על מה נדבר בכתבה? 

הנהג הישראלי מאוד אוהב את המכונית שלו. מספיק לראות את התגובות על דיווחים בנושא תחבורה ציבורית, או על המאמצים של המדינה ושל סטארטאפים למיניהם לקדם פתרונות של "קארפול": "כן, נחמד, אבל אני לא רואה את עצמי מוותר על האוטו הפרטי שלי" ועוד מהסגנון הזה. מי לא שמע או אמר את המשפט "הייתי יומיים בלי רכב, זה הרגיש כאילו לקחו לי את הרגליים"? האמת, זה רק טבעי שנרגיש כאילו תקעו אותנו ביציקת בטון, אם ניאלץ להסתדר בלי הרכב שלנו - אפילו ליום או יומיים.

יש כמובן נהגים בני מזל,  שמצליחים להימנע מזה, אבל יש גם המון כאלה שפתאום, "באמצע החיים", מגלים שבתקופה הקרובה הם יצטרכו להסתדר בלי האוטו שלהם, שיושב כרגע במוסך בגלל נזק מתאונה. במקרה כזה, אם הם בחרו היטב מי יבטח להם את הרכב, הם יקבלו פתרון שהוא הכי קרוב שאפשר לאוטו משלהם – רכב חלופי שיעמוד לרשותם כל עוד הרכב שלהם במוסך.

כי בהנחה שהקפדתם לקנות את הביטוח המקיף שלכם, לא רק לפי המחיר אלא גם לפי השירות שחברת הביטוח נותנת לכם ברגע האמת, זה אמור להיות הרגע שבו תברכו את עצמכם על הצרכנות הנבונה שלכם, ושאתם זכאים לרכב חלופי עד לתיקון הרכב שלכם כדי שתוכלו לחזור לשגרת יומכם כמה שיותר מהר.

לשמחת כולנו, שירות של רכב חלופי הוא כבר כמעט סטנדרט בביטוחים מקיפים של החברות המובילות בשוק, אך אם מתעמקים קצת בתנאים לקבלתו בעקבות מקרה ביטוח – בכל זאת מתגלים לא מעט הבדלים, לכאורה קטנים, אבל מאוד חשובים.

מתי מבוטח יכול לצפות לרכב חלופי?

המקרה הראשון והמוכר ביותר הוא בעקבות אירוע של גניבת הרכב. לאחר מסירת דיווח לחברת הביטוח ולגורמים רלוונטיים נוספים, המבוטח גם זכאי לרוב לקבל רכב חלופי. החוק מגדיר שחברת הביטוח אמורה לשלם למבוטח את סכום הפיצוי על הרכב שנגנב תוך 30 יום מהשלמת כל הדיווחים והעברת המסמכים מצידו. עם זאת, התקופה שבה אמור המבוטח ליהנות מאותו רכב חלופי היא עד 30 יום מרגע קבלתו – כאשר משך התקופה המדויק תלוי בחברה המבטחת. כאמור, דברים כגון אלה כדאי לוודא כבר במעמד רכישת הביטוח.

לאחר מסירת דיווח לחברת הביטוח ולגורמים רלוונטיים נוספים, המבוטח גם זכאי לרוב לקבל רכב חלופי.

זכאות דומה לרכב חלופי קיימת ברוב הפוליסות גם עבור נהגים שהיו מעורבים בתאונה אשר בסיומה הוגדר רכבם במצב של "טוטאל לוס". בדומה למקרה של גניבת רכב, גם כאן חשוב שהרכב החלופי יינתן לתקופה המירבית שניתן להשיג, כדי שיעמוד לרשות המבוטח עד לקבלת הפיצוי מחברת הביטוח המקיף, שיאפשר לו לרכוש רכב אחר.

המקרה השלישי, והשכיח ביותר, הוא כשהרכב היה מעורב בתאונת דרכים וניזוק חלקית. עדיין, יש להכניסו למוסך לתיקונים. אם בחרתם את חברת הביטוח שלכם בתשומת לב, ואתם מתקנים את הרכב במוסך הסדר – שזה מוסך שיש לו התחייבות כלפי חברת הביטוח לשירות איכותי ללקוחותיה - אתם צפויים ליהנות מרכב חלופי לכל התקופה שבה הרכב שלכם נמצא במוסך לטובת התיקון. גם כאן - יעזור מאוד לוודא את הדברים מראש ולא אחרי שגיליתם שאתם זקוקים לשירות זה.

מתי מקבלים רכב חלופי בביטוח? - ביטוח ישיר

עכשיו אני, כי ההוא הלך

העניין הוא, שהתנאים לקבלת רכב חלופי שונים במעט בין חברות הביטוח, שמתחרות זו בזו על איכות השירות הזה. ההבדלים העיקריים מתחילים במהירות הטיפול בפנייה של המבוטח, ממשיכים במידת הנכונות של חברת הביטוח להתאמץ כדי להחזיר אתכם לשגרה בשיא הזריזות עם רכב חלופי, וממשיכים במספר ימי הזכאות שלכם לרכב חלופי, כדי שלא תישארו בלי רכב ולו לרגע.

קחו למשל את שירות "מפתח תמורת מפתח" שאנחנו בביטוח ישיר מציעים ללקוחותינו. שירות זה מאפשר לנהגים, שבחרו לתקן את רכבם מנזקי התאונה במוסך הסדר שעובד עם ביטוח ישיר, ליהנות מקבלת רכב חלופי עד תום התיקון ועל ידי כך להמשיך את שגרת חייהם מבלי לבזבז זמן יקר – חשוב לנו שהמבוטחים שלנו ירגישו שיש מי שדואג להם ומלווה אותם גם ברגע האמת.

חודש מתנה וגם עד 40% הנחה בביטוח מקיף לרכב* 

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב

הכירו את ארגון ידידים: אנשים טובים באמצע הדרך
הכירו את ארגון ידידים: אנשים טובים באמצע הדרך

ביטוח ישיר שמחה להפנות לכם זרקור על הפעילות החשובה של ארגון ידידים שחרט על דגלו לספק סיוע ראשוני שאינו רפואי בדרכים

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

לדעת יותר על ביטוח רכב נגד גניבות אשר נעשה במסגרת ביטוח מקיף לרכב ויכול לחסוך לכם המון עוגמת נפש.

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.