על מה נדבר בכתבה? 

בניגוד לביטוחי חיים, בריאות, רכב וכד', בביטוח חיים וביטוח מבנה למשכנתא המוטב בפוליסה הוא הבנק, כלומר, במקרים מסוימים מי שמקבל את הפיצוי במקרה של הפעלת הפוליסה הוא לא המבוטח עצמו אלא הבנק שמימן את המשכנתא. למעשה, רכישת הביטוחים הללו היא דרישה של הבנקים מכל מי שרוצה ליטול משכנתא.

מדוע אנחנו צריכים לרכוש ביטוח חיים ומבנה למשכנתא?

הסיבה שאנו רוכשים ביטוח מבנה וביטוח חיים היא שהבנק רוצה לוודא שהוא יקבל חזרה את סכום הלוואה שלקחנו במלואה. אם נגרם נזק למבנה שהוא מימן את רכישתו, הביטוח יאפשר לו לקבל פיצוי על ירידת ערכו. אם חלילה נוטל המשכנתא נפטר ואינו מסוגל להמשיך להחזיר את המשכנתא, גם על כך יקבל הבנק פיצוי מחברת הביטוח.

ביטוח משכנתא המשלב ביטוח חיים וביטוח מבנה יעלה לכם עוד כמה עשרות או מאות שקלים בחודש בנוסף לתשלומי המשכנתא. העניין הוא שלא מדובר רק באינטרס של הבנק, אלא גם אתם יכולים להרוויח ממנו. במקרה של נזק משמעותי למבנה, הביטוח יממן את עלויות התיקון ורוכשי הדירה לא ייאלצו לממן זאת מכיסם. חשוב לזכור כי בדרך כלל מדובר על סכומים גבוהים מאוד.

בנוסף, לביטוח חיים רגיל שנרכש באופן פרטי או דרך מקום העבודה אין קשר לביטוח חיים למשכנתא, שהרי ביטוח זה יאפשר לקרובים שלכם לקבל פיצוי כספי שיסייע להם להתמודד עם האובדן במקרה מוות. כך תוכל המשפחה להישאר בנכס ולהמשיך להשתמש בו, שכן הבנק יקבל חזרה את כספו.

מה מכסה ביטוח מבנה למשכנתא?

ביטוח מבנה למשכנתא מספק פיצוי במקרה של נזק משמעותי שנגרם לנכס. כלומר במידה ויגרם נזק לנכס, הערך שלו עלול לרדת וכתוצאה מכך הבנק לא יקבל חזרה את כספו במלואו. ביטוח מבנה למשכנתא אמור לסייע בהשבת הדירה למצב שהיה לפני שנגרם הנזק, כלומר לערך שלפיו הבנק מימן את המשכנתא.

מה חשוב לדעת על ביטוח מבנה למשכנתא?

ביטוח המבנה מופעל במקרים של פגעי טבע כמו הצפות, רעידות אדמה, שריפות וכל המפגעים שעלולים לגרום נזק לרצפה, קירות, דלתות, חלונות, מערכות אינסטלציה ועוד. עם זאת, הביטוח לא מכסה את התכולה של דירה כמו ריהוט, מכשירים חשמליים, ביגוד ועוד. את כל אלה ניתן ורצוי לבטח בנפרד בביטוח תכולת דירה.

חשוב לדעת כי בעת הפעלת ביטוח מבנה למשכנתא, קיימת השתתפות עצמית של כמה מאות שקלים. בנוסף, שימו לב שלמרות שהפיצוי על הנזק ישולם לבנק ולא לכם, ניתן להעלות את סכום הביטוח מעבר לגובה הלוואת המשכנתא ובכך במקרה של אירוע ביטוחי גם אתם תקבלו פיצוי.

מה מכסה ביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח חיים למשכנתא נועד להחזיר לבנק את כספו במקרה שאחד הלווים נפטר. זהו ביטוח חובה עבור כל נוטלי המשכנתאות. כך חברת הביטוח תשלם את יתרת המשכנתא במקום רוכשי הדירה, ואילו המשפחה תוכל להמשיך להתגורר בדירה ולא תעמוד תחת איומי פינוי מצד הבנק.

מה חשוב לדעת על ביטוח חיים למשכנתא?

