על מה נדבר בכתבה? 

הילדים הגיעו לעצמאות, אתם כבר מצויים עמוק בתוך שנות הפנסיה וכל שנותר לכם כעת הוא לקצור את הפירות – לטפח תחביבים חדשים, ליהנות מהמפגשים עם הילדים והנכדים וכמובן להגשים חלומות ישנים. גיל הזהב הגיע ואתו החשק לצאת לחופשה מפנקת במיוחד שמתמזג בתזמון מושלם עם רווחה כלכלית. תכלס, מגיע לכם!

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2013 לא פחות מ-358 אלף אזרחים בני 60-64 נסעו לחו"ל ו-512 אלף מגיל 65 ומעלה. כמעט 20% מתוך כלל 4.8 מיליון הישראלים שהחתימו דרכון במהלך השנה בנמל התעופה בן גוריון. מה שאומר שלא מעט מבני גיל הזהב בישראל אכן יודעים ליהנות ומדוע לא בעצם.

בשנת 2013 לא פחות מ-358 אלף אזרחים בני 60-64 נסעו לחו"ל ו-512 אלף מגיל 65 ומעלה.

ביטוח נסיעות בגיל הזהב

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא מצרך הכרחי עבור כל נוסע לחו"ל ואין הדבר שונה כאשר מדובר בביטוח נסיעות למבוטחים בגיל הזהב. ככלל חברות הביטוח השונות מבטחות נוסעים מגיל 0 ועד גילאים מבוגרים במיוחד, בדרך כלל גיל 85 כאשר במדרגה האחרונה קיימות מגבלות מסוימות המחמירות את מתן הביטוח – כמו התניית הפוליסה ברכישת הרחב החמרה של מצב רפואי קיים או תיחום מספר ימי השהיה בחו"ל.

אם כן, עובדת היות אדם בגיל הזהב אינה גורמת להגבלות כלשהן בהנפקת הפוליסה או מייקרת אותה, כל עוד הוא נחשב לאדם בריא. אולם אין להתעלם מהעובדה שהשכיחות לבעיות בריאותיות אצל האוכלוסייה המבוגרת גבוהה יותר וגם לכך קיימים פתרונות שכן הפוליסה הסטנדרטית אינה מכסה החמרה של מצב רפואי קיים הכולל אשפוז, טיפולים ונטילת תרופות באופן קבוע בחצי השנה האחרונה.

כאן המקום לציין כי פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, בדומה לכל פוליסת ביטוח, מתגבשת לכדי חוזה מחייב רק כאשר מתקיימת שקיפות מלאה. במידה ותוגש תביעת ביטוח, חברת הביטוח רשאית לעיין בתיק הרפואי של המבוטח בקופת החולים ולהשוות בין נתוניו של המבוטח כפי שהוצגו בעת ההתקשרות עמה, לבין נתוניו הרפואיים הלכה למעשה.

ביטוח נסיעות לחו"ל גיל הזהב - ביטוח ישיר

הרחבים רפואיים

במידת הצורך ועל מנת שהפוליסה תתאים עבורכם באופן אישי, ביטוח נסיעות בגיל הזהב חייב לכלול ככל הניתן כיסויים בגין מצבים בריאותיים מורכבים, דבר אשר ביטוח נסיעות סטנדרטי איננו מספק. זכרו כי גם אם פרמיית הביטוח תהיה גבוהה יותר, כיסוי ביטוחי ביום פקודה הוא משהו שאסור שייחסר. על מנת ליהנות מ"ראש שקט" בנסיעה, כדאי לדאוג שכל הפרמטרים הרלוונטיים לגביכם כלולים מבעוד מועד בפוליסה.

