על מה נדבר בכתבה? 

בריאות טובה היא המפתח לחיים טובים ומאושרים. הידיעה שיהיה מי שיכסה את הטיפול אם חלילה קורה לנו משהו, עוזרת לשמור על השקט הנפשי. לכן ביטוח בריאות פרטי הוא קודם כל מרגיע, אבל ההגנה של ביטוח זה אינה נעצרת רק במקרים דחופים כמו ניתוחים בחו"ל או השתלות. ביטוח פרטי יכול לסייע לשפר את איכות חיינו גם ביום יום, באמצעות שירותי יעוץ מומחה, סל הריון רחב, שירות אמבולטורי ועוד שירותים חשובים אחרים שלא מקבלים מענה מספק מקופות החולים.

לכן אין זה מפתיע שלא פחות מ-50% מהישראלים מחזיקים בביטוח בריאות פרטי, הכולל מטריה רחבה של כיסויים המאפשרים לגשר על הפערים במערכת הבריאות הציבורית, ומסייע בהימנעות מתשלומים גבוהים ומיותרים אליהם עלולים להיגרר אם לא נערכים מראש, כמו במקרה של סל הריון למשל.

כדי לבחור את ביטוח הבריאות המתאים לנו, חשוב לבצע השוואת ביטוחי בריאות ולהשוות את מחיר הפרמיה שנשלם, כמו גם את היקף הכיסוי ורמת השירות של חברת הביטוח. כמובן שכדאי לשם לב לפרטים הקטנים שעושים את כל ההבדל.

למה צריך ביטוח בריאות ועל מי הוא מגן?

מהי החשיבות של רכישת כיסוי למקרה של גילוי מחלה? חשוב לזכור שמחלות ואירועים רפואיים משמעותיים עלולים לקרות בכל גיל, וכי ההוצאה הכלכלית עקב מקרי חירום רפואיים הינה משמעותית ולא צפויה. בנוסף, כיסוי מחלות קשות מסייע בקבלת הטיפול הרפואי הטוב ביותר ואף מאפשר לדאוג לעתיד המשפחה, אופציה שהופכת חשובה, במקרים בהם בני/בנות הזוג מפסיקים לעבוד באופן מלא או חלקי, לטובת הטיפול ביקיריהם.

מה כולל ביטוח בריאות פרטי?

כאשר אתם עורכים השוואה בין ביטוחי בריאות פרטיים, שימו לב כי הם כוללים מגוון כיסויים וכתבי שירות נלווים, שתוכלו לבחור מביניהם את הדרוש לכם. עברו עליהם, והחליטו האם אתם מעוניינים בהם או לא. החלטתם שכן? זכרו גם לשים לב לניואנסים המבחינים בין חברות הביטוח השונות עצמן.

ביטוח ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח בישראל

העומס על מערכת הבריאות הציבורית בישראל הוא עצום. על פי נתוני בתי החולים, בחלקם תידרשו להמתין כ-5 חודשים לניתוחי עמוד שדרה ועקמת למשל. במקרה של ניתוח שקדים בילדים, או יישור מחיצת אף, זה עלול להתארך גם לתקופה שבין 7-8 חודשים. ביטוח ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח, מכסה את עלות הניתוח בישראל ומאפשר לכם לבחור מנתח. בנוסף הוא מכסה עלות חדר ניתוח, רופא מרדים, וכן אשפוז של עד 30 יום.

בסקר שקיים מכון ברוקדייל הישראלי למחקר חברתי יישומי, כ-60% מהנשאלים חשו שנדרשים קשרים אישיים כדי לקבל טיפול רפואי איכותי ומהיר במקרה של מחלה קשה. עם ביטוח זה, תוכלו לקצר את זמני ההמתנה הארוכים במערכת הציבורית, ולבחור בדיוק את בית החולים והרופא המתאים לכם. בנוסף, ניתן לקבל החזר כספי עבור 3 ייעוצים הקשורים לניתוח מדי שנה.

