על מה נדבר בכתבה? 

חשוב לחסוך כסף – כך הסבירו לנו ההורים כשהיינו ילדים ורצינו לבזבז את כל דמי הכיס על ממתקים; חשוב לחסוך כסף – הסבירו לנו כשגדלנו קצת וביקשנו לקנות בגדי מותגים; חשוב לחסוך כסף – מסבירים לנו כיום בעיתונים ובטלוויזיה, כשאנחנו תוהים כיצד נוכל לרכוש דירה, לעבור לבית גדול יותר כשהמשפחה תתרחב, לממן השכלה אקדמית לילדים וכמובן, לשמור על רמת חיים גבוהה גם כשנצא לפנסיה.

אבל איך לחסוך כסף כשאנחנו עמוסים כל כך? סדר היום המודרני מלא וגדוש עיסוקים ופעילויות, גם מעבר לשעות העבודה, וקשה למצוא את הזמן הדרוש כדי להשקיע בבחירת המוצר הפיננסי המתאים לנו ביותר, בין אם מדובר ברצון לפתוח תכנית חיסכון לילדים, או לכל צורך אחר; ובוודאי גם לעקוב אחריהם באופן שוטף ולוודא שהם עובדים בשבילנו.

קשה למצוא את הזמן הדרוש כדי להשקיע בבחירת המוצר הפיננסי המתאים לנו ביותר, בין אם מדובר ברצון לפתוח תכנית חיסכון לילדים, או לכל צורך אחר

בכתבה שלפניכם תמצאו ארבעה צעדים פשוטים שיעזרו לכם לבחור את דרך החיסכון המתאימה ביותר עבורכם, להחליט היכן תנהלו את החיסכון, בין אם מדובר בפוליסת חיסכון ישיר או לאו, לקבוע את מסלול ההשקעה העונה על הדרישות שלכם – ולנהל מעקב שוטף, וכל זאת באופן פשוט וקל כך שתוכלו לחסוך כסף – וגם זמן.

השלב הראשון: לאן תרצו להגיע? 

כדי שנוכל להגיע ליעד, צריך קודם כל להגדיר אותו. אם לא נדע מהי מטרת החיסכון שלנו ומה הסכום המבוקש נתקשה למצוא את הדרך המתאימה לנו. לכן הצעד הראשון הוא ללמוד אודות עולם החיסכון על קצה המזלג ולהכיר את מושגי המפתח. היכרות מקדימה תסייע לנו להבין מהם הצרכים והרצונות שלנו – ולהגדיר את יעד החיסכון: לפנסיה, לשדרוג מקום המגורים, למימון השכלה אקדמית ועוד ועוד.

הטיפ שלנו: רוצים לדעת מתי להתחיל לחסוך? התשובה היא היום. חשוב לחסוך בגיל צעיר, משלב מוקדם ככל האפשר בקריירה שלכם. ככל שתתחילו מוקדם יותר, היתרה בפוליסת החיסכון שלכם תצטבר לסכומים גדולים יותר.

איך לחסוך כסף – ביטוח ישיר

השלב השני: מי יהיה הנהג שלכם?

אחרי שקבעתם לעצמכם יעד – זה הזמן לבחור את אנשי המקצוע שיעזרו לכם למצוא את הדרך הנכונה אליו. בדיוק כמו שיוצאים לשופינג בקניון או באינטרנט, ומשווים מוצרים שונים לפי היחס בין המחיר לתועלת – כך נעשה גם בבחירת הגוף שיופקד על פוליסת החיסכון או תיק ההשקעות שלנו. אספו מידע משנים קודמות, למדו על התשואה שקיבלו המשקיעים והחוסכים, בדקו את הרקע של אנשי המקצוע בחברה ואל תשכחו גם לברר לגבי דמי הניהול.

