העידן הדיגיטלי ורוחות השינוי שהביא אתו, פתחו דלת לעוד מיני-מהפכות ששיפרו את חיינו. הבולטת שבהן הייתה המהפכה הצרכנית. מעולם לא הייתה נגישות המידע והנתונים גבוהה כל כך ומעולם לא היה קל כל כך לערוך סקרי שוק, להשוות חוות דעת, שלא לומר לקבל הצעות ומבצעים ישר למייל. אז מה המשמעות של מהפכת הצרכנות הנבונה מבחינת החברות בשוק הישראלי?

בשתי מילים: שקיפות ואמינות. ביותר מילים: הצרכנים של היום מצפים לרמת שירות שעושה את המקסימום עבור הלקוח ולא את המינימום הנדרש בחוק. הצרכנים בעידן הדיגיטל הם נבונים יותר נקודה, ונראה שהצרכנים הישראלים לא עומדים בצד בזמן שמהפכת השקיפות והאמינות שוטפת את העולם. לדוגמה, בסקר שערכנו בביטוח ישיר באמצעות מכון "הגל החדש", דיווחו 80% מהנשאלים כי הצעה נחשבת אטרקטיבית עבורם אם היא מאפשרת להם תכנון הוצאות ארוך טווח, ובלי הפתעות.

כן, עם צרכנות נבונה מגיעה גם החשיבות של ראייה קדימה, וגם בישראל מורגשת העלייה בצורך בתכנון הוצאות משק הבית, בוודאות ובשקט נפשי. כך גדל הצורך במוצרים שיבטיחו אלמנטים אלה לטווח ארוך. אחד התחומים שהשכיל להבין את רוחות השוק ולספק מוצרים בהתאם הוא תחום הביטוח ובעיקר חברות הביטוח הישירות, שפועלות כבר היום במודל עבודה שמבוסס על שקיפות מלאה מול הלקוח תוך שמירה על רמת אמינות גבוהה. כשחושבים על זה, אין שום דרך אחרת לפעול היום מול לקוחות מהדור החדש, כאלו שמקפידים על צרכנות נבונה ותכנון מקדים ומאוזן של ההוצאות שלהם.

בתחומים מורכבים כמו רכישת ביטוח רכב, נוכחותנו בעסקאות הכרחית בשל מורכבותן והתאמתן האישית אלינו. בסופו של יום המבוטח עצמו חייב לבחור פוליסה שמותאמת לפי מידותיו, ואין זה פשוט ליצור מצב שמישהו אחר יעשה זאת עבורו.

אנחנו בביטוח ישיר, החלטנו להקל על הלקוחות שלנו בדרך אחרת – על ידי צימצום העיסוק המעיק בבירוקרטיה הביטוחית שנה אחר שנה, או במילים אחרות – העיסוק בחידוש הביטוח לרכב.

לאחר שפעלנו בשנים האחרונות במטרה להנגיש את תחום הביטוח לצרכנים בעזרת שירותים נוחים וחדשנות דיגיטלית, אנחנו משיקים עכשיו את "מסלול בראש שקט" שמאפשר לכם לרכוש ביטוח רכב עם התחייבות להוזלה או שמירה של מחיר הביטוח לתקופה של שלוש שנים. 

רוצים לדעת איך זה עובד?

התחייבות חד צדדית. שלנו

כדי להבין מאיפה הגיע מסלול כל כך יצירתי בתחום שמרני כמו ביטוח לרכב, לקחנו לשיחה קצרה את מרב שועלי, סמנ"כלית השיווק.

"חייבים לזכור תמיד שביטוח זה תחום שהלקוח לא אוהב להתעסק בו", פותחת שועלי. "מבחינתו זו הוצאה כספית הנתפשת כמעט מיותרת היות וברוב המקרים הוא לא יזדקק לשירותי הביטוח, ומלכתחילה נקודת המוצא האנושית היא 'לי זה לא יקרה'".

"בדיוק בגלל זה, הפרמטר היחיד כמעט מבחינתו זה המחיר. כלומר – איך לשלם פחות. במסלול שמאפשר ביטוח רכב לשלוש שנים, אתה בעצם מציע ללקוח שקט נפשי ביחד עם ביטחון כלכלי, פוטר אותו מהתעסקות בביטוח לאורך התקופה הזאת, ועל הדרך עוזר לו לתכנן את ההוצאות שלו לשלוש השנים הקרובות. אגב, זה הזמן להבהיר שכבר בעת קבלת הצעת המחיר, המבוטח יידע כמה ישלם לאורך כל תקופת המסלול".

אוקיי, אז ברור למה ביטוח ישיר מתחייבת, על מה הלקוח מתחייב?

"אנחנו קוראים לזה 'מסלול בראש שקט' והוא נותן התחייבות לשמירה או הוזלת מחיר הפוליסה לשלוש שנים, אבל בעצם ההתחייבות כאן היא חד צדדית – של ביטוח ישיר בלבד. הלקוח יתבקש רק לחדש אקטיבית את הביטוח פעם בשנה, והוא ייהנה מהמחיר המוזל שקיבל במעמד רכישת הביטוח, בהנחה שבמהלך התקופה לא ביצע שינויים בפוליסה ולא היו לו תביעות. כמובן שתהליך הרכישה זמין דרך הערוצים שהכי נוחים ללקוח, דרך הטלפון או אתר האינטרנט שלנו".

נשאר רק דבר אחד לברר – איך הלקוח אמור לוותר על הריטואל השנתי של משא ומתן מול חברת הביטוח שלו?

"מהניסיון שלנו, לקוחות לא אוהבים את ההתעסקות בכל נושא הביטוח, בלשון המעטה. איך שאנחנו רואים את הדברים, אם אנחנו ממילא דוגלים בשקיפות והוגנות אל מול המבוטחים, עד לרמה של התחייבות מראש למחיר ביטוח רכב לשלוש שנים, אז באמת שאין סיבה לבזבז אנרגיה על התמקחות או משא ומתן".

נראה שלפחות בכל מה שקשור לביטוח רכב עדיין נצטרך לרכוש פוליסה בעצמנו, ולא נוכל להעביר את ההתעסקות הזאת למישהו אחר. מצד שני, כשניתן לעשות זאת בראש שקט לשלוש שנים, יתפנה לנו הרבה יותר זמן לדברים אחרים.

עד 45% הנחה בביטוח מקיף לרכב* 

לקבלת הצעה ללא התחייבות:

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

ההגנה הטובה ביותר: ביטוח רכב נגד גניבה

לדעת יותר על ביטוח רכב נגד גניבות אשר נעשה במסגרת ביטוח מקיף לרכב ויכול לחסוך לכם המון עוגמת נפש.

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.

השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירי ביטוח רכב

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על גובה הסכום של הביטוח, ביניהם רמת הבטיחות המותקנת ברכב ואפיונו של הנהג.