ביטוח הניתוחים של ביטוח ישיר, מעניק למבוטחיו יתרון משמעותי באמצעות האפשרות לבחור מנתח, לא רק מרשימת המנתחים בהסדר. בנוסף, תזכו להחזר הגבוה ביותר עבור ייעוץ רפואי נלווה - עד 1,500 ש״ח לכל ייעוץ.

ביטוח ניתוחים בחו״ל

במצבים בהם לא ניתן לנתח בישראל תוך זמן סביר, וקיים חשש לבריאות המטופל, ביטוח ניתוחים בחו״ל יסייע לכם לממן את הוצאות הטיסה, הניתוח והשהייה בחו״ל של המבוטח והמלווה שלו.

ביטוח השתלות וטיפולים מיוחדים בחו״ל

בתחילת שנת 2020 המתינו כמעט 90 אנשים בתור להשתלת כבד בישראל, כ-70 חולים המתינו להשתלת לב ולמעלה מ-120 חולים המתינו להשתלת ריאות, כאשר זוהי רשימה חלקית בלבד. ביטוח השתלות בחו״ל מאפשר לקצר את זמן ההמתנה ולממן השתלה של איברים חיוניים בחו״ל, כולל הטסה של המבוטח ומלווה מטעמו, הוצאות הניתוח, עלות השגת האיבר להשתלה וכן עלות האשפוז והתרופות. כדי לאפשר לכם להתאושש מההשתלה, כולל הביטוח גם קצבת החלמה חודשית למשך של עד שנתיים.

ביטוח תרופות ותרופות גנטיות

בלית ברירה, נותרות מדי שנה מחוץ לסל הבריאות מאות תרופות וטכנולוגיות חדישות שעשויות להציל חיים, פשוט מחוסר תקציב. זוהי המציאות שאיתה נדרשים חולים רבים להתמודד מדי יום, כאשר העלות הממוצעת לתרופות אונקולוגיות עומדת על יותר מרבע מיליון שקלים בשנה. ביטוח תרופות מכסה את העלות של תרופות יקרות במיוחד שאינן בסל הבריאות, או של תרופות שההתוויה שלהם מוגבלת למחלות מסוימות, אך הן נמצאו יעילות גם במקרים נוספים. ניתן להרחיב את הכיסוי גם להתאמה גנטית של התרופות, ואף לייבוא אישי של תרופות ייחודיות. עם כ-7,000 מחלות נדירות שחולים נאלצים להתמודד איתן, ביטוח התרופות של ביטוח ישיר יאפשר לכם לממן את התרופות המתאימות.

ביטוח מחלות קשות

על פי נתוני הלמ"ס ומשרד הבריאות אודות חולים במחלות קשות וכרוניות, מאובחנים מדי שנה בישראל כ-30,000 אלף חולי סרטן חדשים. המשמעות היא שבכל יום מתגלים בין 80-100 חולי סרטן חדשים שצריכים להתמודד עם מציאות חדשה לגמרי. מתוך החולים הקשים, כ-3,000 חולים בסרטן המעי הגס, כ-1,800 חולים במלנומה של העור וקרוב ל-5,000 נשים מאובחנות בסרטן השד.

בנוסף לנתונים הקשים האלו, היום בישראל מאובחנים 200 אלף חולים ב-COPD, שהינה מחלת ריאות כרונית חסימתית, בעיקר בקרב מעשנים וכאלו אשר נחשפו למפגעים סביבתיים קשים. למעלה מ-43 אלף איש חולים בפרקינסון, כאשר 20 אלף איש לוקים מידי שנה באירוע לבבי. ככלל, מחלות לב מהוות את סיבת המוות השנייה בישראל לאחר מחלת הסרטן.

לאור הנתונים המדאיגים האלו, חשוב להכיר באפשרויות שמציע ביטוח מחלות קשות, שמאפשר למבוטח להמשיך ולשמור על רמת חיים נוחה, תוך ההתמודדות עם המחלה הקשה, אבל כיצד הוא עושה זאת?