למבוטח ניתנת אפשרות להרחיב את ביטוח נסיעות לחו"ל בשלושה סוגי הרחבים:

  1. החמרת מצב רפואי קיים מורחב – בפרמיה לפי קבוצות גיל, הרחבה הכוללת גם מצב בו היו טיפולים רפואיים או אשפוז בחצי השנה האחרונה.
  2. החמרת מצב רפואי קיים מצומצם – בפרמיה מוזלת לפי קבוצות גיל- המיועדת למי שמטופל בתרופות באופן קבוע בלבד (ולא אושפז בחצי השנה האחרונה).
  3. הרחב מצב רפואי מצומצם- טיפול תרופתי בלבד - לתשומת לבכם הפוליסה אינה מכסה החמרה של מצב רפואי קיים ולכן מומלץ, למי שיש לו מחלות או שהיה מאושפז ב 6 החודשים בעבר או שנוטל תרופות באופן קבוע, לרכוש הרחב זה.

חריגים: הרחב זה אינו מכסה מחלות ותהליכים רפואיים מסויימים, כמפורט בחריגי ההרחב דמי הביטוח עבור ההרחב וכן משך תקופת הביטוח נקבעים לפי גיל המבוטח. 

בפוליסה קיימים שני הרחבים להחמרה של מצב רפואי קיים (מורחב / מצומצם), המותאמים למצבו הרפואי של המבוטח עליו מצהיר המבוטח בעת רכישת הפוליסה.

הגנה גם למזוודות

חשוב לדעת כי ביטוח הנסיעות אינו מגן רק במקרים רפואיים, אלא גם מפני נזק לציוד או אובדן המזוודות איתן עליתם למטוס שהרי כשאתם נמצאים בחו"ל, המזוודות שלכם הם רכושכם היחיד. עוגמת נפש שעלולה להיגרם כתוצאה ממקרים אלו הינה כפולה ומכופלת – הן בכל הקשור לשיבוש התוכניות שהכנתם מבעוד מועד והן בכל הקשור לנזק הכספי. ביטוח נסיעות לחו"ל יצמצם פלאים את הצער שעלול להיגרם לכם עקב כך.

השתמשו במידע הרב הקיים ברשת

נושא שכדאי להכיר ולהשתמש בו לטובתכם הוא המידע הרב המצוי ברשת האינטרנט בנושא. שלא כבעבר, כיום כל המידע הדרוש לכם בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל קיים וזמין בכל העת. חברות הביטוח השונות דואגות לפשט ולהסביר את תנאי הפוליסות השונות באתרים הרשמיים שלהן ומעמידות לרשות לקוחותיהן פוליסות אטרקטיביות ופשוטות להבנה. זהו כלי נוח שכדאי להכיר ולהשתמש בו – מהר מאוד תגלו שהוא יעיל ביותר עבורכם וחוסך לא מעט זמן והתרוצצויות מעייפות.

עד 25% הנחה בביטוח נסיעות לחו"ל
ללקוחות ביטוח ישיר

כפר גלובלי: ביטוח נסיעות לחו"ל באינטרנט

כיום, בחסות הקדמה הטכנולוגית, מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל און-ליין בקלות ובזול

טסה בשביל שניים: ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון

ביטוח נסיעות לחו"ל בסיסי אינו מעניק לאישה ההרה את מלוא הכיסויים הרלוונטיים לה ולכן עליה לדאוג להרחבתו

כמו סופרמן: ביטוח נסיעות לחו"ל אקסטרים

חובבי ספורט אתגרי? אל תוותרו על כיסוי ביטוחי נאות בגלל תפיסת ה"לי זה לא יקרה" המסוכנת!

חוויה משפחתית: ביטוח נסיעות לחו"ל עם ילדים

נסיעה לחו"ל עם הילדים היא חוויה נהדרת אך יחד עם ההנאה הצרופה, גם האחריות גדלה ולכן כדאי להצטייד מבעוד מועד בביטוח נסיעות המותאם למשפחה.

מורה נבוכים: איך לבחור ביטוח נסיעות לחו"ל?

יוצאים לחופשה? אל תשכחו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. רק באתר ביטוח ישיר תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לבחירת ביטוח נסיעות מתאים במיוחד עבורכם!

ותחזרו בשלום: רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל

קראו אודות האופציות השונות לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל ותוכלו לחסוך כסף כבר בנסיעה הקרובה שלכם!