על מה נדבר בכתבה? 

ביטוח תכשיטים בסיסי נכלל בביטוח הדירה שלכם. הערכת השווי מתבצעת בעת הגעת הסוקר להערכת שווי תכולת כלל הבית. ביטוח תכשיטים ייעודי נחלק לשלוש קטגוריות עיקריות – ביטוח בסיסי, ביטוח מורחב וביטוח מיוחד. הביטוח הבסיסי מכסה מפני אובדן בתוך הבית כתוצאה משריפה, פריצה או גניבה, הביטוח הייעודי מעניק כיסוי גבוה יותר ומכסה אבדן גם מחוץ לבית.

אחד הדברים הפחות נעימים שעלולים לקרות לכולנו במהלך החיים, הוא שיום אחד נגלה שאדם זר פרץ לבית שלנו ושדד את תכולתו. מעבר לתחושת העלבון העזה שמגיעה עם הידיעה שמישהו חדר לקודש הקודשים שלנו, ומעבר לחרדה ולתחושת אי-הנוחות שמגיעות ביחד עם האירוע הקשה, האובדן הכספי על הרכוש שנגנב מקפל בתוכו גם אובדן סנטימנטלי גדול. זה קורה כשבין החפצים שגנבו מאיתנו נמנים גם התכשיטים שלנו, מהפריטים הכי יקרים וסנטימנטליים שאדם יכול להחזיק בבית שלו.

האובדן הכספי על הרכוש שנגנב מקפל בתוכו גם אובדן סנטימנטלי גדול. זה קורה כשבין החפצים שגנבו מאיתנו נמנים גם התכשיטים שלנו, מהפריטים הכי יקרים וסנטימנטליים שאדם יכול להחזיק בבית שלו.

חלק מהתכשיטים הגיעו אלינו בירושה, אחרים ניתנו לנו במתנה על ידי האהובים שלנו, ויש כמובן את אלו שרכשנו לעצמנו במיטב כספנו. כל תכשיט כזה, בין אם הוא עשוי מזהב, כסף, אבני חן יקרות או יהלומים, טעון בסיפור שלם מהביוגרפיה שלנו. סיפור שלא פעם ערכו הרגשי גבוה עשרות מונים מערכו הכספי של התכשיט, סיפור שבבוא העת נרצה לספר עליו לילדים ואפילו לנכדים שלנו.

מה זה ביטוח תכשיטים?

כדי לשמור על האוצר היוקרתי והסנטימנטלי שלנו שווה לשקול לערוך פוליסה מורחבת הכוללת כיסוי ביטוחי גם לתכשיטים. ביטוח זה נחלק לשלוש קטגוריות עיקריות – ביטוח בסיסי, ביטוח מורחב וביטוח מיוחד.

את הכיסוי הבסיסי ניתן לרכוש במסגרת ביטוח דירה מקיף הכולל גם כיסוי למבנה ולתכולה, כאשר ניתן לייעד עד 10% מסכום ביטוח התכולה לתכשיטים שלכם וכ-2% לשווי כל תכשיט. כיסוי זה מתייחס לאובדן התכשיט בתוך הבית כתוצאה משריפה, פריצה או גניבה, אבל הוא לא תקף לאובדן התכשיט שעלול להתרחש מחוץ לביתכם.

הביטוח המורחב, לעומת זאת, יעניק לכם כיסוי גבוה יותר לתכשיטים, שכולל גם מקרים של אובדן מצער מחוץ לבית. כיסוי זה מוכר בשם "ביטוח כל הסיכונים לדברי ערך", וניתן להוסיפו לפוליסת ביטוח דירה תכולה. הוא מומלץ מאוד לאנשים שמחזיקים בבעלותם אוסף תכשיטים גדול מהרגיל או יקר מהממוצע, או שיש להם בבית פריטים בעלי ערך סנטימנטלי מיוחד במינו, למשל תכשיטים שעוברים כבר כמה דורות בירושה, והם רוצים לדעת שהם מספקים לאוסף הזה את ההגנה המקסימלית שמגיעה לו.

ביטוח תכשיטים – מה זה – ביטוח ישיר

אילו כיסויים אפשריים במסגרת ביטוח תכשיטים?

ביטוח כל הסיכונים אומנם לא יכסה אתכם על הפגיעה הרגשית שתיגרם במקרה של אובדן או גניבת התכשיט, אבל הוא בהחלט יקטין עבורכם את הנזק הכספי המצטבר, ויעניק לתכשיטים שלכם כיסוי מפני שבר, אובדן או גניבה – כל עוד הדבר יתרחש בתחומי מדינת ישראל. אם אתם יוצאים עם התכשיטים ואבני החן מחוץ לגבולות המדינה, כדאי שתרכשו עבורם כיסוי ביטוחי דרך פוליסת החו"ל שלכם.

ביטוח תכשיטים – מה זה – ביטוח ישיר

איך הערכת שמאי לביטוח תכשיטים עובדת?

שימו לב שלביטוח תכשיטים מפני כל הסיכונים נדרשת הערכת מעריך מוסמך. בשלב הראשון יש לספק לחברת הביטוח רשימה של כל התכשיטים שאותם אתם מבקשים לבטח, לתאר אותם ולצרף הערכת שמאי או תכשיטן מוסמך לכל תכשיט ותכשיט. ניתן לבקש מחברת הביטוח שתשלח לביתכם סוקר שיבדוק ויעריך את שוויה של תכולת הדירה, לרבות התכשיטים. עם זאת, חשוב לדעת כי הביטוח המדובר לא מבטיח לכסות את כלל הנזקים שעלולים להיגרם לתכשיט שלכם, וששריטות, חלודה, קלקולים מכניים וכן הלאה אינם כלולים בכיסוי.

3 חודשים מתנה ברכישת ביטוח דירה*

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה

על המשמר: רכישת ביטוח דירה באינטרנט

בעולם שבו יותר ויותר מוצרים נרכשים און-ליין, ענף הביטוח שנתפס בעיני רבים כשמרני לא נשאר מאחור

מפגשים מהסוג השלישי: ביטוח דירה צד ג'

כאשר בתחומי הבית שלנו מתקיימת פגיעה בגורם שלישי – רק ביטוח צד ג' לדירה יספק לנו הגנה

שומר הסף: ביטוח רכוש לדירה

הדירה היא לרוב הנכס היקר ביותר שבבעלותנו ומרבית הרכוש שלנו שמור בתוכה לכן חשוב להגן עליה כראוי

הבנק מוגן, אתם פחות: ביטוח דירה למשכנתא

מה זה בדיוק ביטוח דירה למשכנתא? מה ההבדלים בין הביטוח הזה לביטוח דירה? המומחים של ביטוח ישיר עושים לכם סדר

לא יקר כמו שחושבים: השוואת ביטוח דירה

לימדו כיצד ניתן להוזיל בעלויות ביטוח הדירה! בביטוח ישיר תקבלו את הצעת המחיר המשתלמת ביותר עבור ביטוח הדירה.

מדריך להטענת סוללת הקורקינט והאופניים

הטענת קורקינטים ואופניים חשמליים בבית עלולה לגרום לשריפה ולכן הכנו מדריך קצר ומדויק להטענה חכמה