על מה נדבר בכתבה? 

אם עברתם דירה מתישהו בחייכם הבוגרים, אתם בטח יודעים שאחד הסופרלטיבים הכי גדולים שאפשר לתת לנכס המדובר הוא "האינסטלציה פה ממש חדשה, החלפנו הכל לא מזמן". ככה זה, בבואנו לקשור את גורלנו בדירה או בית חדשים, מראה העיניים והטעם האישי שלנו יכולים לספר לנו את רוב הסיפור, אבל לא את כולו. אחרי הכל, מה שמתרחש בתוך הקירות או בחיבורים בינם לבין הכלים הסניטריים, יישאר תמיד תעלומה, עד שנגלה אחרת.

העניין הוא שאם מגלים אחרת, זה בדרך כלל קורה רק כשכבר מאוחר מדי, וביחד עם מפח נפש רציני. סביר להניח שגם האדם האדיש ביותר שאתם מכירים יתפוס את ראשו בדאגה עם הסימן הראשון לנזק מים בביתו. לא משנה אם זה כתם רטיבות קטן שכבר מבשר על כאב הראש הגדול שמאחוריו, או פיצוץ צינור רציני שאת תוצאותיו אפשר לראות כאן ועכשיו, אם מעורבים שם נוזלים שנובעים מהמקום הלא נכון – וזולגים אל מקום אחר שבו הם לא אמורים להיות – זה בדרך כלל יספיק בשביל להרוס לנו את היום.

במקרה הפחות רע, כנראה שמחכה לנו מפגש עם שרברב שאת התשלום על עבודתו לא ניתן לאמוד עד שהוא והכלים שלו לא ינחתו אצלנו בדירה. ובמקרה הממש רע, אותו שרברב יגיע כדי לתקן את הדרוש תיקון, אבל רק אחרי שנגרם נזק רציני למבנה, או לפריטים אחרים בדירה שלכם שאיך נאמר בעדינות, אינם "בנויים" מלכתחילה למגע עם מים בהפתעה.

כנראה שמחכה לנו מפגש עם שרברב שאת התשלום על עבודתו לא ניתן לאמוד עד שהוא והכלים שלו לא ינחתו אצלנו בדירה.

מה שכן, בדיוק בשביל מקרים שכאלה תוכלו למצוא בפוליסת ביטוח הדירה את הביטוח לנזקי צנרת או בשמו המקצועי - הכיסוי לסיכוני מים ונוזלים אחרים למבנה. כדי שגם אם מזלכם לא האיר לכם פנים, והצטרפתם לסטטיסטיקה המבאסת של הישראלים שנזקי צנרת איימו להפוך את ביתם לאקווריום, לפחות יהיה לכם למי לצלצל כדי שיציל את המצב, וכמובן ייקח על עצמו לפצות בצורה כספית. אבל איך בדיוק זה עובד? או, טוב ששאלתם:

קודם כל

הכיסוי מאפשר לכם לתקן או להחליף את הרכוש שניזוק בדירה המבוטחת עקב דליפת מים ממתקני האינסטלציה של הדירה או של נכס אחר בבית המשותף, אבל לפני הכול כדאי שתעשו כל מה שאתם יכולים כדי לספק עזרה ראשונה. אל תדאגו, אף אחד לא יבקש מכם להציג ארגז כלים מצויד היטב ביחד עם כישורים טכניים מרשימים. ברוב המקרים כל מה שתצטרכו לעשות זה לסגור איזה ברז מרכזי של הנכס שלכם, כדי לעצור את הסחף, תרתי משמע. אגב, זה יהיה רעיון טוב לצלם ולתעד את הפעולה הדחופה שביצעתם, למקרה של התדיינות בנושא מול חברת הביטוח.

ביטוח נזקי נצרת – מה כולל הכיסוי?

ואחר כך?

אחר כך יישאר לכם רק לעדכן בנעשה את חברת הביטוח שלכם. היא זאת שאחראית לתפוס פיקוד מהשלב הזה, ובתור התחלה לספק לכם שרברב מקצועי שיטפל בנזק. אבל הנה משהו שאתם צריכים לדעת מראש: בזמן ההצטרפות לביטוח תתבקשו לבחור בין כיסוי באמצעות שרברב שבהסדר, או כיסוי באמצעות שרברב פרטי.

אם מראש הלכתם על פוליסה הכוללת שרברב שבהסדר, אז מכאן התהליך דומה למקרים בהם חברת הביטוח שלכם מפנה אתכם לתיקון רכב אחרי תאונה באחד המוסכים מהרשימה שלה. כלומר, תופנו לשרברב הנמצא בהסדר עם חברת הביטוח שלכם לפי חלוקה גיאוגרפית, והוא שיגיע לביתכם, יטפל בבעיה ויחזיר אתכם לקרקע יבשה. בדרך כלל אלו שרברבים מנוסים שמטפלים באופן קבוע במקרים כמו שלכם.

אם בחרתם מראש בפוליסה הכוללת שרברב פרטי, בעצם ניתנת לכם האפשרות לבחור כל שרברב אחר שתרצו. למעשה, כל מה שתתבקשו לעשות זה לוודא מול חברת הביטוח שלכם את זכאותכם לפיצוי, ולהעביר אליה צילומים של הנזק, תיאור התיקון הנדרש, העלות שלו ואת ההצעה המפורטת שקיבלתם מהשרברב. כולל תיאור של מקור הנזק, והפרטים המלאים של בעל המקצוע. אחרי זה יישאר לכם רק לחכות לעדכון המהיר מחברת הביטוח.

אוקיי תראו, נכון שקצת קשה למצוא המון נחמות במקרים של נזקי צנרת, אבל בטח תסכימו שהידיעה על כך שיש מי שיכסה את הנזק הכלכלי שיכול להתגלות כמשמעותי ביותר במידה ותצטרכו – בכל זאת מספקת שמיכת ביטחון לא קטנה.

3 חודשים מתנה ברכישת ביטוח דירה*

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה

על המשמר: רכישת ביטוח דירה באינטרנט

בעולם שבו יותר ויותר מוצרים נרכשים און-ליין, ענף הביטוח שנתפס בעיני רבים כשמרני לא נשאר מאחור

מפגשים מהסוג השלישי: ביטוח דירה צד ג'

כאשר בתחומי הבית שלנו מתקיימת פגיעה בגורם שלישי – רק ביטוח צד ג' לדירה יספק לנו הגנה

שומר הסף: ביטוח רכוש לדירה

הדירה היא לרוב הנכס היקר ביותר שבבעלותנו ומרבית הרכוש שלנו שמור בתוכה לכן חשוב להגן עליה כראוי

הבנק מוגן, אתם פחות: ביטוח דירה למשכנתא

מה זה בדיוק ביטוח דירה למשכנתא? מה ההבדלים בין הביטוח הזה לביטוח דירה? המומחים של ביטוח ישיר עושים לכם סדר

לא יקר כמו שחושבים: השוואת ביטוח דירה

לימדו כיצד ניתן להוזיל בעלויות ביטוח הדירה! בביטוח ישיר תקבלו את הצעת המחיר המשתלמת ביותר עבור ביטוח הדירה.

מדריך להטענת סוללת הקורקינט והאופניים

הטענת קורקינטים ואופניים חשמליים בבית עלולה לגרום לשריפה ולכן הכנו מדריך קצר ומדויק להטענה חכמה