רגע לפני שהמשפחה מתרחבת זהו בדיוק הזמן לפנק את עצמך כמו שצריך וחופשה מעבר לים היא הבילוי האידיאלי. אולם בעיקר בתקופה רגישה זו, עלייך לקחת בחשבון את החשיבות הרבה בהגנה על בריאותך ובריאות העובר. ביטוח נסיעות לחו"ל הוא למעשה התחליף לביטוח הבריאות או קופת החולים שלך מחוץ לגבולות המדינה. מהו ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים בהריון ובמה הוא שונה מביטוח נסיעות סטנדרטי? בכך בדיוק עוסקת הכתבה הנוכחית.

הריון הוא דבר משמח במיוחד שמביא עמו גם מצב בריאותי שאין להקל בו ראש. נשים בהריון נמצאות במעין "קבוצת סיכון" לבעיות רפואיות יותר מהאדם הממוצע הנוסע לחו"ל, הן מבחינתן והן מבחינת העובר שברחמן, כאשר הן חשופות לבעיות בריאותיות רבות ומגוונות בין היתר כאבים אשר דורשים בדיקה, העדר תנועות עובר, דימומים, צירים מוקדמים, לידה מוקדמת ושלל סיבוכים נוספים שעלולים "להפתיע" את האישה.

לכן ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון דורש התייחסות ספציפית לכך. במילים אחרות, ביטוח נסיעות לחו"ל בסיסי איננו מעניק לאישה ההרה את מלוא הכיסויים הרלוונטיים לה ועל כן עליה לדאוג להרחבתו. עם זאת, חשוב לומר כי טיסה בהריון איננה מסוכנת לאישה או לעובר. מחקר מקיף שפורסם במאי 2013 על ידי הקולג' המלכותי בלונדון לרופאים מיילדים וגניקולוגים בנושא הראה כי טיסה בהריון נחשבת לבטוחה עד שבוע 37 (להיריון חד עוברי וללא סיכונים מיוחדים).

הביטוח לנשים בהריון הכרחי

חברות הביטוח מבטחות נשים בהיריון המעוניינות לטוס ללא כל בעיה, אך הן נוקטות משנה זהירות בנושא ומרביתן מאפשרות רכישת פוליסה מורחבת של ביטוח נסיעות לאישה בהריון עד השבוע ה-32 בלבד. הסיכון המוגבר גורם לעלות הביטוח להיות יקרה יותר במקרה של אישה בהריון, אך כפי שכבר הבנו, זהו מוצר הכרחי המאפשר נסיעה ב"ראש שקט" המבטיח שהאישה תוכל לפנות במקרה הצורך לטיפולים הרפואיים החיוניים לה במהלך שהותה בחו"ל ללא כל בעיה, כאשר בעשותה כך היא לא תאלץ לשאת בעלויות הכספיות הגבוהות לכך מחוץ לגבולות ישראל ולסבסוד הרפואי החשוב של משרד הבריאות וקופות החולים. 

ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון

באלו מצבים הביטוח מקנה הגנה?

אישה בהריון המעוניינת לטוס לחו"ל תרכוש בדרך כלל פוליסת ביטוח נסיעות רגילה על פי נתוניה האישיים ככל מבוטח רגיל, כאשר לעיתים חברת הביטוח תדרוש גם מסמכים חתומים על ידי הרופא האישי של הנוסעת. על מנת להתאים את ביטוח הנסיעות לצרכיה הספציפיים של הנוסעת ההרה עליה לרכוש גם הרחב היריון – הרחב אשר יבטח אותה במקרי חירום בהם תצטרך לקבל טיפול רפואי במהלך השהות בחו"ל, אשפוז בבית חולים, ביצוע ניתוח קיסרי בהרדמה, או חזרה ארצה טרם סיום השהות בחו"ל בגלל סיבוך רפואי כלשהוא.

בדומה לכל מוצר ביטוחי, הסתרת מצב בריאותי בעת רכישת הפוליסה עלולה להביא לכך שחברת הביטוח לא תהיה מחויבת לשאת בחלקה לפי ההסכם. לכן, בשום אופן אין להסתיר מחברת הביטוח את עניין ההיריון (ככל שזה אובחן בישראל). ההפרש בין ביטוח נסיעות לחו"ל רגיל, לבין ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון, איננו כה גבוה עד כדי הצדקת נסיעה לא מבוטחת.

לסיכום, הבטן ההולכת ותופחת מחייבת הערכות מיוחדת טרם העלייה למטוס על מנת שתוכלי לעשות זאת כאשר את והעובר שלך מכוסים לכל מקרה רפואי שלא יהיה. על כן חשוב לצור קשר עם חברת הביטוח ולרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל התפור למידותייך החדשות!

30% הנחה ללקוחות ביטוח ישיר

לבחירת החבילה המתאימה לכם: