על מה נדבר בכתבה?

הפרמטרים לחישוב מחירו של ביטוח רכב אינם שרירותיים. הם נקבעו על ידי משרד האוצר ומשמשים את כל חברות הביטוח, אלא שלכל חברה חישוב משלה. ההבדלים במחירים של ביטוח רכב עלולים להיות גדולים.

אם בעבר תעריף ביטוח חובה לרכב היה אחיד ונקבע על ידי אבנר (תאגיד חברות הביטוח), היום לשאלה "כמה עולה ביטוח חובה?" תשובות שונות. כיום כל חברת ביטוח קובעת את המחיר בעצמה בהסתמך על פרמטרים שונים. מה הם אותם פרמטרים? ומי זכאי לביטוח רכב זול יותר?

מחיר ביטוח רכב מושפע ממאפייני הנהג

נהג רוכש מחברת הביטוח פוליסת ביטוח רכב להקטנת הסיכון. אמנם, לצערנו, לא ניתן למנוע את התאונה הבאה אך ניתן לצמצם את הנזקים הכלכליים הכרוכים בה. אם אדם נוהג בזהירות, אינו מעורב בתאונות, והרגלי הנהיגה שלו טובים, הרי הסיכון לנזק שייגרם לו ולרכבו נמוך בהשוואה לזה של נהג בעל מאפיינים אחרים. לחברת ביטוח אין יכולת להכיר כל אדם ואת סגנון הנהיגה שלו, ומשום כך היא פונה לסטטיסטיקה, לניסיון ולשכל הישר. 

נהג רוכש מחברת הביטוח פוליסת ביטוח רכב להקטנת הסיכון. אמנם, לצערנו, לא ניתן למנוע את התאונה הבאה אך ניתן לצמצם את הנזקים הכלכליים הכרוכים בה.

נשים מעורבות בפחות תאונות מגברים, גם נהגים שחצו את גיל 50 מעורבים פחות מנהגים צעירים, ומובן שנהגים בעלי ניסיון מועט על הכביש נוטים למעורבות יתר בתאונות דרכים, ולכן עלות ביטוח החובה משתנה בהתאם.

כמה עולה ביטוח חובה לרכב?

למה לשלם יותר?

אם הסיכון למעורבות בתאונה נמוך וכתוצאה מכך גם הסיכוי כי תוגש תביעה לחברת הביטוח נמוך, אין סיבה לשלם על ביטוח חובה לרכב מחיר גבוה. לכן נקבעים מחירי ביטוח חובה על פי נתוני הנהג. אם הסיכוי לתאונה נמוך - יעלה הביטוח פחות. בכדי לבדוק כמה יעלה ביטוח חובה לרכב שלכם - לחצו כאן וקבלו הצעת מחיר מותאמת אישית!

באילו מאפיינים מתחשבים בעת קביעת מחיר ביטוח חובה לרכב?

כאמור, בעבר נקבעו תעריפי ביטוח חובה אחידים, אולם כיום - הפרמטרים לחישוב עלות של ביטוח רכב חובה אינם שרירותיים (בדומה לפוליסות אחרות של ביטוח רכב) הם נקבעו על ידי משרד האוצר ומשמשים את כל חברות הביטוח, אלא שלכל חברה חישוב משלה. ההבדלים במחירים של ביטוח רכב עלולים להיות גדולים. 
מאחר שהנהג הצעיר ברכב הוא בעל הסיכון הגבוה ביותר למעורבות בתאונה, רוב הפרמטרים מתייחסים אליו. ההנחה היא כי הוא המקרה החמור ביותר ולכן הוא מהווה סף עליון למחיר הביטוח.

להלן הפרמטרים לקביעת מחיר ביטוח חובה לרכב:

  • מין הנהג - בחישוב ערכו של ביטוח רכב נלקח בחשבון מינו של הנהג הצעיר ביותר.
  • גיל - כמשתמע מן הסעיף הקודם - הגיל הקובע הוא גילו של צעיר הנוהגים ברכב.
  • ותק נהיגה - מהו ניסיון הנהיגה של צעיר הנהגים.
  • היסטוריה של תאונות - נספרות כל התאונות שהתרחשו בגלל אחד מנהגי הרכב בשלוש השנים האחרונות.
  • היסטוריה של הרשעות ושלילות - גם במקרה זה נבדקות שלוש השנים האחרונות.
  • סוג רכב - פרטי/מסחרי, האם רכב מהשכרה ועוד.
  • מאפייני רכב - יש/אין כריות אוויר, נפח מנוע ועוד.

עד 3 חודשים מתנה בביטוח מקיף לרכב*

זרם חלופי: האם בקרוב תחפשו רכב חשמלי מומלץ?

לא רחוק היום שבו נתוני הסוללה יעניינו אתכם הרבה יותר מביצועי המנוע, אנחנו כאן כדי לוודא שתגיעו ליום הזה מוכנים עם הביטוח המותאם ביותר בשוק לרכבים חשמליים.

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

שירות "ישיר מהיר" ומעטפת רגע האמת של ביטוח ישיר

הכירו את השירות החדש שבו אנחנו מתחייבים לתיקון הרכב שלכם במוסך בתוך שלושה ימים. איחרנו? על כל יום איחור תקבלו BUYME של 100 ש"ח

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.