על מה נדבר בכתבה? 

אירועים שרובנו מחשיבים טראומטיים למדי, כמו ילד שנלכד ברכב נעול, או פנצ'ר בגלגל בצד דרך מסוכנת, הם שגרה יומיומית עבור מתנדבי ארגון ידידים, שפעמים רבות עושים את ההבדל בין מקרה שעלול היה להסתיים בטרגדיה, לתקרית שנגמרה בלחיצות ידיים והכרת תודה. כחברה שחרטה זה מכבר על דגלה ערכים כמו אכפתיות ואחריות לקהילה, ביטוח ישיר שמחה על ההזדמנות להעניק רוח גבית לפעילות מבורכת זו.  

המלאכים של ידידים

ארגון ידידים הוקם בשנת 2006 ומנוהל על ידי המנכ"ל ישראל אלמסי והסמנכ"ל לייזי שטרן. הקמתו נוצרה מתוך זיהוי צורך בסיוע אזרחי מהיר לנהגים שנתקעו בכבישי ישראל. כמעט 15 שנים מאוחר יותר הארגון כבר מונה 25,000 מתנדבות ומתנדבים, שמעניקים עזרה ראשונה שאינה רפואית ושאינה מצריכה ידע מקצועי, בדרכים ובבתים – ללא עלות. במילים פשוטות, מתנדבי הארגון מספקים סיוע במקרי ביש מזל, כמו החלפת פנצ'ר, התנעת רכב, חילוצי שטח לרכבים שנתקעו או פתיחת רכב שננעל בטעות – והם פועלים 24 שעות ביממה, בכל ימות השבוע, למעט שבתות וחגים.

כחברה שחרטה זה מכבר על דגלה ערכים כמו אכפתיות ואחריות לקהילה, ביטוח ישיר שמחה על ההזדמנות להעניק רוח גבית לפעילות מבורכת זו של ידידים

הודות לתהליך ממוקד ויעיל, ישראלים הזקוקים לסיוע ראשוני בדרך יכולים ליצור קשר עם המוקד הארצי, משם תנותב הקריאה אל הצוותים הרלוונטיים ואל הכוננים שבשטח, כדי לוודא הגעה מהירה ועזרה לאזרח שזקוק לה. כחלק מהפעילות, ארגון ידידים משתף פעולה עם כל כוחות ההצלה והחירום כמו גם רשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ, ומשתתף בפרויקטים אזרחיים נוספים שמהותם עזרה לזולת, הן בחירום והן בשגרה.

במיוחד בימים אלה: מפיצים את הבשורה

בימים אלו, בצל הקורונה, הארגון התאים את עצמו לנסיבות החדשות במהירות, ומתנדביו החלו לסייע לאזרחים הרבים, שזקוקים לעזרה מסוג אחר לגמרי. כך, הם מבצעים שליחויות מזון או תרופות עבור מי שמוגבלים ביציאה מהבית, או נמצאים בקבוצת סיכון, ולכן זקוקים לסיוע.

כיאה לארגון בעל אופי התנדבותי, ובפרט בארגון כמו ידידים בו כל הפעילים החל מהמנכ"ל, דרך מנהלי האגפים ומנהלי במחוזות, המרחבים והסניפים השונים יחד עם המוקדנים ועד המתנדבים בשטח, עושים את עבודתם בהתנדבות מלאה, גם ידידים תלויים בתרומות ושיתופי פעולה כדי להמשיך ולפעול. הודות לשילוב הידיים עם ביטוח ישיר בוצעה רכישה של ערכות חילוץ לרכב שבהן משתמשים המתנדבים כדי לסייע לישראלים בצרה בדרכים, וחשוב מכך, לחלץ ילדים שנלכדו ברכב. בנוסף, מסייעת ביטוח ישיר לידידים להפיץ את הבשורה ולהגביר את המודעות של ציבור הנהגים לפעילות החשובה והמבורכת של הארגון וליכולת להיעזר בו בעת צרה.

ארגון ידידים וביטוח ישיר: אנשים טובים באמצע הדרך

בנוסף לביטוח. לא במקום

כשחושבים על זה, לחברות ביטוח רכב בכלל, ולביטוח ישיר – בפרט, יש היכרות עמוקה עם תחום הסיוע בדרכים, אבל בהבדל מהותי אחד. שירותי הדרך המוצעים לנהגים שרכשו ביטוח מקיף  או צד ג' הם כאלה שנועדו לסייע במקרים של תקלה מכאנית פתאומית ברכב, מכונית שהושבתה בשל תאונה - לא עלינו, או במקרה שנדרשים שירותי גרירה. המתנדבים של ארגון 'ידידים' נותנים פתרון למצבים קצת אחרים, מטרידים לא פחות, שאינם מקרי ביטוח בהכרח אבל קשורים בנסיעה ברכב, וממילא לא נועדו להחליף את זכותו של המבוטח לכיסוי של שירותי הדרך.

מניסיונם הרב של מתנדבי הארגון במתן עזרה ראשונית לישראלים בדרכים, עולה שכדאי לכל נהג להחזיק ברכב שורה של אביזרים, שיסייעו לו בפתרון בעיות ומצוקות בדרך, עם או בלי קשר לשירותי הדרך של חברת הביטוח או לעזרתם של אנשים טובים. ההמלצה היא, שבנוסף למשולש אזהרה ואפוד זוהר שבימינו כולם מחויבים להחזיק ברכב, כדאי לכם להחזיק בתא המטען עוד כמה אביזרים, בעלות לא גבוהה, ליתר ביטחון: כבלים להתנעה למשל, או ערכה להחלפת פאנצ'ר מהסוג שכולל מגבה (עדיף הידראולי) ומפתח ברגים (עדיף ראצ'ט) שיעזור לכם לשחרר את ברגי הגלגל, גם אם אתם לא שרירני-על. בנוסף, מומלץ להחזיק ברכב גם פנס חירום נטען למקרה שנתקעתם הרבה אחרי השקיעה, מטף קטן לכיבוי שריפות וגם ערכה לעזרה ראשונה. ברגע האמת, לא תפסיקו להודות לעצמכם על ההשקעה הקטנה בפריטים האלה.

לפרטים נוספים או הצטרפות למערך מתנדבי ידידים

*לתשומת ליבכם, ארגון ידידים מספק עזרה לזולת 24 שעות ביממה, למעט שבתות וחגים.
אין ל-IDI חברה לביטוח בע"מ כל אחריות על שירותי הסיוע הניתנים באמצעותו. 

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב

זרם חלופי: האם בקרוב תחפשו רכב חשמלי מומלץ?

לא רחוק היום שבו נתוני הסוללה יעניינו אתכם הרבה יותר מביצועי המנוע, אנחנו כאן כדי לוודא שתגיעו ליום הזה מוכנים עם הביטוח המותאם ביותר בשוק לרכבים חשמליים.

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

הכירו את ארגון ידידים: אנשים טובים באמצע הדרך

ביטוח ישיר שמחה להפנות לכם זרקור על הפעילות החשובה של ארגון ידידים שחרט על דגלו לספק סיוע ראשוני שאינו רפואי בדרכים

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.