על מה נדבר בכתבה?

מחירי פוליסות ביטוח רכב אינם אחידים והם תלויים בפרמטרים רבים כגון: גיל הנהג, וותק הנהיגה שלו, עבירות תנועה בעבר ועוד. גם מודל הרכב הינו פרמטר המשפיע על מחיר הפוליסה. כיצד הוא משפיע על המחיר ועל אילו סוגי ביטוחים הוא משפיע?

מחיר ביטוח רכב נקבע על פי מידת הסיכון

מחירי ביטוח רכב כמקובל בכל פוליסת ביטוח אחרת, משקף את הסיכון שבעל הפוליסה יהיה שותף בתאונה ואת עלות הפיצוי הצפוי. לכן תעריף ביטוח רכב נקבע לאחר שקלול נתונים שונים המאפשרים ללמוד מהו הסיכון לתאונה: גיל הנהג, ניסיונו התחבורתי, היסטוריית הנהיגה שלו ופרמטרים נוספים נלקחים בחשבון ע"י כל חברת ביטוח בעת קביעת מחירו של ביטוח רכב. 

השוואת מחירי ביטוח מקיף

כיצד סוג הרכב משפיע על מחיר פוליסת ביטוח?

בטרם נפנה לסוגיה זו יש להבחין בין פוליסת ביטוח מקיף לרכב לבין ביטוח רכב חובה. ביטוח מקיף לרכב מספק לבעל הפוליסה רשת ביטחון בפני נזקי רכוש: כשמו הביטוח מקיף כיסויים רבים כגון גניבה, נזק בתוצאה מתאונה, שריפה ועוד. ביטוח רכב חובה לעומת זאת אחראי על כיסוי נזקי גוף לנהג, ליושבים לצידו ולהולכי הרגל המעורבים בתאונה. ביטוח רכב מסוג שלישי הינו ביטוח צד ג' אשר מספק כיסויי לנזקים שנגרמו לרכב/רכוש אחר על ידי הרכב המבוטח. 
סוג הרכב משפיע על מחיר של פוליסת ביטוח מהסיבות הבאות: 

ביטוח מקיף לרכב מספק לבעל הפוליסה רשת ביטחון בפני נזקי רכוש: כשמו הביטוח מקיף כיסויים רבים כגון גניבה, נזק בתוצאה מתאונה, שריפה ועוד

ביטוח רכב מקיף

מחיר הרכב הוא הפיצוי המקסימאלי שחברת הביטוח תשלם במקרה של נזק לרכב. מחיר הרכב מושפע כמובן מדגם הרכב. אך לסוג הרכב השפעה נוספת על עלותה של פוליסת ביטוח משום שרכבים מדגם מסוים אהודים יותר מאחרים על גנבי הרכב ולכן הסיכוי שחברת הביטוח תפצה את בעל הפוליסה גבוה יותר. כמו כן במקרה תאונה סוג הרכב משפיע מאחר ועלות חלקי החילוף בין סוגי רכבים משתנה בהתאם לדגם. דגם הרכב, אם כן, משפיע על מחירו של ביטוח רכב מקיף בהתאם למחירו בשוק וסיכויי הרכב להיגנב.

ביטוח רכב חובה

כאמור פוליסה זו מכסה מפני נזקי גוף ולפיכך הפרמטרים החשובים לקביעת גובה הפרמיה הם מידת הסיכוי שהרכב יהיה שותף בתאונה ושיעור הנזק שעשוי להיגרם. לכן במקרה זה סוג הרכב אינו משפיע באופן ישיר על המחיר אף בעקיפין הוא משפיע משום שרכב הכולל כרית אוויר יוזיל את מחיר הפוליסה. מודל רכב הכולל כריות יאפשר הוזלה של ביטוח רכב.

ביטוח רכב צד ג'

ביטוח זה מספק לבעל הפוליסה הגנה מפני תשלום על נזקים שגרם לרכב אחר. ביטוח צד ג' כלול בפוליסת ביטוח מקיף לרכב אך גם מי שאינו רוכש ביטוח מקיף יכול לרכוש בנפרד פוליסה זו. מאחר וביטוח זה מגן מפני נזקים שנגרמו לרכב אחר מחירו נקבע על פי חומרת הנזק הצפוי בעת תאונה והסיכוי שתתרחש תאונה. לפיכך ביטוח צד ג' לרכבים כבדים יקר יותר מצד ג' לרכב קטנים וקטנועים ולכן גם ביטוח צד שלישי לרכבי ספורט עולה יותר.

עד 3 חודשים מתנה בביטוח מקיף לרכב*

זרם חלופי: האם בקרוב תחפשו רכב חשמלי מומלץ?

לא רחוק היום שבו נתוני הסוללה יעניינו אתכם הרבה יותר מביצועי המנוע, אנחנו כאן כדי לוודא שתגיעו ליום הזה מוכנים עם הביטוח המותאם ביותר בשוק לרכבים חשמליים.

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

שירות "ישיר מהיר" ומעטפת רגע האמת של ביטוח ישיר

הכירו את השירות החדש שבו אנחנו מתחייבים לתיקון הרכב שלכם במוסך בתוך שלושה ימים. איחרנו? על כל יום איחור תקבלו BUYME של 100 ש"ח

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.