על מה נדבר בכתבה?

מהו ריסק? כמה עולה ביטוח חיים, האם ביטוח חיים וביטוח חיים למשכנתא זה אותו דבר? האם יש הבדל בביטוח למקרה מוות מתאונה לבין מחלה, ומה בין פיצוי לשיפוי? מילון ביטוח ישיר עושה לך סדר.

בבסיסו, ביטוח הוא מוצר די פשוט – אנחנו רוצים לדאוג לכך שאם נאבד דבר מה, נקבל עליו פיצוי. אם חלילה יקרה לנו משהו ולא נוכל לדאוג ליקרים לנו, אנחנו דואגים כבר היום לכך שמישהו ידאג להם. אבל כמו כל דבר פשוט, החיים יודעים לסבך אותו, אז כדי לפשט את הדברים בחזרה, הכנו לכם מילון מושגים נוח ומקיף על ביטוח חיים.

מהו ביטוח חיים? (ריסק)

ביטוח ריסק הוא פיצוי כספי וחד פעמי, הניתן למוטבים (יורשים) הרשומים של אדם מבוטח, שנפטר במהלך תקופת הביטוח. עם זאת, החברה תהיה פטורה מפיצוי במקרים בהם המבוטח התאבד בשנת הביטוח הראשונה, ובמקרה בו מותו של המבוטח נגרם על ידי אחד או יותר מהמוטבים.

ביטוח ריסק הוא פיצוי כספי וחד פעמי, הניתן למוטבים (יורשים) הרשומים של אדם מבוטח, שנפטר במהלך תקופת הביטוח.

מי קובע מי יהיו המוטבים שיקבלו את הפיצוי?

המבוטח בלבד, וביכולתו לשנות זאת בכל מועד בו יחפוץ.

למה אתם צריכים ביטוח ריסק?

איש לא יודע מה יוליד יום ומה יביא עמו העתיד, ואף על פי כן, חשוב להיערך לכל מצב שהוא ולדאוג שבני המשפחה שלנו שתלויים בנו כלכלית, יוכלו לשמור על רמת חייהם, גם כשחלילה כבר לא נהיה כאן יותר. 

המילון השלם לביטוח חיים

מאיזה גיל ניתן לרכוש ביטוח ריסק?

ביטוח ריסק ניתן לרכישה החל מגיל 18. 

איך קובעים את סכום הביטוח במקרה של ביטוח ריסק?

כדי לקבוע את סכום הביטוח, משקללים יחד פרמטרים כמו גיל המבוטח, גיל ילדיו ורמת ההכנסה שלו, כאשר ההמלצה עומדת על ממוצע של כ-200 משכורות נטו.

האם ביטוח חיים וביטוח חיים למשכנתא זה אותו הדבר?

ממש לא. ביטוח חיים או ביטוח ריסק, הוא ביטוח שנועד לפצות באופן חד פעמי את המוטבים של אותו מבוטח שנפטר במהלך תקופת הביטוח, ולהבטיח את ביטחונם הכלכלי. ביטוח חיים למשכנתא, לעומת זאת, מיועד למלווה עצמו - בדרך כלל לבנק למשכנתאות, כדי שיוכל לקבל את יתרת ההלוואה שהעניק במקרה של מוות בלתי צפוי של הלווה. זאת הסיבה שבגללה הלווים מתבקשים על ידי הבנק למשכנתאות לערוך ביטוח בהתאם. 

האם יש הבדל בין ביטוח למקרה מוות מתאונה לבין ביטוח למקרי מוות ממחלה?

יש הבדל, ונסביר: באופן כללי, ביטוח למקרי מוות מעניק תשלום פיצוי בסכום חד פעמי למוטבים של מבוטח שנפטר מסיבה כלשהי, במהלך תקופת הביטוח. עם זאת, מבוטח יכול לרכוש כיסוי בעלות נמוכה שמכסה מקרה של מוות כתוצאה מתאונה בלבד, ולהגדיל בצורה רבה את סכום הפיצוי שיקבלו המוטבים שלו. תאונה היא כאמור, כל אירוע בלתי צפוי שנגרם על ידי גורם חיצוני, וכתוצאה ממנו נגרמו למבוטח נזקים גופניים.

מה זה פיצוי ומה זה שיפוי?

כן, אנחנו יודעים ששני המושגים הללו מצלצלים מאד דומה, אבל חשוב שתבינו את ההבדלים: פיצוי הוא סכום הביטוח שנקבע מראש שישולם למבוטח במקרה של מחלה או פציעה, כאשר שקלול הסכום משתנה על פי שיעור הנזק הגופני שנגרם למבוטח. 

שיפוי, לעומת זאת, עוסק בכל אותם תגמולי ביטוח המשולמים תמורת כל הוצאה שהייתה למבוטח בעקבות מקרה הביטוח, כאשר סכום השיפוי יכול להגיע עד גובה הנזק שחווה המבוטח, ומותנה כמובן בהצגת קבלות על כל תשלום שבוצע. בכל מקרה, תגמולי הביטוח שיועברו למבוטח, לא יעלו על סכום מרבי שייקבע מראש במפרט הפוליסה עצמה.

מהי תקופת אכשרה?

תקופת אכשרה היא תקופה ספציפית שצוינה מראש בחוזה הפוליסה, ובמהלכה המבוטח אמנם כבר משלם את התשלומים החודשיים, אך עדין לא יכול לתבוע את תגמולי הביטוח. כלומר, מקרה שאירע במהלך תקופה זו, לא יהיה מכוסה על ידי חברת הביטוח.

ביטוח החיים המשתלם - עכשיו משתלם יותר!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
ביטוח חיים: כל מה שצריך לדעת על שאלוני הבריאות

שאלון ההצטרפות לביטוח חיים נראה לכם ארוך מדי? המדריך המלא למילוי השאלון באופן מקיף

המילון השלם לביטוח חיים

כמה עולה ביטוח חיים? האם ביטוח חיים וביטוח חיים למשכנתא זה אותו דבר? המילון שיעשה לכם סדר

כמה עולה ביטוח חיים?

ביטוח חיים זאת הדרך שלך לדאוג למשפחה גם כשלא תהיה שם לדאוג לה