על מה נדבר בכתבה? 

בריאות טובה היא המפתח לחיים טובים ומאושרים. הידיעה שאם קורה משהו חס וחלילה יהיה מי שיכסה את הטיפול בנו, עוזרת לשקט הנפשי שלנו. הידיעה שביטוח הבריאות הפרטי שלנו יסייע במקרי חירום היא מרגיעה – אבל ההגנה של ביטוח זה אינה נעצרת רק במצבי קיצון כמו ניתוחים בחו"ל או השתלות. ביטוח פרטי יכול לסייע לשפר את איכות חיינו גם ביום יום באמצעות שירותי יעוץ מומחה, סל הריון רחב או שירות אמבולטורי, ועוד שירותים חשובים אחרים שלא מקבלים מענה מספק מהקופה. לכן אין זה מפתיע שלא פחות מ-50% מהישראלים מחזיקים ביטוח בריאות פרטי, הכולל מטריה רחבה של כיסויים, המאפשרת לגשר על הפערים בשירות הרפואי במערכת הבריאות הציבורית, ומסייע בהימנעות מתשלומים גבוהים ומיותרים אליהם עלולים להיגרר אם לא נערכים מראש – כמו במקרה של סל הריון למשל.

כדי לבחור את ביטוח הבריאות המתאים לנו חשוב לבצע השוואת ביטוחי בריאות ולהשוות את מחיר הפרמיה שנשלם, כמו גם את היקף הכיסוי ורמת השירות של חברת הביטוח, ובל נשכח את הפרטים הקטנים שעושים את כל ההבדל.

מה כולל ביטוח בריאות פרטי?

בבואכם לערוך השוואת ביטוחי בריאות פרטיים, שימו לב כי הם כוללים מגוון כיסויים וכתבי שירות נלווים, שתוכלו לבחור מביניהם את הדרוש לכם. אז מהם הכיסויים הנפוצים הקיים בישראל? עברו עליהם, בדקו אם יש לכם אותם והחליטו אם אתם מעוניינים בו או לא. החלטתם שכן? זכרו גם לשים לב לניואנסים המבחינים בין חברות הביטוח השונות עצמן:

ביטוח ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח בישראל

העומס על מערכת הבריאות הציבורית בישראל הוא עצום. על פי נתוני בתי החולים, בחלקם תידרשו להמתין כ-5 חודשים לניתוחי עמוד שדרה ועקמת למשל. במקרה של ניתוח שקדים בילדים, או יישור מחיצת אף, זה עלול להתארך גם ל-7-8 חודשים. ביטוח ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח מכסה את עלות הניתוח בישראל ומאפשר לכם לבחור מנתח. בנוסף הוא מכסה עלות חדר ניתוח, רופא מרדים, וכן אשפוז של עד 30 יום.

60% מהנשאלים בסקר בנושא, שקיים מכון ברוקדייל הישראלי למחקר חברתי יישומי, חשו שנדרשים קשרים אישיים כדי לקבל טיפול רפואי איכותי ומהיר במקרה של מחלה קשה. עם ביטוח זה תוכלו לקצר את זמני ההמתנה הארוכים במערכת הציבורית ולבחור בדיוק את בית החולים והרופא המתאים לכם. בנוסף, ניתן לקבל החזר עבור 3 ייעוצים הקשורים לניתוח מדי שנה.

ביטוח הניתוחים של ביטוח ישיר מעניק למבוטחיו יתרון משמעותי בדמות בחירת המנתח, לא רק מרשימת המנתחים בהסדר. בנוסף, תזכו להחזר הגבוה ביותר עבור ייעוץ רפואי נלווה – עד 1,500 ש״ח לכל ייעוץ.

ביטוח ניתוחים בחו״ל

במצבים בהם לא ניתן לנתח בישראל תוך זמן סביר וקיים חשש לבריאות המטופל, כך ביטוח ניתוחים בחו״ל יסייע לכם לממן את הוצאות הטיסה, הניתוח והשהייה בחו״ל של המבוטח והמלווה שלו.

ביטוח השתלות וטיפולים מיוחדים בחו״ל

בתחילת 2020 המתינו כמעט 90 אנשים בתור להשתלת כבד בישראל, כ-70 חולים המתינו להשתלת לב ולמעלה מ-120 המתינו להשתלת ריאות – וזוהי רשימה חלקית בלבד. ביטוח השתלות בחו״ל מאפשר לקצר את זמן ההמתנה ולממן השתלה של איברים חיוניים בחו״ל – כולל הטסה של המבוטח ומלווה מטעמו, הוצאות הניתוח, עלות השגת האיבר להשתלה וכן עלות האשפוז והתרופות. כדי לאפשר לכם להתאושש מההשתלה, כולל הביטוח גם קצבת החלמה חודשית למשך עד שנתיים.

