על מה נדבר בכתבה?

קפיצת בנג'י היא אחת מפעילויות האקסטרים היותר מוזרות שהמציא האדם. אתה עולה על גשר או על מגדל גבוה, קושרים לקרסוליך רצועת גומי עבה, חזקה וארוכה ואתה אמור לקפוץ ולהיטלטל תלוי מהרגליים כשהראש כלפי מטה. בענף האקסטרים הזה לא צריך כושר, מספיקה הגרביטציה. הראש למטה, האדרנלין בשמיים.

 יש אתרים שבהם קופצים מקרוניות שתלויות על כבלי פלדה, ויש כאלה שמשלבים את התשוקה לטיסה עם התשוקה להיטלטלות במהופך וקופצים מכדור פורח או ממסוק. במקומות שאתר הקפיצה נמצא מעל אגם או נהר, אפשר לבחור לטבול את הראש במים במהלך הטלטול. עושה לכם חשק?

בענף האקסטרים הזה לא צריך כושר, מספיקה הגרביטציה. הראש למטה, האדרנלין בשמיים.

כל אחד יכול

בשביל לקפוץ בנג'י לא צריך ידע מוקדם, רק הכנה נפשית לחוויה מטלטלת, תרתי משמע. צריך להגיע לאתר הקפיצה, לעמוד בגבורה בשקילה שאחריה כותבים לך את משקלך בגדול על היד, אקט שמרבית האנשים יגדירו כחוויה טראומטית בפני עצמה, ולהמתין להתאמת רצועת גומי. לאחר מכן עולים על הרמפה, בוחרים תנוחת קפיצה - עם הפנים כלפי הנוף או עם הגב - לוקחים אוויר ו-קופצים. רמות האדרנלין מרקיעות שחקים וקצת מאבדים אוריינטציה. אחרי כמה התנדנדויות למעלה ולמטה מושט אליך מקל שבעזרתו מושים אותך בזהירות ומחלצים אותך. זהו. הכל נגמר בתוך דקות אבל החוויה לא תישכח במהרה.

הרעיון לקפיצת הבנג'י הגיע מטקסי הבגרות של נערים באיי ונואטו (Vanuatu) שליד אוסטרליה, שצולמו בידי צוות של הבי-בי-סי בשנות החמישים. הנערים קפצו מעצים כשהם קשורים בקרסוליים לענפי צמח מטפס. את קפיצת הבנג'י המודרנית הראשונה ערכו ארבעה חברים מ"המועדון לספורט מסוכן" בבריטניה, שקפצו ב-1979 מגשר קליפטון בבריסטול (Bristol). הם אמנם נעצרו בידי המשטרה, אך זה לא מנע מהם להמשיך ולפתח את הספורט בארצות הברית, כשקפצו, בין היתר, מגשר הזהב בסן פרנסיסקו ומאוחר יותר מכדורים פורחים. הניו זילנדי איי.ג'יי האקֶט היה הראשון שהפך את העניין לעסק והציע בנג'י לקהל הרחב. בזכותו נחשבת היום ניו זילנד בטעות מולדת הבנג'י.

אתרי הבנג'י הגדולים בעולם

אתרי הבנג'י הגדולים בעולם

חברתו של האקט עדיין מפעילה קפיצות בנג'י באתרים שונים בקווינסטאון (Queenstown) ובאוקלנד (Auckland) שבניו זילנד. האתר בגשר קווראו (Kawerau) באזור קווינסטאון, שבו ביצע האקט את הקפיצה המסחרית הראשונה ב-1988, הוא המפורסם מבין האתרים בניו זילנד. הקפיצה נעשית מגובה 43 מטר והתענוג עולה 160 דולר ניו זילנדי, כולל הסעות מקווינסטאון וחולצה מתנה. באזור קווינסטאון גם נמצא אתר הבנג'י הגבוה בניו זילנד, Nevis High wire. גובהו 134 מטר והוא מספק 8.5 שניות של נפילה חופשית תמורת 220 דולר ניו זילנדי.

