על מה נדבר בכתבה?

רוצים לנסוע לטייל בחו"ל אבל אף אחד מהחברים שלכם לא מספיק הרפתקני בשבילכם? אל דאגה. מציאת שותף או שותפה לטיול היא משימה מאוד אפשרית.

החברים והמכרים לא תמיד חולקים אתנו את החלומות והרצונות בכל הקשור לנסיעה לחו"ל. לפעמים מועדי הנסיעה לא מסתדרים, לעתים לא מסכימים על היעד ויש מקרים בהם אנחנו פשוט יודעים שאם ניסע עם החבר או החברה הטובים שלנו זו תהיה סופה של ידידות מופלאה.

אין להתייחס למשימת מציאת השותף בקלות דעת. השותף הנכון יעזור להפוך את הטיול לחוויה מדהימה, אבל נסיעה עם האדם הלא נכון עלולה להפוך את החלום לסיוט. אז איך עושים את זה? הנגישות לאנשים המחפשים שותפים לנסיעה פשוטה וקלה. חפשו באתרי האינטרנט בהם ישנם פורומים למציאת שותפים לטיול, כך גם בחנויות המטיילים המובילות. אבל איך מסננים ובוררים מתוך ההיצע הרב?

השותף הנכון יעזור להפוך את הטיול לחוויה מדהימה, אבל נסיעה עם האדם הלא נכון עלולה להפוך את החלום לסיוט.

לפני שצוללים אל נבכי הפורומים רצוי שנגדיר לעצמנו כמה דברים בסיסיים: לאן אנחנו רוצים לנסוע ומתי? מה הדברים שמעניינים אותנו - טרק, טיול עירוני ואולי בטן גב על חוף הים? החלטה חשובה נוספת היא עד כמה אנחנו מוכנים להתפשר על הרצונות שלנו לטובת אלה של השותף הפוטנציאלי. נכונות מסוימת לפשרה היא תמיד עדיפה ותמנע מריבות מיותרות, אבל היזהרו מלתת לשותף להשתלט על העניינים לגמרי – אחרי הכל זה הטיול שלכם ואתם רוצים ליהנות ממנו!

אחרי שהחלטנו והגדרנו לעצמנו רצונות וקווים אדומים, אפשר לגשת למציאת השותף. ניתן לשוטט בפורומים לראות ולפנות למודעות של אנשים אחרים ורצוי גם לפרסם מודעה משלנו. במודעה יש להגדיר את היעד ותאריכי הטיול המתוכננים, גיל ומין השותף הרצוי לנו, וכל דרישה אחרת שעולה על דעתנו ושתסייע לסינון ראשוני של הפונים. אפשר למשל לנסות להגדיר תחומי עניין שמתאימים ליעד אליו אנו נוסעים: אם פנינו מועדות למזרח הרחוק כדאי לחפש מישהו שמתעניין בתרבויות ודתות ואוהב טרקים. נוסעים לאפריקה? כדאי שהשותף לטיול יאהב בעלי חיים.

למצוא את השותף המושלם לטיול בחו"ל

סינון הפונים למודעה שלנו הוא השלב החשוב ביותר ויש לבצע אותו בקפידה ותשומת לב מרבית. כדאי לדבר בטלפון עם השותף הפוטנציאלי ולנסות להבין ממנו אם התכנון וסגנון הטיול שלו תואם לטיול שלנו. אם הריאיון הטלפוני עבר בהצלחה, השלב הבא הוא פגישה אישית. כדאי להיפגש במקום שבו נרגיש נוח לשוחח ולהתרשם מהאדם איתו אולי ניסע לטייל. זה הזמן להעמיק עד כמה שאפשר את ההכרות איתו: מה מושך אותו לנסוע אל היעד המסוים? מה הוא מתכנן לעשות שם ומה הנכונות שלו להתפשר על רצונותיו לטובת אלה שלנו? מה התקציב שלו לטיול?

כדאי לוודא שלא ניסע עם בזבזן שיגרום לנו להוציא יותר כסף ממה שתכננו או לחילופין עם קמצן שלא יאפשר לנו ליהנות מארוחה טובה או אפילו מחדר עם שירותים באכסניה. רצוי גם לוודא שהאדם איתו ניסע יודע להסתדר בשטח, מסוגל לתקשר עם המקומיים (לכל הפחות באנגלית ואפילו עילגת), מסוגל להתמצא בכוחות עצמו ומשדר מינימום של אחריות אישית, אחרת נמצא את עצמנו בתפקיד בייבי סיטר. אם קיבלנו תשובות לכל השאלות והיינו מרוצים מהן, כנראה שמצאנו את השותף שלנו.

עכשיו כשיש לנו שותף או שותפה לטיול רצוי לא להזניח את מערכת היחסים החדשה ולהמשיך ולטפח אותה. ככל שנשתף אחד את השני בתכנונים וברעיונות לפני היציאה לדרך, כך יקטן הסיכוי לחיכוכים במהלך הטיול. כדאי גם לסכם מראש שלא חייבים לעשות הכל ביחד ומותר להתפצל מידי פעם, כל אחד לעיסוקיו ולענייניו הוא. אחרי הכל, גם עם האנשים הקרובים והיקרים לנו ביותר אנחנו לא מבלים 24 שעות ביממה בלי להיפרד.

אחרי שהשקענו כל כך הרבה במציאת השותף האידיאלי, אנחנו יכולים לצאת לדרך בראש שקט. אבל חשוב לזכור שלפעמים, למרות כל ההכנות וכל הכוונות הטובות, הדברים לא מתנהלים בדיוק כמו שתכננו, ומתברר שהשותף שחשבנו שיהיה מושלם בשבילנו הוא בעצם לא כזה. לכן תמיד כדאי לקחת בחשבון את האפשרות שנחליט שעדיף להיפרד מהשותף במהלך הטיול. לא נורא. זה לא סוף העולם. לרוב נפגוש במהלך הטיול אנשים חדשים ונוכל לחבור אליהם.

עד 25% הנחה בביטוח נסיעות לחו"ל
ללקוחות ביטוח ישיר

כפר גלובלי: ביטוח נסיעות לחו"ל באינטרנט

כיום, בחסות הקדמה הטכנולוגית, מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל און-ליין בקלות ובזול

טסה בשביל שניים: ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון

ביטוח נסיעות לחו"ל בסיסי אינו מעניק לאישה ההרה את מלוא הכיסויים הרלוונטיים לה ולכן עליה לדאוג להרחבתו

כמו סופרמן: ביטוח נסיעות לחו"ל אקסטרים

חובבי ספורט אתגרי? אל תוותרו על כיסוי ביטוחי נאות בגלל תפיסת ה"לי זה לא יקרה" המסוכנת!

חוויה משפחתית: ביטוח נסיעות לחו"ל עם ילדים

נסיעה לחו"ל עם הילדים היא חוויה נהדרת אך יחד עם ההנאה הצרופה, גם האחריות גדלה ולכן כדאי להצטייד מבעוד מועד בביטוח נסיעות המותאם למשפחה.

מורה נבוכים: איך לבחור ביטוח נסיעות לחו"ל?

יוצאים לחופשה? אל תשכחו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. רק באתר ביטוח ישיר תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לבחירת ביטוח נסיעות מתאים במיוחד עבורכם!

ותחזרו בשלום: רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל

קראו אודות האופציות השונות לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל ותוכלו לחסוך כסף כבר בנסיעה הקרובה שלכם!