על מה נדבר בכתבה? 

בשנים האחרונות, קשה שלא לשים לב למכת הפריצות אשר פוקדת את המדינה. על פני נתוני משטרת ישראל, בכל שנה מתקבלות לא פחות מ-30,000 תלונות בגין פריצות. למעשה, בשנת 2011, מתוך כ-160,000 תיקים שנפתחו במשטרה בגין עבירות רכוש, כ-20% מהם עסקו בפריצות לדירות ועסקים. פריצה לבית עלולה לגרום לבעל המקום נזק רב. מעבר לאובדן הרכוש הגנוב, פריצה לבית טומנת בחובה גם השלכות נוספות כגון ירידה בביטחון האישי, מצוקה רגשית ועוגמת נפש. כאשר ילדים נכנסים לסיפור, הרי שלפנינו בעיה של ממש.

אחת הדרכים להקל על המצוקה אשר מלווה פריצה לבית טמונה ברכישה נכונה של ביטוח דירה. מדובר למעשה בפוליסת ביטוח אשר מטרתה הינה לבטח את הבית במקרים של גניבה ופריצה. יודגש כי ביטוחי דירה נועדו גם לתת מענה מבחינה ביטוחית למקרי אסון או נזקים לרכוש (למשל, בגין שריפה או שיטפון). על פי רוב, ענף הביטוח מחלק את ביטוחי הדירה למספר מוצרים עיקריים – ביטוח תכולת דירה, ביטוח מבנה וביטוח קטסטרופה למקרה אסון.

אחת הדרכים להקל על המצוקה אשר מלווה פריצה לבית טמונה ברכישה נכונה של ביטוח דירה. מדובר למעשה בפוליסת ביטוח אשר מטרתה הינה לבטח את הבית במקרים של גניבה ופריצה.

בעת רכישת פוליסת ביטוח דירה, חברת הביטוח תדרוש על פי רוב לקבל נתונים שונים אודות בעל הנכס והדירה. כמו כן, המבוטח יידרש בדרך כלל גם להתקין מערכות אזעקה בדירה. זאת משום שמערכות אזעקה ואמצעי מיגון יכולים - באופן ממשי - להגן על הדירה מפני פורצים (ו/או לסייע בזמן פריצה ולאחריה).

תפקידיה ופעילותה של מערכת אזעקה לבית

מערכות אזעקה לבית פועלות למעשה בשלושה מישורי זמן. ראשית, מערכת אזעקה לבית משמשת כמעין תמרור אזהרה לפורצים. עבריינים העוסקים בפריצת בתים יודעים היטב לזהות מערכות אזעקה בבית ולהימנע מפריצה למקום מוגן היטב. כאשר מתווספים למערכת האזעקה גם אלמנטים נוספים כגון מצלמות במעגל סגור, הרי שייתכן בהחלט כי פורץ פוטנציאלי יימנע מ"לנסות את מזלו" בנכס המאובטח שלפניו.

כמו כן, מערכת אזעקה לבית או לעסק פועלת כמובן כאמצעי ביטחון בזמן הפריצה עצמה - הן על ידי הפעלת צופר מחריש אוזניים, והן על בסיס הוצאת קריאה לחברת האבטחה ו/או בעל המקום. לא אחת, פעילותה היעילה של מערכת האזעקה השכילה למנוע את מהלך הפריצה ואף לסייע בתפיסת הפורץ. מיותר לציין כי הפעלתו של צופר האזעקה תביא באחת להימלטות הפורץ מהבית וכפועל יוצא מכך להגנה על תכולת הדירה. כמו כן, הסיכויים לתפיסתו של הפורץ עם הפעלת האזעקה אינם מן הנמוכים.

מערכת אזעקה לבית יכולה לעמוד לרשותו של בעל הנכס גם לאחר הפריצה בפועל. לדוגמא, ניתן להתחקות אחר שעת הפריצה המדויקת. בנוסף, ישנן מערכות אזעקה לבית הפועלות ביחד עם מצלמות במעגל סגור ומערכות בית חכם. כעת, אין ספק כי תמונתו של הפורץ (או יכולת התחקות מהירה אחר החפצים שנגנבו) יכולה לסייע בתפיסתו ובהשבת הנכסים האבודים.

אזעקות ומערכות מיגון לבית

אילו סוגי מערכות אזעקה לבית ניתן לרכוש?

כיום, ניתן לרכוש מגוון רחב של מוצרים מבחינת מערכות אזעקה ומיגון לבית. ראשית, מערכות אזעקה לבית מתחלקות לשני אלמנטים ראשוניים – אזעקה קווית או אזעקה אלחוטית. ישנן מערכות אזעקה לדירה אשר כוללות גם שיתוף פעולה עם אלמנטים נוספים. לדוגמא, חיישן וילון, חיישני נפח, חיישן אקוסטי, בקרת טמפרטורה, חיישנים חיצוניים, גלאים אקטיביים, חיישני הצפה ועוד. בנוסף, פעמים רבות, מערכת אזעקה מחוברת גם למצלמות במעגל סגור. חיבור זה מעניק לבעל הבית וחברת האבטחה יתרונות רבים. בשלב ראשון, מצלמות אבטחה יכולות להיות גלויות ולשמש גם בתור "תמרור אזהרה" לפורצים. כמו כן, הן מתעדות את המתרחש בבית ומקלות על זיהוי הפורץ והנכסים הנגנבים.

3 חודשים מתנה ברכישת ביטוח דירה*

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה

על המשמר: רכישת ביטוח דירה באינטרנט

בעולם שבו יותר ויותר מוצרים נרכשים און-ליין, ענף הביטוח שנתפס בעיני רבים כשמרני לא נשאר מאחור

מפגשים מהסוג השלישי: ביטוח דירה צד ג'

כאשר בתחומי הבית שלנו מתקיימת פגיעה בגורם שלישי – רק ביטוח צד ג' לדירה יספק לנו הגנה

שומר הסף: ביטוח רכוש לדירה

הדירה היא לרוב הנכס היקר ביותר שבבעלותנו ומרבית הרכוש שלנו שמור בתוכה לכן חשוב להגן עליה כראוי

הבנק מוגן, אתם פחות: ביטוח דירה למשכנתא

מה זה בדיוק ביטוח דירה למשכנתא? מה ההבדלים בין הביטוח הזה לביטוח דירה? המומחים של ביטוח ישיר עושים לכם סדר

לא יקר כמו שחושבים: השוואת ביטוח דירה

לימדו כיצד ניתן להוזיל בעלויות ביטוח הדירה! בביטוח ישיר תקבלו את הצעת המחיר המשתלמת ביותר עבור ביטוח הדירה.

מדריך להטענת סוללת הקורקינט והאופניים

הטענת קורקינטים ואופניים חשמליים בבית עלולה לגרום לשריפה ולכן הכנו מדריך קצר ומדויק להטענה חכמה