על מה נדבר בכתבה? 

ההתרגשות בשיא, אתם עומדים להיות הורים. משבוע לשבוע ההריון הופך יותר ויותר נוכח, למרות שנדמה שעד שלא מזמינים מיטת תינוק ושידת החתלה, העובר הקטן בתוכך מרגיש עדיין כמו משהו דמיוני. לצד ההכנות הרבות והתרגשות של בני המשפחה והחברים מסביב, חשוב שלא תזניחו את כל הבדיקות ותדאגו לעצמכם גם לתקופת ההתאוששות שלאחר הלידה. לאורך ההריון ישנן בדיקות רפואיות שונות שיעזרו לכם לוודא שהתינוק מתפתח באופן תקין, זוגות רבים בוחרים לעבור קורס הכנה ללידה וגם לאחר הלידה עצמה ישנם שירותים שיקלו עליכם את ההתאוששות מחוויית הלידה.

אמנם הבדיקות הרבות חשובות לבריאות היולדת והעובר, אך הן מסתכמות בעלות לא מבוטלת. השירותים הנלווים של דולה ומלונית יעזרו לכם להתחיל את החיים שלכם כאמא ואבא בטבעיות רבה יותר, אך גם הם כרוכים בתשלומים נוספים. עם סל ההריון הרחב ביותר של ביטוח הבריאות, בביטוח ישיר תוכלו להרשות לעצמכם את כל הבדיקות והשירותים שתזדקקו להם כדי שתוכלו להתמקד בתינוק הקטן שיצטרף למשפחה שלכם.

בדיקות גנטיות ובדיקות במהלך תקופת ההריון

כבר בשלבים המוקדמים של ההריון, מומלץ מאוד שהאמא הנרגשת לעתיד תבצע בדיקות גנטיות שיסייעו להעריך את הפרופיל הגנטי שלה וכפועל יוצא מכך, את הסיכוי ללידת תינוק עם מחלות העוברות בתורשה. אחות מייעצת תוכל להתאים את סל הבדיקות המומלץ לפי הנתונים האישיים של כל אחד מבני הזוג. סל הבריאות מכסה את הבדיקות הגנטיות הבסיסיות אך בדיקות נוספות אם תצטרכו לבצע, יהיו על חשבונכם ועשויות לעלות מאות שקלים. ביטוח הבריאות שלנו כולל החזר נרחב על בדיקות גנטיות של האישה במהלך ההריון ואפילו החזר למקרה של הפריה, אם תצטרכו, בסכום הגבוה ביותר מבין חברות הביטוח.

במהלך ההריון מומלץ לעשות כמה בדיקות כדי לוודא שהתינוק ממשיך ומתפתח בצורה תקינה. כל בדיקה עולה כאמור כמה מאות שקלים ולמעלה מכך בהתאם לרופא שבחרתם ובסך הכל אתם עלולים להגיע לעלות של כמה אלפי שקלים עוד לפני הלידה. הבדיקות העיקריות המתבצעות לאורך ההריון הן:

  • בין שתיים לשלוש בדיקות סקירת מערכות, הנערכות באמצעות אולטרסאונד בשלבים שונים לאורך ההריון ומאפשרות לבחון את גודל העובר והתפתחות האיברים השונים בגופו.
  • בדיקת שקיפות עורפית בשבוע ה-11-14 להריון  באמצעות אולטרסאונד גם כן ומסייעת באבחון מוקדם של תסמונת דאון.
  • בדיקת סיסי שלייה הנערכת בשבוע ה-10-13 להריון על ידי הוצאת כמה תאים מהשלייה, או בדיקת מי שפיר הנערכת בדרך כלל בשבוע ה-16-22 וכרוכה בשאיבת כמות קטנה מנוזל השלייה. שתי הבדיקות מסייעות לזהות מומים תורשתיים שונים. לבדיקת מי השפיר הרגילה, המסייעת לאיתור מומים משמעותיים ניתן להוסיף בדיקה של צ׳יפ גנטי המאפשרת זיהוי מומים ברמת רגישות גבוהה הרבה יותר. ניתן להחליף את בדיקת מי השפיר בבדיקת דם ייחודית לניטור הדי אן איי העוברי שאינה כרוכה בדיקור, אך תוצאותיה נותנות תמונה חלקית ביחס למי השפיר.

בביטוח ישיר אנחנו מכסים את כל הבדיקות החדישות והיקרות ביותר כולל בדיקת מי שפיר עם הצ׳יפ הגנטי, עד לסכום כולל של 5,000 ש״ח לכל הריון.

קורס הכנה ללידה

בחודשי ההריון האחרונים, כאשר ההתרגשות כבר בשיאה, כדאי להכין את עצמכם ללידה המתקרבת ולמה שיבוא אחריה בעזרת קורס ההכנה ללידה. ישנם קורסים מסוגים שונים החל מקורס קבוצתי בקופת או בבית החולים, דרך קורסים במסגרות פרטיות בקבוצה או עבורכם באופן אישי.