הטיפ שלנו: שוק ההון הוא דינמי ומשתנה במהירות. לכן, מומלץ לוודא שמנהלי ההשקעות שלכם זמינים בכל עת ואפשר להגיע אליהם בקלות ובמהירות, כדי לבצע שינויים בתיק, או פשוט כדי להתעדכן.

השלב השלישי: באיזה מסלול תבחרו?

בחרתם יעד ויש לכם גם נהג או נהגת פיננסים מנוסים? מצוין. עכשיו רק נשאר לדעת באיזו דרך תרצו לנסוע. במוצרי חיסכון שונים קיימים מגוון מסלולים לבחירה, לפי קריטריונים שונים. העיקרי שבהם הוא רמת הסיכון – מי שמוכן לקחת על עצמו סיכון גבוה, יבחר במסלולים עם חשיפה גבוהה למניות; ומי שמעדיף רמת סיכון נמוכה ככל האפשר, יעדיף אפיקי חיסכון אחרים, סולידיים יותר, כמו אגרות חוב.

הטיפ שלנו: לא בטוחים באיזה מסלול לבחור? צופים כי בעתיד צרכי החיסכון שלכם ישנו? חשוב לדעת כי בהמשך תוכלו לעבור בין מסלולים לפי הצורך.

השלב הרביעי: איך תהיו בטוחים שתגיעו ליעד?

התשובה היא – מעקב ובקרה. גם לאחר קביעת היעדים, בחירת המומחים שילוו אתכם וההחלטה על המסלול המתאים ביותר, חשוב להתעדכן באופן שוטף בביצועים של החיסכון שבחרתם. לשם כך, מומלץ לשמור על קשר עם מנהלי ההשקעות שלכם, לעמוד על כך שהם מעדכנים אתכם בכל התפתחות חשובה, ולוודא שהם זמינים לכל שאלה או בקשה שלכם.

הטיפ שלנו: חיסכון הוא לשנים ארוכות – וכך גם מערכת היחסים שלכם עם היועץ המטפל בו עבורכם. כדאי לבחור בגוף שנעים לכם לעבוד איתו, ושזוכה לאמון המלא שלכם.

סוף מעשה בחיסכון ישיר תחילה

אחד הדברים החשובים ביותר שנוכל לעשות בשביל עצמנו ובשביל האנשים האהובים עלינו הוא לדאוג לחיסכון בשלב מוקדם ככל האפשר. עם זאת, לא מספיק להתחיל לחסוך – אלא חשוב לוודא שהחיסכון מתאים לנו, מנוהל בידי אנשי המקצוע הטובים ביותר – ויכול להוביל אותנו לעתיד שאנחנו חולמים עליו.

הבטיחו את עתידכם ועתיד ילדיכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

כל מה שרציתם לדעת על חיסכון ישיר

חיסכון לילדים: איך לחסוך כסף לילד?

כיצד נבחר תוכנית חיסכון טובה עבורנו ועבור ילדנו ואילו פרמטרים כדאי לקחת בחשבון?

איך לחסוך כסף בלי לבזבז זמן?

כל הטיפים הפשוטים והחשובים כיצד להתחיל לחסוך למחר עוד היום

מס רווח הון: מי משלם אותו ומתי

מהו מס רווחי הון? מי משלם אותו, כיצד הוא מחושב ומי מקבל עליו הנחה ואפילו פטור?

בביטוח ישיר, בבית השקעות או בבנק: איפה הכי כדאי לחסוך?

חברות ביטוח, בנקים ובתי השקעות מציעים מסלולי חיסכון. כיצד נבחר מה הטוב והמתאים ביותר עבורנו? בכתבה תוכלו למצוא השוואה בין כלי החיסכון השונים

דרך אגח: מה זה אג"ח ממשלתי ואיך זה קשור לחיסכון שלנו?

איך קובעים את תשואת האג"ח, מה מיוחד באג"ח ממשלתי – ומדוע הוא חלק בלתי נפרד מקרנות הפנסיה וקופות הגמל שלנו