הגורמים המשפיעים על עלות הביטוח הם גובה המשכנתא, אך גם מספר התשלומים שנותרו עד להחזרתה. ככל שהסכום נמוך יותר, גם עלות הביטוח תהיה נמוכה יותר. מנגד, עליית גיל הלווים מגדילה את הסיכון, ועל כן מושכת את עלות הביטוח חזרה למעלה. מעשנים אגב, משלמים יותר, ממש כמו בביטוח בריאות וביטוח חיים רגיל.

ביטוח מבנה למשכנתא אמור לסייע בהשבת הדירה למצב שהיה לפני שנגרם הנזק, כלומר לערך שלפיו הבנק מימן את המשכנתא

ביטוח חיים ומבנה למשכנתא – מה זה ומה הוא כולל? - ביטוח ישיר

מהו ביטוח המשכנתא המומלץ?

רוכשי דירות לא מעטים קונים את הביטוח מהבנק בו הם לוקחים את המשכנתא. על פניו זה קל ונוח שכן באופן אוטומטי ברגע שאתם מבקשים מהבנק משכנתא, הוא גם יציע לכם לרכוש מהסוכנות שעובדת איתו את הביטוח. עם זאת, זה לא הדבר הנכון והמשתלם לעשות. הביטוחים שמציעים הבנקים הם מקיפים פחות מביטוחים שניתן לרכוש בחברות הביטוח, למשל בכל הנוגע לנזקי צד ג'.

במקרים רבים, ביטוח משכנתא שתרכשו בחברת הביטוח יהיה זול יותר, גם אם מדובר בעשרות שקלים בודדים. זכרו שלאורך שנות המשכנתא החיסכון מצטבר לסכומים גבוהים. לכן בבואכם לרכוש ביטוח משכנתא, השוואה ביו האופציות הקיימות תסייע לכם למצוא את האפשרות הטובה ביותר עבורכם. חשוב לשים לב שבמידה שאתם רוצים לקנות ביטוח משכנתא מחברת ביטוח, על הבנק לאשר את הפוליסות.

מה עוד כדאי לדעת על ביטוח חיים ומבנה למשכנתא?

לאורך שנות חייה של המשכנתא יתרת ההלוואה הולכת ומצטמצמת, ולכן גם דמי הביטוח שאתם משלמים אמורים להיות נמוכים יותר, וחשוב לבדוק זאת מעת לעת. בנוסף, בדיוק כפי שאתם יכולים למחזר משכנתא וליהנות מחיסכון בתשלום החודשי, ניתן למחזר גם את ביטוח החיים והמבנה למשכנתא. כך למשל, אם רכשתם אותו בבנק וגיליתם לאחר שנתיים שחברת ביטוח מציעה לכם תנאים טובים יותר, תוכלו להעביר את הביטוח אליה.

מתחייבים להצעה הזולה ביותר בביטוח משכנתא

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

 כל מה שרציתם לדעת על ביטוח משכנתא

מדריך מקוצר ללקיחת משכנתא

כיצד לוקחים משכנתא בצורה נכונה ומהי הדרך הבטוחה והטובה ביותר לכך בישראל?

כמה עולה ביטוח משכנתא?

הבנק דורש מהלווים לרכוש פוליסות ביטוח משכנתא, ביטוח אשר מתחלק לשני מישורים – ביטוח מבנה וביטוח חיים.

מה בין ביטוח חיים לביטוח משכנתא?

ביטוח חיים למשכנתא איננו ביטוח חיים פרטי רגיל. בכתבה זו תלמדו על ההבדלים בין השניים.

איך בוחרים משכנתא אופטימאלית?

מעוניינים לדעת באיזה מסלול כדאי לכם לבחור? היכנסו עכשיו לאתר ביטוח ישיר וקראו על האופציות העומדות בפניכם.

מיחזור משכנתא

מדוע משכנתא איננה "חתונה קתולית" וכיצד ניתן בכל זאת להתאים אותה במרוצת הזמן לנסיבות המשתנות

מילון מונחי משכנתא

שוקלים לקחת משכנתא? צריכים ביטוח? מבולבלים משלל המושגים? במילון מונחי המשכנתא תמצאו מגוון מונחים ומשגים שימושיים מעולם המשכנתא.