נגיף הקורונה הביא גם ליצירת קורסי הכנה ללידה אונליין שתוכלו לעבור מסלון ביתכם ולהתאמן בעצמכם על תנוחות הלידה השונות. מרבית הקורסים נמשכים לפחות 3 עד 5 מפגשים של כמה שעות כל אחד, באופן מרוכז ואינטנסיבי, או על פני כמה שבועות.

מה כוללת הכנה ללידה – ביטוח ישיר

בקורס תדברו על תכנון מהלך הלידה, שיטות ותנוחות לידה טבעיות וקונבנציונליות, שימוש באפידורל וכלים אחרים להפחתת הכאב ללא תרופות וכן על השלבים הראשונים שלאחר הלידה, מהשהות בבית החולים ועד ההנקה והמשך ההתאקלמות עם התינוק בבית.

חשוב לתכנן את הקורס כך שלא יסתיים לאחר השבוע ה-35-36 כדי שתספיקו להשלים אותו לפני הלידה. את הקורס מעבירות אחיות או דולות המלוות יולדות והעלות נעה בדרך כלל בין 200 ל-1,000 שקלים. ביטוח הבריאות מכסה לרוב גם את קורס ההכנה ללידה שיאפשר לכם להגיע ללידה רגועים יותר כשאתם יודעים מה מצפה לכם ואיך הכי נוח לכם לעבור את הלידה.

כל מה שצריך לאחר הלידה

גם אם לרגעים נדמה שההריון ילווה אותנו עוד זמן רב, בסופו של דבר מגיעה הלידה. לאחר הלידה ישנם לא מעט שירותים שיכולים להקל עליכם את ההתאוששות והטיפול בתינוק שלכם. תרצו אולי לשקול אחסון, או תרומה, של דם טבורי שנאסף מיד בתום הלידה, ועשוי לסייע לכם ולאחרים בעתיד בטיפול במחלות דם ומחלות הפוגעות במערכת החיסון.

יולדות רבות בוחרות להתאושש מהלידה במלוניות ובתי החלמה המיועדים לכך וכוללים ליווי צמוד של אחיות. אם תבחרו תוכלו להיעזר גם ביועצת הנקה שתסייע לבסס את ההנקה בשלבים הראשונים להתפתחות בריאה של תינוקך ותוך צמצום הפצעים המכאיבים הנגרמים מהנקה לא נכונה. כל זאת תוך כמה מפגשים בלבד. ביטוח הבריאות של ביטוח ישיר נותן לכם החזר עבור כל השירותים שתזדקקו להם גם לאחר הלידה.

הביטוח המשלים בקופות החולים מכסה חלק מהבדיקות והשירותים לאורך ההריון והלידה, אך הכיסוי שלו מוגבל. אם זה לא ההריון הראשון שלכם, יתכן מאוד שכבר ניצלתם את מלוא הכיסוי של קופת החולים בהריונות הקודמים. ביטוח בריאות פרטי יאפשר לכם להרחיב את הכיסוי לכל אותן בדיקות ושירותים נלווים לאורך ההריון ולאחר הלידה. עם ביטוח בריאות פרטי תוכלו לדעת שאתם נותנים לתינוק שלכם את הסיכוי הטוב ביותר להתחלה מוצלחת.

סכום כסף מיידי כדי שתוכלו להתמקד בבריאות שלכם

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

מתכוננים לבאות: הכנה ללידה ומה היא כוללת - ביטוח ישיר
מתכוננים לבאות: הכנה ללידה ומה היא כוללת

לצד ההתרגשות הגדולה מהלידה המתקרבת חשוב לוודא שאתם מבצעים את הבדיקות וההכנות המתאימות

מה זה ביטוח בריאות פרטי ומדוע הוא חשוב כל כך? - ביטוח ישיר
מה זה ביטוח בריאות פרטי ומדוע הוא חשוב כל כך?

הכול על ביטוח בריאות פרטי וההבדלים בינו לבין השב״ן בקופות החולים

חשוב להשוות: איך להשתמש במחשבון ביטוח בריאות - ביטוח ישיר
חשוב להשוות: איך להשתמש במחשבון ביטוח בריאות

לצד קלות השימוש במחשבון ביטוח הבריאות, חשוב להכיר את מגבלותיו ולהבין כיצד ניתן להשתמש בו

באנו להרים רגליים: הכל על רפלקסולוגיה בהריון - ביטוח ישיר
באנו להרים רגליים: הכל על רפלקסולוגיה בהריון

הביטוח הפרטי מקנה לך סל הריון מורחב הכולל כיסוי לטיפולי רפואה משלימה מגוונים לבחירתך