חובה לרכב שהוא הביטוח היחיד שהמדינה מחייבת בו את בעל הרכב ובלעדיו רכב אינו רשאי לעלות לכביש. שני סוגי הביטוח האחרים ביטוח רכב צד ג' 
ו-ביטוח רכב מקיף הם ביטוחי רשות שאינם מחויבים עפ"י חוק.

ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה לרכב הוא סוג הביטוח היחיד המחויב עפ"י חוקי המדינה וזאת בכפוף ל- פקודת ביטוח רכב מנועי (נוסח חדש), תש"ל-1970. ללא ביטוח חובה תקף, כלי הרכב אינו יכול לעבור רישוי ובוודאי גם אינו רשאי לנוע בכביש.

פוליסת ביטוח חובה הינה פוליסה אחידה לכיסויי נזקי גוף של המעורבים בתאונה, נוסעים והולכי רגל גם יחד. הפוליסה מונפקת ע"י חברת "אבנר" (איגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ) שהיא חברה פרטית בבעלות משותפת של כל חברות הביטוח. פוליסת ביטוח חובה משווקת ע"י כל חברות הביטוח.

הואיל וכיסויי הפוליסה הם זהים עפ"י חוק בכל השוק, מומלץ לרכוש אותה בחברה הזולה ביותר ולא בהכרח באותה חברה בה נרכשים הביטוחים האחרים. יש לזכור שלגבי ביטוח אופנוע הפרמיות עשויות להיות גבוהות יחסית.

ביטוח רכב צד ג'

ביטוח רכב מקיף הינו בנוסף לביטוח החובה וכולל בתוכו גם ביטוח רכב צד ג'. ביטוח רכב מקיף מיועד לכסות נזקי רכוש הן לרכב המבוטח (הרכב הפוגע) והן לרכב צד ג' ובכך להעניק סוג של שקט נפשי בכל הקשור לנזקי תאונות. היקף הכיסויים של ביטוח מקיף עשויי להיות שונה בין חברה לחברה, אך באופן כללי הוא נועד לכסות: פריצה, גנבה, אבדן מלא (Total Loss), שריפה, נזקי טבע למיניהם, מהומות, נזקי תאונות דרכים (באשמה או שלא באשמת המבוטח), נזקים שלא נגרמו בתאונה (חנייה). כמו כן הביטוח כולל שירותים כמו: גרירה ותיקוני דרך, שבר שמשות, ייצוג משפטי, רכב חלופי, ביטוח חפצים, מערכות שמע, תיקונים במוסך היבואן, וכ"ו.

בעת ביצוע השוואת כיסויים ותעריפים, יש לבחון תמיד גם את רשימת הסייגים וההגבלות שבגינן אין כיסוי ביטוחי (נכון לכל סוגי הביטוח). לדוגמה: הכיסוי חל בשטח מדינת ישראל בלבד, מערכות המיגון מחויבות (קודנית, אימובילייזר, אזעקות, מערכות איתור), נזק שנעשה במכוון ע"י המבוטח וכדומה. בטחו את רכביכם - שאפו שלא להגיע לצורך במימושו – וסעו בזהירות.

עד 45% הנחה בביטוח מקיף לרכב* 

לקבלת הצעה ללא התחייבות:

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

לדעת יותר על ביטוח רכב נגד גניבות אשר נעשה במסגרת ביטוח מקיף לרכב ויכול לחסוך לכם המון עוגמת נפש.

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.

השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירי ביטוח רכב

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על גובה הסכום של הביטוח, ביניהם רמת הבטיחות המותקנת ברכב ואפיונו של הנהג.