לפי ספר השיאים של גינס גשר בלוקרנס ריבר (Bloukrans River), שנמצא כארבעים קילומטר ממזרח למפרץ פלטנברג (Plettenberg) בדרום אפריקה, הוא אתר הבנג'י הגבוה בעולם, בגובה של 216 מטר מעל נהר בלוקרנס (Bloukrans). חברת Face Adrenalin מפעילה את האתר והקפיצה עולה 590 ראנד שהם כ-86 דולר.

גם ג'יימס בונד

אבל לאמיתו של דבר אתר הבנג'י ממרומי סכר ורצסקה (Verzasca) שליד לוקרנו (Locarno) בשווייץ הוא הגבוה בעולם, 220 מטר גובהו. ג'יימס בונד בכבודו ובעצמו קפץ כאן בסרט "גולדן איי". אין פלא שהקפיצה כאן נחשבת אחת הקפיצות המלהיבות. כדי לקפוץ כמו ג'יימס בונד תשלמו לחברת טרקינג 255 פרנק שווייצרי שהם כ-170 אירו.

מועדון הבנג'י של בריטניה הוקם ב-1989. המועדון מציע קפיצות בנג'י ברחבי המדינה, בהן גם באתר הבנג'י הסגור הגבוה בעולם העונה לשם מעורר הדמיון "התהום" (The Abyss). קפיצה ממגדל פלדה בן 45 מטר עולה 50 פאונד. ב-2006 השיג המועדון היתר לבצע קפיצות בנג'י מגשר מידלסברו טרנספורטר (Middlesbrough Transporter), ולראשונה יכול הציבור הרחב לקפוץ מגשר בבריטניה, מאז הקפיצה ההיסטורית מגשר קליפטון ב-1979.

בקולורדו (Colorado) שבארצות הברית נמצא אתר הבנג'י רויאל גורג' ברידג' (Royal Gorge Bridge). גובהה של פלטפורמת הקפיצה הוא 321 מטר, מה שהופך אותה ללא עוררין לפלטפורמה הנייחת הגבוהה בעולם, אך היא לא פתוחה לקהל באופן סדיר וקפצו ממנה באחרונה רק בתחרויות Go Fast ב-2004 וב-2007. אך יש בארצות הברית מפעילים ואתרים רבים לבנג'י. אחת המדינות הפעילות בתחום היא קליפורניה. חברת Bungee Adventure מפעילה קפיצות בנג'י בהרי סיירה נוואדה (Sierra Nevada) שבצפון קליפורניה. הקפיצה באתרים האלה מתבצעת מגשרים מעל אגמים או נהרות ועולה החל ב-99 דולר לקפיצה מ-23 מטר ועד ל-149 דולר לקפיצה הגבוהה מ-68 מטר.

עד 25% הנחה בביטוח נסיעות לחו"ל
ללקוחות ביטוח ישיר

כפר גלובלי: ביטוח נסיעות לחו"ל באינטרנט

כיום, בחסות הקדמה הטכנולוגית, מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל און-ליין בקלות ובזול

טסה בשביל שניים: ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון

ביטוח נסיעות לחו"ל בסיסי אינו מעניק לאישה ההרה את מלוא הכיסויים הרלוונטיים לה ולכן עליה לדאוג להרחבתו

כמו סופרמן: ביטוח נסיעות לחו"ל אקסטרים

חובבי ספורט אתגרי? אל תוותרו על כיסוי ביטוחי נאות בגלל תפיסת ה"לי זה לא יקרה" המסוכנת!

חוויה משפחתית: ביטוח נסיעות לחו"ל עם ילדים

נסיעה לחו"ל עם הילדים היא חוויה נהדרת אך יחד עם ההנאה הצרופה, גם האחריות גדלה ולכן כדאי להצטייד מבעוד מועד בביטוח נסיעות המותאם למשפחה.

מורה נבוכים: איך לבחור ביטוח נסיעות לחו"ל?

יוצאים לחופשה? אל תשכחו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. רק באתר ביטוח ישיר תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לבחירת ביטוח נסיעות מתאים במיוחד עבורכם!

ותחזרו בשלום: רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל

קראו אודות האופציות השונות לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל ותוכלו לחסוך כסף כבר בנסיעה הקרובה שלכם!