ביטוח תרופות ותרופות גנטיות

בלית ברירה, נותרות מדי שנה מחוץ לסל הבריאות מאות תרופות וטכנולוגיות חדישות שעשויות להציל חיים, פשוט כי אין התקציב מאפשר זאת. זוהי המציאות שאיתה נדרשים חולים רבים להתמודד מדי יום, כאשר העלות הממוצעת לתרופות אונקולוגיות עומדת על יותר מרבע מיליון ש״ח בשנה. ביטוח תרופות מכסה את העלות של תרופות יקרות במיוחד שאינן בסל הבריאות, או של תרופות שההתוויה שלהם מוגבלת למחלות מסוימות אך הן נמצאו יעילות גם במקרים נוספים. ניתן להרחיב את הכיסוי גם להתאמה גנטית של התרופות, ואף לייבוא אישי של תרופות ייחודיות. עם כ-7,000 מחלות נדירות בנמצא, ביטוח התרופות של ביטוח ישיר יאפשר לכם לממן תרופות מתאימות.

ביטוח מחלות קשות

מדי שנה מאובחנים כ-3,000 חולים בסרטן המעי הגס, כ-1,800 עם מלנומה של העור וקרוב ל-5,000 נשים מאובחנות עם סרטן השד, כ-20 אלף איש לוקים מידי שנה באירוע לבבי ועוד. ביטוח מחלות קשות מאפשר למבוטח להמשיך ולשמור על רמת חיים נוחה תוך ההתמודדות עם המחלה הקשה, בכך שהוא מבטיח פיצוי כספי חד פעמי במקרה של גילוי מחלה קשה כמו סרטן, טרשת נפוצה, פרקינסון ומחלות נוספות המצוינות בפוליסה.

השוואת ביטוחי בריאות ואילו כיסויים כדאי לוודא שיש לכם  – ביטוח ישיר

כדי לבחור את ביטוח הבריאות המתאים לנו חשוב לבצע השוואת ביטוחי בריאות ולהשוות את מחיר הפרמיה שנשלם, כמו גם את היקף הכיסוי ורמת השירות של חברת הביטוח

למה צריך ביטוח בריאות ועל מי הוא מגן?

מהי בעצם החשיבות של רכישת הגנה למקרה של גילוי מחלה? חשוב לדעת ולזכור שמחלות ואירועים רפואיים משמעותיים עלולים לקרות בכל גיל וכי הקושי הכלכלי עקב מקרי חירום רפואיים הינו משמעותי וכרוך בהוצאות לא צפויות. בנוסף, כיסוי מחלות קשות מסייע בקבלת הטיפול הרפואי הטוב ביותר ואף מאפשר לדאוג לעתיד המשפחה, אופציה שהופכת חשובה אף יותר במקרים בהם בני/ בנות הזוג מפסיקים לעבוד באופן מלא או חלקי לטובת הטיפול ביקיריהם.

כדי לאפשר לכם להבריא בראש שקט, ביטוח ישיר השיקה תוכנית רחבה, "ביטוח פרימיום למחלות קשות". התכנית מעניקה הגנה רחבה למבוטח, ומאפשרת  פיצוי כספי של עד 700,000 ש"ח, עבור 45 מחלות קשות המצויינות בפוליסה ועוד סדרה של אירועיים רפואיים, כמו גם גילוי סרטן מוקדם.

שירותים רפואיים שאינם מצריכים אשפוז (שירותים אמבולטוריים)

מעבר לסיוע בהתמודדות עם מחלות ובעיות רפואיות דחופות, כולנו זקוקים מפעם לפעם לייעוץ רפואי נוסף, בדיקות או טיפולים משלימים שיכולים להקל עלינו. בסקר מכון ברוקדייל דיווחו גם כ-60% מהנשאלים כי פנו לייעוץ רפואי נוסף, כאשר שליש מהם נאלצו להמתין לפגישת הייעוץ למעלה מחודש.

