על מה נדבר בכתבה?

דברים רבים מעסיקים אותנו כשאנו נכנסים למכונית - הסיכוי להיקלע לתאונה הוא בדרך כלל לא אחד מהם. המנטרה המוכרת ש"לנו זה לא יקרה", הביטחון במיומנויות הנהיגה שליטשנו במהלך קילומטרים רבים שצברנו לאורך השנים – מחזקים בנו את ההרגשה שהכול יהיה בסדר. אבל גם נהג מנוסה ואחראי יכול למצוא את עצמו מעורב בתאונה בגלל בעיות עם הרכב, חוסר זהירות של נהג אחר, איתני הטבע, תשתיות לקויות ואפילו הסחת דעת רגעית שלו עצמו.

גם נהג מנוסה ואחראי יכול למצוא את עצמו מעורב בתאונה בגלל בעיות עם הרכב, חוסר זהירות של נהג אחר, איתני הטבע, תשתיות לקויות ואפילו הסחת דעת רגעית שלו עצמו.

נקלעת לתאונת דרכים? אנחנו פה בשבילך 24/7

תאונת דרכים היא מאורע חריג שלא תמיד תלוי ביכולות ובניסיון שלנו על הכביש, זהו אירוע מטלטל שעלול להוביל לרוב לתחושת אי-ודאות ואובדן שליטה, גם בקרב הנהגים קרי הרוח ביותר. מתוך ההבנה הזו ומתוך הרצון לסייע ללקוחותינו, השקנו בביטוח ישיר שירות חירום טלפוני אנושי הזמין 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע עבורכם. המענה האנושי מעברו השני של הקו יעניק תמיכה וסיוע ברגע האמת, וידריך אתכם בנוגע לפעולות שעליכם לנקוט בשטח. מדובר בשירות הזמין כל העת ללקוחותינו על מנת שיהיה לכם תמיד עם מי להתייעץ.

תאונות דרכים: סיבת המוות הנפוצה בעולם בקרב בני 5-29

אם תחפשו ברשת אחר "הסיכוי להיפגע בתאונת דרכים" תמצאו מגוון סטטיסטיקות בחלוקה למגזרים, ערים וגילאים; כמו גם העובדה שמדי שנה נהרגים כ-1.35 מיליון בני אדם מתאונות דרכים ברחבי העולם והן הגורם המוביל למוות בקרב בני 5 עד 29 שנים.

מה לעשות במקרה של תאונת דרכים - ביטוח ישיר

אבל ברגע האמת שום נתון סטטיסטי לא יעזור לכם להתמודד בהצלחה עם הסיטואציה, גם לא העובדה שבשגרת יומכם אתם מתמודדים בהצלחה עם אירועים מלחיצים. תאונות דרכים הן אירוע מלחיץ מאוד, גם בקרב הנהגים קרי הרוח ביותר. כשהמוח מגיב לתחושת המתח הטבעית, העלייה בפעילות העצבית מעוררת אובדן תחושת שליטה.

אז מה לעשות במקרה של תאונת דרכים?

ככל שזה נוגע לתאונות עם או בלי נפגעים בנפש, יש מספר פעולות זהות שיש לבצע: חשוב שתדעו היכן נמצאים האפוד הזוהר ומשולש האזהרה, מסמכי ביטוח הרכב ורישיון הנהיגה. כדאי שתשננו את מיקומם ברכב, כדי שתוכלו לאתר אותם בצורה מהירה בעת צרה. עכשיו בואו נדבר על מה אנחנו צריכים לעשות במקרה של תאונה עם נפגעים, או פגיעה ברכוש.

מה עושים בתאונת דרכים עם נפגעים?

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להתקשר למשטרה (מוקד 100) ולעדכן את המוקדן בפרטים – הוא ישאל אתכם שאלות ויזניק לאתר התאונה ניידת ואמבולנס, או ניידת טיפול נמרץ, בהתאם למידע. חשוב לא להזיז את כלי הרכב המעורבים בתאונה ממקומם; ואם אין סכנה שאחת המכוניות תתלקח - אל תזיזו גם את הנפגעים עצמם.

