על מה נדבר בכתבה? 

מערכות הבריאות בישראל הן מהטובות והמתקדמות בעולם במדדים שונים, אך אנחנו לא תמיד מרגישים כך כשאנחנו נאלצים להמתין לרופא מקצועי ולחלק מהניתוחים במשך כמה שבועות ולעתים חודשים ארוכים. במצב כזה לא פלא שישראלים רבים מצביעים ברגליים וכ-40% מהם רוכשים ביטוח בריאות פרטי. ביטוח בריאות פרטי מאפשר לנו להשלים את השירותים שבהם מערכת הבריאות הציבורית לא נותנת לנו מענה מספק, ומאפשר לנו במקרים רבים לקבל שירות מהיר ואיכותי יותר.

למה צריך ביטוח בריאות פרטי?

אנחנו מעדיפים שלא לחשוב על זה, אך הנתונים היבשים למשל מראים כי 1 מכל 5 גברים ו-1 מכל 6 נשים יחלו בסרטן, לא עלינו, כאשר עלות התרופות עבור חולים אלה עומדת בממוצע על כרבע מיליון ש״ח. ביטוח בריאות פרטי מציע כיסוי מורחב לתרופות שאינן כלולות בסל התרופות וכן לתרופות שנמצאו יעילות גם מעבר להתוויה הרפואית הרגילה שלהן, שאותן קשה לקבל דרך קופת החולים. בנוסף, מכסה גם מצבים שבהם אתם זקוקים לניתוח בארץ או בחו"ל. במקרים אלה יאפשר לכם הביטוח הפרטי לבחור את המנתח שתרצו, לקצר את זמני ההמתנה לניתוח ולקבל ייעוץ מקדים וליווי צמוד לכל אורך תהליך ההכנה לניתוח ועד השיקום שלאחריו.

ביטוח בריאות פרטי מומלץ גם בשגרה, לדוגמא עבור מי שעוסק בספורט באופן תדיר או עבור משפחות וזוגות המתכננים להיכנס להריון. בין הכיסויים שניתן לרכוש בביטוח בריאות פרטי ישנם כיסויים המאפשרים לכם לעשות בדיקות סקר תקופתיות, להתייעץ עם רופא מומחה לספורט ועם דיאטנית. סל ההיריון המוצע בביטוח הבריאות הפרטי מאפשר כיסוי להרחבת בדיקות ההיריון, לקורס הכנה ללידה ואף למלונית וליועצת הנקה לאחר הלידה. אם יש לכם ילדים, ביטוח הבריאות הפרטי מציע כיסוי מורחב למגוון אבחונים וטיפולים שונים מטיפולי התפתחות הילד ועד טיפול רגשי. מבוגרים יכולים ליהנות גם הם מקשת רחבה של טיפולי רפואה משלימה. אחד היתרונות של ביטוח הבריאות הפרטי הוא הנגישות לרופא משפחה או רופא ילדים אונליין ללא הגבלה.

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לשב״ן?

כל תושב ישראלי זכאי לטיפול רפואי דרך קופות החולים, תחת חוק הבריאות הממלכתי. מעבר לסל הבריאות הבסיסי מציעות קופות החולים גם שירותי בריאות נוספים (ובקיצור שב״ן) בתשלום, באמצעות הביטוחים המשלימים שלהן. השב״ן בקופות החולים כולל שירותים רפואיים משלימים שנקבעים בתקנון תכנית השב״ן אשר עשוי להשתנות מעת לעת. השב״ן מוגבל ביחס לביטוח בריאות פרטי ואינו כולל למשל תרופות מצילות חיים, אפשרות לקיצור תורים או ניתוחים בחו״ל. בביטוח בריאות פרטי אתם בוחרים את השירות שאתם צריכים (בכפוף לתנאי הפוליסה ולצורך הרפואי) ואת המטפל המבוקש ואינכם תלויים באישורים של קופת החולים.

ביטוח בריאות פרטי מאפשר לנו להשלים את השירותים שבהם מערכת הבריאות הציבורית לא נותנת לנו מענה מספק, ומאפשר לנו במקרים רבים לקבל שירות מהיר ואיכותי יותר.

ביטוח בריאות פרטי – ביטוח ישיר

איך בוחרים ביטוח בריאות פרטי?

ביטוח בריאות פרטי מאפשר לבחור כיסויים נפרדים לנושאים שונים כגון כיסוי להשתלות בחו״ל, כיסוי לשירותים אמבולטוריים בישראל שאינם מצריכים אשפוז מעבר לכלול בשב״ן, כיסוי לבדיקות גנטיות המאפשרות התאמה אישית של הטיפול הרפואי והתרופתי ועוד. בבחירת הביטוח הבריאות שלכם חשוב להבין מה נותן כל כיסוי ולהחליט מה חשוב עבורכם.

הכיסוי הבסיסי בביטוח הבריאות הפרטי נקבע בפוליסה תקנית אחידה, אך לכל חברה ישנן תוספות ייחודיות לה הנקבעות באותיות הקטנות של הפוליסה. כך למשל בביטוח ישיר תוכלו לבחור כל מנתח שתרצו שינתח אתכם, בין אם כלול בהסדר של חברת הביטוח או לא. בדקו כמה פעמים תוכלו להתייעץ עם רופא מומחה ועם מומחי בריאות נוספים כגון רופא ספורט, דיאטנית, פסיכולוג או פיזיותרפיסט. בדקו כמה טיפולי רפואה משלימה תוכלו לקבל ומה כלול בסל ההריון בביטוח.

במקביל לבחירת הכיסויים הביטוחיים המתאימים לכם ביותר, חשוב לבחון את חברת הביטוח ואת היחס שלה למבוטחים. תוכלו להיעזר במדד השירות שמפרסם משרד האוצר ובו מדורגות כל חברות ביטוח הבריאות בהתאם לאופן הטיפול בתביעות, מהירות המענה הטלפוני ושביעות הרצון של הלקוחות. ביטוח בריאות פרטי יאפשר לכם לישון בשקט כשאתם יודעים שיהיה לכם כיסוי מלא לטיפול רפואי איכותי ויעיל.

סכום כסף מיידי כדי שתוכלו להתמקד בבריאות שלכם

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

מתכוננים לבאות: הכנה ללידה ומה היא כוללת - ביטוח ישיר
מתכוננים לבאות: הכנה ללידה ומה היא כוללת

לצד ההתרגשות הגדולה מהלידה המתקרבת חשוב לוודא שאתם מבצעים את הבדיקות וההכנות המתאימות

מה זה ביטוח בריאות פרטי ומדוע הוא חשוב כל כך? - ביטוח ישיר
מה זה ביטוח בריאות פרטי ומדוע הוא חשוב כל כך?

הכול על ביטוח בריאות פרטי וההבדלים בינו לבין השב״ן בקופות החולים

חשוב להשוות: איך להשתמש במחשבון ביטוח בריאות - ביטוח ישיר
חשוב להשוות: איך להשתמש במחשבון ביטוח בריאות

לצד קלות השימוש במחשבון ביטוח הבריאות, חשוב להכיר את מגבלותיו ולהבין כיצד ניתן להשתמש בו

באנו להרים רגליים: הכל על רפלקסולוגיה בהריון - ביטוח ישיר
באנו להרים רגליים: הכל על רפלקסולוגיה בהריון

הביטוח הפרטי מקנה לך סל הריון מורחב הכולל כיסוי לטיפולי רפואה משלימה מגוונים לבחירתך