 

השוואת ביטוחי בריאות ואילו כיסויים כדאי לוודא שיש לכם  – ביטוח ישיר

באבחון אחת מ-45 מחלות קשות ועוד 21 אירועים רפואיים המפורטים בפוליסה, מועבר סכום כסף ישירות למבוטח, על פי תנאי הביטוח. רשימת המחלות הקשות המפורטות כוללת סרטן, טרשת נפוצה, פרקינסון, זאבת (לופוס), סוכרת נעורים ועוד. הפיצוי הכספי מאפשר למטופל לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, לדאוג לעתיד המשפחה, להבטיח את ההכנסה שלו, ולהמשיך ולשמור על רמת חיים נוחה תוך התמודדות עם המחלה הקשה.

למצטרפים חדשים לביטוח מחלות קשות, תינתן הטבה נוספת בתקופת ההשקה, אבחון רפואי מהיר וליווי רפואי אישי בחינם לכל תקופת הפוליסה. במסגרת אבחון רפואי מהיר, המבוטח יהא זכאי לתהליך אבחון מצב רפואי לא ידוע. השירות כולל הכרה וזיהוי הבעיה רפואית, תוך שימוש בכלים אבחוניים באופן מהיר, יעיל ומקצועי, וזאת תוך פרק זמן של שבוע ימים.

בעוד שתקופת האבחון אינה קלה, מעניקה חברת ביטוח ישיר קשת של שירותים רפואיים ופרא רפואיים, אשר יתמכו במבוטח ובבני המשפחה בשעה הקשה. השירותים כוללים בין השאר ליווי על ידי רופא מומחה, טיפול במרפאת כאב, שינוע עזרים רפואיים עד לבית הלקוח (כגון כסא גלגלים, קביים וכו'), טיפולי שיקום וטיפול ריגשי על ידי פסיכותרפיסט ועוד.

באמצעות אבחון מהיר סיכויי ההחלמה מהמחלה שהתגלתה יגדלו, כאשר הכספים שמועברים ישירות לחשבון הבנק במסגרת ביטוח מחלות קשות, יעזרו להתמודד עם קשיי ההסתגלות למצב החדש. כמו כן, הטבות הנוספות הניתנות במסגרת ליווי רפואי אישי, יעניקו יתרון נוסף בהתמודדות הראשונית עם המחלה, וכמובן למשך התקופה כולה. לכן, כשעורכים השוואה בין הפוליסות השונות, חשוב להכיר את היקף ומידת הנפוצות של המחלות הקשות, הרכב השירותים הניתנים מעבר לתוכנית הביטוח, מהירות הטיפול בתביעה, השירות והתשלום.

שירותים רפואיים שאינם מצריכים אשפוז (שירותים אמבולטוריים)

מעבר לסיוע בהתמודדות עם מחלות ובעיות רפואיות דחופות, כולנו זקוקים מפעם לפעם לייעוץ רפואי נוסף, בדיקות או טיפולים משלימים שיכולים להקל עלינו. בסקר מכון ברוקדייל דיווחו כ-60% מהנשאלים כי פנו לייעוץ רפואי נוסף, כאשר שליש מהם נאלצו להמתין לפגישת הייעוץ למעלה מחודש.

כיסוי אמבולטורי זה, יאפשר לכם לבחור את סוגי השירותים המתאימים לכלל המבוטחים בפוליסה שתרצו שיהיו זמינים עבורכם. בין השירותים הכלולים בפוליסה ניתן למצוא טיפולי רפואה משלימה, סל הריון ולידה, בדיקות סקר לאיתור מוקדם ומניעת מחלות, אבחונים פסיכודידקטיים, דיאטנים, פסיכולוגים וייעוץ רגשי אחר, טיפולי פיזיותרפיה ועוד. תוכלו להתייעץ עם רופא משפחה או רופא ילדים אונליין, או לתאם ייעוץ עם מגוון רופאים מומחים.