כיסוי אמבולטורי זה יאפשר לכם לבחור את סוגי השירותים המתאימים לכלל המבוטחים בפוליסה שתרצו שיהיו זמינים עבורכם. בין השירותים הכלולים בפוליסה: טיפולי רפואה משלימה, סל הריון ולידה, בדיקות סקר לאיתור מוקדם ומניעת מחלות, אבחונים פסיכודידקטיים, דיאטנים, פסיכולוגים וייעוץ רגשי אחר, טיפולי פיזיותרפיה ועוד. תוכלו להתייעץ עם רופא משפחה או רופא ילדים אונליין או לתאם ייעוץ עם מגוון רופאים מומחים.

תוכלו להיעזר גם בשירות אבחון מהיר וליווי רופא למצבים שלא מקבלים מענה מספק דרך קופת החולים, אם ברצונכם לקבל אבחון מהיר למצב רפואי ולהימנע מטרטור בין רופאים ובדיקות , או כליווי באמצעות קשת שירותים רפואיים נלווים להתמודדות עם מצב רפואי. ביטוח ישיר מציעה לכם סל שירותים אמבולטוריים רחב, ללא תלות במצבכם הרפואי הקיים.

נסגרים על כיסויים ואז מפשילים שרוולים: איך לבצע השוואת ביטוחי בריאות פרטיים?

לאחר שהחלטתם מהם הכיסויים הדרושים לכם, חשוב מאוד לקרוא בעיון את תנאי הפוליסה וכתבי השירות ולוודא שהשירותים והכיסויים הנחוצים לכם כלולים בביטוח שתרצו לרכוש. האם נוכל לבחור כל מנתח שנרצה או שנהיה מוגבלים לרשימת מנתחים בהסדר? כמה פעמים נוכל להתייעץ עם רופא או מטפל מומחה ועם אילו סוגי מטפלים ניתן להתייעץ? האם סל ההריון בפוליסה כולל את הבדיקות הנחוצות לנו לפני הלידה וגם שירותים נלווים לאחר הלידה? כמה אבחונים וטיפולים עומדים לרשותנו עבור הילדים? ועוד. 

השוואת ביטוחי בריאות ואילו כיסויים כדאי לוודא שיש לכם  – ביטוח ישיר

מלבד בדיקת המאפיינים של הפוליסה והשוואת המחיר של הפרמיה שנידרש לשלם מדי חודש, כדאי לבחון את טיב השירות של חברת הביטוח.

בהשוואת ביטוחי בריאות פרטיים תוכלו להיעזר במדד השירות שמפרסמת רשות שוק ההון במשרד האוצר מדי שנה. ביטוח ישיר זכתה לציון הגבוה ביותר במדד השירות של משרד האוצר עם שירות מקצועי וטיפול מהיר בפניות.

כמובן שאיש מאיתנו לא יכול לצפות את הסיכוי המדויק שנחלה במחלה ממארת או שנזדקק לתרופה נדירה, אך אנחנו יכולים להחליט עד כמה חשוב לנו להיערך למצב כזה. את הצורך שלנו במגוון השירותים הנלווים של ייעוץ רפואי ורפואה משלימה קל לנו יותר להעריך ולוודא שהם נכללים בפוליסה. השוואת ביטוחי בריאות פרטיים תאפשר לכם לבחון את היקף הכיסוי ולהתאים אותו בדיוק לצרכים שלכם.

ביטוח בריאות למשפחה עושים רק בביטוח ישיר

לקבלת הצעה השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

מתכוננים לבאות: הכנה ללידה ומה היא כוללת - ביטוח ישיר
מתכוננים לבאות: הכנה ללידה ומה היא כוללת

לצד ההתרגשות הגדולה מהלידה המתקרבת חשוב לוודא שאתם מבצעים את הבדיקות וההכנות המתאימות

מה זה ביטוח בריאות פרטי ומדוע הוא חשוב כל כך? - ביטוח ישיר
מה זה ביטוח בריאות פרטי ומדוע הוא חשוב כל כך?

הכול על ביטוח בריאות פרטי וההבדלים בינו לבין השב״ן בקופות החולים

חשוב להשוות: איך להשתמש במחשבון ביטוח בריאות - ביטוח ישיר
חשוב להשוות: איך להשתמש במחשבון ביטוח בריאות

לצד קלות השימוש במחשבון ביטוח הבריאות, חשוב להכיר את מגבלותיו ולהבין כיצד ניתן להשתמש בו

באנו להרים רגליים: הכל על רפלקסולוגיה בהריון - ביטוח ישיר
באנו להרים רגליים: הכל על רפלקסולוגיה בהריון

הביטוח הפרטי מקנה לך סל הריון מורחב הכולל כיסוי לטיפולי רפואה משלימה מגוונים לבחירתך