אחת הדרכים הנכונות והמומלצות לייעל את ביטוח הרכב הוא באמצעות התאמתו לצרכים האישיים שלכם. הוספה של כיסוי ביטוח רכב לזמן קצר, לדוגמא, היא דוגמא מצוינת לכך כאשר היתרון המרכזי הטמון מאחורי כיסוי ביטוחי זה הוא חיסכון שימוש בעלויות ביטוח יקרות שאינן תואמות את צרכיו השוטפים של המבוטח.

נניח שרכב מסוים נמצא בשימוש בני זוג ולהם בן חייל. שניהם נהגים וותיקים בעלי ניסיון ועבר תעבורתי נקי ותודות לנתוניהם האישיים, פוליסת ביטוח הרכב היא פוליסה אותה הם רכשו בעלות אטרקטיבית. אולם, כאשר הם רוצים לאפשר לבנם החייל (שהינו גם נהג צעיר וגם נהג חדש) לנהוג ברכב המשפחתי, עליהם להרחיב את הפוליסה בהתאם ובעשותם כך, עלות הביטוח עלולה לצמוח באופן ניכר. רכישת ביטוח רכב למספר ימים מוגבל אם כן, יכולה להוזיל עבורם משמעותית את עלויות הביטוח השנתיות.

תקופת הזמן המינימלית לרכישת הכיסוי

ביטוח רכב לזמן קצוב הינו כלי נהדר להוזלת הביטוח בהתאם לצרכים ספציפיים של המבוטח ובני משפחתו וניתן לרכוש אותו למספר ימים בודדים עד שבוע. רכישת כיסוי ביטוחי רכב ניתנת להוספה בכלל הפוליסות, בין אם מדובר בפוליסת ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או צד ג'.

מתי יש לרכוש ביטוח רכב לזמן קצוב?

מעבר לדוגמת ההורים לחייל המגיע לחופשה בבית אחת לשבוע, ביטוח רכב לזמן קצר יכול להתאים בשורה ארוכה של סיטואציות נוספות. למשל, שימוש חד פעמי ברכב מעביד על ידי עובד, שימוש ברכב על ידי אורח, הרחבת פוליסה שמית בין בני זוג (כאשר הרכב נמצא בדרך כלל בשימוש של אחד מהם בלבד ונתוני הביטוח שונים מהותית), במקרים בהם הרכב איננו בשימוש ויש צורך להעבירו ממקום למקום, במקרה של רכבים מיוחדים כגון רכבי שטח אשר אינם נמצאים בשימוש בתדירות גבוהה ונוהגים בהם נהגים שונים מעת לעת. 

כמה עולה ביטוח רכב לשבוע?

היתרון המרכזי של ביטוח רכב לזמן קצר הוא החיסכון הכספי בעלויות הביטוח השנתיות. אם נשוב לדוגמת ההורים והחייל, היות והסטטיסטיקה מעידה על כך שנהגים צעירים וחדשים מעורבים יותר בתאונות דרכים מנהגים ותיקים, הוספת נהג צעיר וחדש לפוליסה מייקרת את הביטוח בעשרות אחוזים. לכן, ביטוח לזמן קצר מעניק להורים אפשרות מצד אחד ליהנות מביטוח לילדיהם, ומצד שני לשמור על מסגרת תקציבית מותאמת אישית ויעילה יותר.

לסיום, כדאי להדגיש שכיסוי ביטוח לזמן קצוב הוא יקר באופן יחסי מביטוח שנתי "רגיל" מהסיבות המובנות, אך בשל היותו קצוב בזמן הוא בהחלט ניתן לשליטה במסגרת התקציב המשפחתי. בנוסף, כדאי להדגיש כי ביטוח לזמן קצוב אינו הפתרון בכל מחיר ולעיתים הוא אף עלול לפגוע בנהג המבוטח. הורים אשר רוכשים את הביטוח הזמני מטעמי חיסכון בעלויות ומונעים בכך את הנהיגה של ילדיהם באופן שוטף, עלולים לגרום למצב שבו הוא איננו צובר שעות כביש וניסיון חיוני וחבל.

עד 45% הנחה בביטוח מקיף לרכב* 

לקבלת הצעה ללא התחייבות:

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

לדעת יותר על ביטוח רכב נגד גניבות אשר נעשה במסגרת ביטוח מקיף לרכב ויכול לחסוך לכם המון עוגמת נפש.

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.

השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירי ביטוח רכב

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על גובה הסכום של הביטוח, ביניהם רמת הבטיחות המותקנת ברכב ואפיונו של הנהג.