תוכלו להיעזר גם בשירות אבחון מהיר וליווי רופא למצבים שלא מקבלים מענה מספק דרך קופת החולים, אם ברצונכם לקבל אבחון מהיר למצב רפואי ולהימנע מטרטור בין רופאים ובדיקות, או כליווי באמצעות קשת שירותים רפואיים נלווים להתמודדות עם מצב רפואי. ביטוח ישיר מציעה לכם סל שירותים אמבולטוריים רחב, ללא תלות במצבכם הרפואי הקיים.

איך לבצע השוואת ביטוחי בריאות פרטיים?

לאחר שהחלטתם מהם הכיסויים הדרושים לכם, חשוב מאוד לקרוא בעיון את תנאי הפוליסה וכתבי השירות, ולוודא שהשירותים והכיסויים הנחוצים לכם כלולים בביטוח שתרצו לרכוש. האם תוכלו לבחור כל מנתח שתרצו או שתהיו מוגבלים לרשימת מנתחים בהסדר, כמה פעמים תוכלו להתייעץ עם רופא או מטפל מומחה ועם אילו סוגי מטפלים ניתן להתייעץ, האם סל ההריון בפוליסה כולל את הבדיקות הנחוצות לכם לפני הלידה וגם שירותים נלווים לאחר הלידה, כמה אבחונים וטיפולים עומדים לרשותנו עבור הילדים, ועוד. 

השוואת ביטוחי בריאות ואילו כיסויים כדאי לוודא שיש לכם  – ביטוח ישיר

מלבד בדיקת המאפיינים של הפוליסה והשוואת המחיר של הפרמיה שתידרשו לשלם מדי חודש, כדאי לבחון את טיב השירות של חברת הביטוח.

בהשוואת ביטוחי בריאות פרטיים תוכלו להיעזר במדד השירות שמפרסמת רשות שוק ההון במשרד האוצר מדי שנה. ביטוח ישיר זכתה לציון הגבוה ביותר במדד השירות של משרד האוצר, עם שירות מקצועי וטיפול מהיר בפניות.

כמובן שאיש מאיתנו לא יכול לצפות האם נחלה במחלה ממארת, או שנזדקק לתרופה נדירה, אך אנחנו יכולים בהחלט להיערך מראש למצב שכזה. השוואת ביטוחי בריאות פרטיים תאפשר לכם לבחון את היקף הכיסוי ולהתאים אותו בדיוק לצרכים שלכם.

סכום כסף מיידי כדי שתוכלו להתמקד בבריאות שלכם

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

מתכוננים לבאות: הכנה ללידה ומה היא כוללת - ביטוח ישיר
מתכוננים לבאות: הכנה ללידה ומה היא כוללת

לצד ההתרגשות הגדולה מהלידה המתקרבת חשוב לוודא שאתם מבצעים את הבדיקות וההכנות המתאימות

מה זה ביטוח בריאות פרטי ומדוע הוא חשוב כל כך? - ביטוח ישיר
מה זה ביטוח בריאות פרטי ומדוע הוא חשוב כל כך?

הכול על ביטוח בריאות פרטי וההבדלים בינו לבין השב״ן בקופות החולים

חשוב להשוות: איך להשתמש במחשבון ביטוח בריאות - ביטוח ישיר
חשוב להשוות: איך להשתמש במחשבון ביטוח בריאות

לצד קלות השימוש במחשבון ביטוח הבריאות, חשוב להכיר את מגבלותיו ולהבין כיצד ניתן להשתמש בו

באנו להרים רגליים: הכל על רפלקסולוגיה בהריון - ביטוח ישיר
באנו להרים רגליים: הכל על רפלקסולוגיה בהריון

הביטוח הפרטי מקנה לך סל הריון מורחב הכולל כיסוי לטיפולי רפואה משלימה מגוונים לבחירתך