על מה נדבר בכתבה?

ביטוח רכב מורכב מכיסויים ופרמטרים רבים, שיכולים להיות מבלבלים בבואנו לערוך השוואת מחירים לביטוח הרכב. איך עושים השוואת ביטוח? אילו מושגים כדאי להכיר? מדריך

אמ;לק

  • ביטוח רכב הוא הביטוח הנפוץ בישראל ומהווה כ-60% מכלל הביטוחים שאנו קונים, אז אין פלא שהשוק גדול וההיצע רחב, ולעיתים מבלבל.
  • לפני השוואת המחירים מומלץ לקרוא ולהתערות במושגים בסיסיים ובסוגי הכיסויים הביטוחיים הנוספים, כדי לרענן את הזכרון.
  • לרוב ניתן למצוא מחירים מוזלים כאשר רוכשים ביטוח רכב בערוצים דיגיטליים. גם הנתונים האישיים שלכם משפיעים על עלותו.

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ומהווה יותר מ-60% מסך הביטוחים הנמכרים בישראל. פעמים רבות היצע רב שכזה יוצר הצפת מסרים אצל הצרכן, שמצידו רק מתבלבל יותר ומתקשה להגיע להחלטה. כתבה זו תסייע לכם לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב ולערוך קנייה חכמה בכל הקשור לביטוח הרכב שלכם.

הפופולאריות של תחום ביטוחי הרכב אינה מפתיעה כלל כאשר לוקחים בחשבון כי כל בעל רכב בישראל מחויב על פי חוק שיהיה לו ביטוח חובה המקנה פיצוי במקרה של פגיעה גופנית, וכי מעבר לסיכון הגופני המעוגן בחוק, מרבית הציבור דואג להצטייד מבעוד מועד גם בביטוח מקיף או לכל הפחות ביטוח צד ג' על מנת שיהיו מוגנים גם מפני נזקי רכוש הקשורים לרכבים עצמם. ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים שכדאי להכיר טרם השוואת ביטוחי רכב.

למדו את הנושא

כרוכשים פוטנציאליים עליכם לדעת בראש ובראשונה באילו מקרים ביטוחיים תהיו מכוסים ובאילו לא, לכן עליכם להבין היטב את מרכיבי הפוליסה עליה אתם חותמים. נשמע מסובך? תופתעו לגלות כמה הדבר פשוט כיום.

בעבר היה תחום הביטוח עמוס לעייפה בביטויים ומושגים מסובכים שהגבירו את התלות בסוכן. כיום לא צריך להיות סוכני ביטוח על מנת להבין את הרעיון הכללי שלו ואת המושגים הבסיסיים. לא מעט חברות מקפידות לדבר אל הלקוחות שלהן בשפה פשוטה וברורה, במטרה להקל על המבוטח את החיים ולבאר לו בדיוק על מה הוא חותם – לכן אתרי האינטרנט שלהן הם מקום מצוין להתחיל בו.

בצעו סקר שוק

הצרכן הישראלי נוהג לבצע השוואת מחירים לפני רכישת ביטוח. בעוד שבעבר היה כרוך התהליך בהרבה בירוקרטיה ופקסים, העידן הדיגיטלי הופך את התהליך לפשוט וקל. עוד יותר מכך, חברות רבות אף מציעות מחירים מוזלים בעת הרכישה באמצעות הערוצים הדיגיטליים, ועוד לא הזכרנו את העובדה שבכך נחסכות מכם הפגישות פנים אל פנים אשר גוזלות זמן יקר. נוח לכם לסגור על ביטוח רכב מהמחשב בעבודה? מצוין. רוצים לבצע השוואת ביטוח מקיף און ליין ברכבת בדרך לילדים? קצרים בזמן ורוצים לבצע רכישת ביטוח באמצעות הסמארטפון? היום הדבר אפשרי, פשוט ואף משתלם.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון - ביטוח ישיר

מה משפיע על מחיר הביטוח?

בנוסף לנושא ערוצי המכירה, שכאמור משפיע על מחירי ביטוח הרכב, תגלו מהר מאוד שהמחיר הסופי של הביטוח שלכם נקבע גם בהתאם לפרמטרים האישיים שלכם. למשל, מחיר הפוליסה יוזל במידה והמבוטח משתייך לאוכלוסייה שנחשבת לבעלת סיכון מופחת למעורבות בתאונות באופן סטטיסטי, או שהרקורד התעבורתי שלו נקי מהרשעות, עבירות תנועה או תביעות ביטוח קודמות, או שרכבו בעל סטנדרטים בטיחותיים גבוהים במיוחד. מהצד השני, אם תוסיפו נהג צעיר כנהג נוסף או תפחיתו/ תקשו לבטל את ההשתתפות העצמית במקרה ביטוחי, הפוליסה תתייקר.

מחיר הפוליסה יוזל במידה והמבוטח משתייך לאוכלוסייה שנחשבת לבעלת סיכון מופחת למעורבות בתאונות באופן סטטיסטי, או שהרקורד התעבורתי שלו נקי מהרשעות, עבירות תנועה או תביעות ביטוח קודמות, או שרכבו בעל סטנדרטים בטיחותיים גבוהים במיוחד

התאמה אישית – כיסויים ביטוחיים נוספים

כדאי שתתאימו את ביטוח הרכב לצרכים שלכם. לפני ביצוע הרכישה שבו וחישבו באופן מעמיק, מה חשוב לכם לכסות למען השקט הנפשי, מי עוד צפוי לנהוג על הרכב ועוד.

מרבית החברות מציעות למבוטח מגוון כיסויים נוספים כמו ביטוח פנסים ומראות, תיקון שמשות, ואפילו כיסוי מיוחד לנהגים צעירים של ביטוח רכב לארבעה ימים שתפור במיוחד עבור חיילים בחופשה, לכן כדאי לבצע השוואת ביטוחים בהתאם לכיסויים המתאימים לכם. הקפידו על איזון והשתדלו מצד אחד לא לחטוא בחסכנות יתר שעלולה לעלות לכם ביוקר במקרה תאונה, חס וחלילה. מצד שני גם רכישת כל הכיסויים ללא יוצא מהכלל עלולה להתברר כמיותרת.

עד 3 חודשים מתנה בביטוח מקיף לרכב*

זרם חלופי: האם בקרוב תחפשו רכב חשמלי מומלץ?

לא רחוק היום שבו נתוני הסוללה יעניינו אתכם הרבה יותר מביצועי המנוע, אנחנו כאן כדי לוודא שתגיעו ליום הזה מוכנים עם הביטוח המותאם ביותר בשוק לרכבים חשמליים.

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

שירות "ישיר מהיר" ומעטפת רגע האמת של ביטוח ישיר

הכירו את השירות החדש שבו אנחנו מתחייבים לתיקון הרכב שלכם במוסך בתוך שלושה ימים. איחרנו? על כל יום איחור תקבלו BUYME של 100 ש"ח

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.