אם נפגעתם בתאונה דאגו לקבל העתק של דו״ח המשטרה, באמצעותו תוכלו לקבל טיפול ראשוני בחדר המיון ובהמשך להגיש לחברת הביטוח.

ההנחיות שבהמשך רלוונטיות לכל תאונת דרכים עם נפגעים בנפש ו/או ברכוש.

מה עושים בתאונת דרכים עם פגיעה ברכוש?

ראשית, קחו נשימה עמוקה לפני שאתם יוצאים מהרכב, כבו את המנוע וצאו בזהירות עם אפוד לגופכם, הניחו משולש אזהרה במרחק של 50-100 מטרים מאתר התאונה. לצערנו אנו שומעים מדי פעם על נהגים שנפגעו מרכבים חולפים לאחר שעצרו בשולי הכביש ולא לבשו את האפוד.

בהיעדר נפגעים בנפש אין צורך להתקשר למשטרה – אלא אם אחד המעורבים בתאונה מסרב למסור את פרטיו או אם בוצעה עבירת תנועה חמורה.

צלמו את מוקד הנזק ברכב, כולל נזק לכלי רכב נוסף אם היה מעורב כמו גם את מיקום האירוע. צרו "זיכרון דברים" של התאונה: באיזו מהירות נהגתם, מי נסע באיזה כיוון וכל פרט אחר שמרגיש לכם רלוונטי. אם אתם לא מחזיקים פנקס ועט בצמוד למסמכי הביטוח, אתם יכולים להיעזר באפליקציית כתיבה, או קובץ אודיו/ וידאו.

החליפו פרטים עם כלל המעורבים בתאונה: שם מלא, תעודת זהות ורישיון נהיגה, מספר טלפון ופרטי חברת ביטוח הרכב. מומלץ לצלם את המסמכים ולבדוק שהפרטים שקיבלתם מדויקים ולא נפלו טעויות בשל הבלבול לחץ. אם היו עדים לתאונה אתם יכולים לבקש גם מהם את פרטי ההתקשרות שלהם.

מה לא עושים בתאונת דרכים?

חשוב שתשמרו על קור רוח וגם אם הטון בצד השני עולה, הימנעו מהטחת האשמות או ויכוחים. בשום מצב אל תסכימו לחתום על שום הצהרה או התחייבות בלי לקבל קודם הסבר מחברת הביטוח שלכם: בחוק חוזה ביטוח קיים סעיף שקובע שאם חתמתם על הצהרה או התחייבות כזו, לא תוכלו אחר כך להסביר שהאירוע התרחש באופן שונה מזה שכתבתם וחתמתם באותו רגע, ולא כולם הרי מקפידים לדייק בניסוחים.

מתי מדברים עם הביטוח?

לאחר שיש בידכם את כל הפרטים הדרושים, כדאי ליצור קשר עם חברת הביטוח שלכם, טלפונית או דרך האינטרנט כדי להתחיל לטפל בנזקי התאונה. אם הרכב שלכם נפגע או הושבת – כדאי שתתייעצו עם נציג השירות של חברת הביטוח בנוגע לאפשרויות העומדות בפניכם: נסיעה למוסך הקרוב, שליחת גרר למקום ו/או קבלת רכב חלופי - אם דאגתם מראש לכיסוי ביטוחי שכזה. אותו נציג גם ינחה אתכם לגבי אופן המילוי התקין של דיווח על האירוע. בחברות היותר דיגיטליות, כמו ביטוח ישיר, ניתן לעשות זאת אונליין באופן עצמאי.

עד 50% הנחה בביטוח מקיף לרכב* 

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב

זרם חלופי: האם בקרוב תחפשו רכב חשמלי מומלץ?

לא רחוק היום שבו נתוני הסוללה יעניינו אתכם הרבה יותר מביצועי המנוע, אנחנו כאן כדי לוודא שתגיעו ליום הזה מוכנים עם הביטוח המותאם ביותר בשוק לרכבים חשמליים.

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

הכירו את ארגון ידידים: אנשים טובים באמצע הדרך

ביטוח ישיר שמחה להפנות לכם זרקור על הפעילות החשובה של ארגון ידידים שחרט על דגלו לספק סיוע ראשוני שאינו רפואי בדרכים

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.