על מה נדבר בכתבה?

ענף הביטוח מציע כיום מוצרים רבים ומגוונים, למטרות שונות ולקהלים שונים, אבל אין ספק שאחד הביטוחים החשובים ביותר לבעלי משפחות הוא ביטוח החיים. לא במקרה הנתונים מצביעים על עלייה ברכישת ביטוחי חיים לאחר הנישואים ובמיוחד עם לידת הילד הראשון.

בתחום ביטוחי החיים ישנם מסלולים שונים, שיעניקו בטחון כלכלי לבני המשפחה במקרה של אסון, בהתאם לצרכים שמעריך המבוטח בזמן רכישת הפוליסה. אלו הם מוצרי ביטוח החיים העיקריים שמוצעים:

בתחום ביטוחי החיים ישנם מסלולים שונים, שיעניקו בטחון כלכלי לבני המשפחה במקרה של אסון

ביטוח חיים שווה שקט נפשי

ביטוח למקרה מוות (מכל סיבה): 

זהו ביטוח החיים "הקלאסי" (ריסק) למקרה שבו המבוטח נפטר מסיבה כלשהי במשך תקופת הביטוח (עד הגיל שנקבע בפוליסה ולא יאוחר מגיל 75). במקרה כזה יקבלו בני משפחתו פיצוי חד פעמי בסכום שהמבוטח בחר מראש בזמן רכישת הפוליסה. הסכום נקבע בדרך כלל בהתאם לגיל המבוטח, גיל ילדיו ורמת ההכנסה. על פי מחקרים שנעשו, סכום הביטוח המינימלי שמומלץ להורה לילדים שתלויים בו מבחינה כלכלית עומד על כ-200 משכורות נטו.

ביטוח חיים למשכנתא: 

כל אדם או זוג שלוקח משכנתא לצורך רכישת דירה מחויב לבטח את עצמו בביטוח משכנתא הכולל בתוכו שני מרכיבים ביטוחיים: ביטוח מבנה למשכנתא המגן על הנכס מפני אפשרות לפגיעה בערכו כמשכון וביטוח חיים למשכנתא המגן מפני מצב שבו אחד הלווים נפטר ואין יכולת לפרוע את יתרת ההלוואה במלואה. סכום הביטוח יהיה חופף ליתרת ההלוואה באותו שלב.

ביטוח למקרה מוות מתאונה: 

סוג ביטוח חיים זה נותן מענה למקרה הטרגי של מוות בתאונה ומקנה פיצוי חד פעמי למוטבים בתנאי שמותו של המבוטח נקבע בתוך 90 יום מיום התאונה, וכתוצאה ישירה ממנה. תאונה מוגדרת במקרה הזה כאירוע מקרי בלתי צפוי שנגרם על ידי גורם חיצוני אלים שכתוצאה ממנו נגרמה חבלה או פגיעה גופנית. יתרונו של המסלול בא לידי ביטוי בעלותו הנמוכה יחסית. מכיוון שהוא מכסה מוות כתוצאה מתאונה בלבד, הפרמיה עבורו נמוכה יותר מביטוח שמכסה מוות מכל סיבה שהיא ובזכות כך ניתן להגדיל את סכום הפיצוי שיקבלו המוטבים.

ביטוח החיים המשתלם - עכשיו משתלם יותר!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
ביטוח חיים: כל מה שצריך לדעת על שאלוני הבריאות

שאלון ההצטרפות לביטוח חיים נראה לכם ארוך מדי? המדריך המלא למילוי השאלון באופן מקיף

המילון השלם לביטוח חיים

כמה עולה ביטוח חיים? האם ביטוח חיים וביטוח חיים למשכנתא זה אותו דבר? המילון שיעשה לכם סדר

כמה עולה ביטוח חיים?

ביטוח חיים זאת הדרך שלך לדאוג למשפחה גם כשלא תהיה שם לדאוג לה