על מה נדבר בכתבה?

יותר מ-200 אלף מכוניות פרטיות חדשות עלו על כבישי ישראל בשנת 2016. כשזהו קצב רכישת המכוניות בארץ, בהחלט יכול להיות שאפילו אם אין לכם כוונה ברגע זה, בשלב זה או אחר של החיים גם אתם תחליטו שהגיעה השעה להתחדש ברכב. אז איך תבחרו את ביטוח הרכב שישתלם לכם ביותר?

ביצוע סקר שוק לפני רכישת ביטוח רכב הוא צעד חשוב, בין אם אתם קונים מכונית חדשה ובין אם תוקף הפוליסה הקיימת שלכם עומד לפוג. רבים חושבים בטעות שביטוח רכב הוא מוצר אחיד, ושההבדל בין ההצעות של החברות השונות לא משמעותי, ולכן מוותרים על שלב הסקר.

בפועל, ישנם פערים במחירים, בשירות ובכיסויים שמציעות החברות השונות. כל פוליסה כוללת מרכיבים אחרים, איכות השירות משתנה בין החברות, וגם פיתוחים טכנולוגיים אומצו על ידי חלק מהחברות בעוד שאחרות נשארות תקועות מאחור. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת ללקוחות חוויית שירות מהירה וידידותית יותר וגם נותנת מענה למצבים מאתגרים שעמם מתמודדים הנהגים בימינו.

הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת ללקוחות חוויית שירות מהירה וידידותית יותר וגם נותנת מענה למצבים מאתגרים שעמם מתמודדים הנהגים בימינו.

השוואת מחירים

אז איך משווים מחירים בין ביטוחי רכב? כמו בכל סקר שוק, המחיר הוא אלמנט חשוב. כיום אין צורך לצאת מהבית לביצוע ההשוואה. כדאי להתחיל מהשוואת מחירי ביטוח החובה באמצעות אתר Ucompare להשוואת ביטוחי החובה.

לאחר מכן, תוכלו לקבל הצעה אישית ולהשוות בין מחירי הביטוח המקיף וצד ג'. ברוב חברות הביטוח תאלצו להתקשר, או להשאיר פרטים ולהמתין שיחזרו אליכם לשיחה ארוכה שבסיומה תקבלו הצעת מחיר. לחלופין, קיימות חברות ביטוח כמו ביטוח ישיר, שחוסכות לכם את השיחה המייגעת בעזרת מתן אפשרות דיגיטלית לקבל הצעת מחיר דרך האינטרנט מבלי לדבר כלל עם נציג. ומה עוד חשוב לבדוק?

מה אתם צריכים, וכמה זה יעלה לכם? 

ביטוח חובה הוא סטנדרטי למדי, אבל מחירו נקבע לפי הצרכים והמאפיינים האישיים שלכם: כמה נהגים משתמשים ברכב, מה גילם, מה ותק הנהיגה שלהם והאם הם היו מעורבים בתאונות בעבר הם חלק מהפרמטרים שישפיעו על מחיר הפוליסה שתוצע לכם. אמנם כל החברות מתחשבות באותם שיקולים, אולם משקלו של כל פרמטר משתנה מחברה לחברה.

מעבר לכך, ישנן אופציות לכיסויים נוספים כמו שירותי דרך וגרירה, רכב חלופי במקרה גניבה או טוטאל לוס, החלפת שמשותאו פנסים ומראות צד וכדומה. בדקו באילו כיסויים יש לכם צורך ומה עלותם בכל חברה.

אפשר לרכוש את הביטוח באינטרנט? 

בדקו אם חברת הביטוח מאפשרת לרכוש את הפוליסה ולנהל אותה באינטרנט – דרך הסמארטפון או דרך המחשב. הלקוחות של הדור הנוכחי לא מתפשרים על חוויית שירות ידידותית, קלה ומהירה, אין להם זמן וסבלנות לשיחות טלפון ארוכות ומייגעות, ובוודאי שלא לשליחת פקסים (זה עוד קיים?). הם רוצים לנהל את התהליך כולו באופן מקוון, בזמן ובמקום שמתאים להם – החל מהצעת המחיר ועד דיווח מיידי במקרה של אירוע שמצריך את הפעלת הביטוח.

להתנהלות הדיגיטלית הישירה מול חברת ביטוח, ללא סוכן מתווך, יש יתרון חשוב נוסף מעבר לנוחות: כשהשימוש במוקד האנושי מצומצם, פוחתות העלויות של חברת הביטוח, מה שמאפשר לה להוזיל את הפוליסה ללקוח מבלי להתפשר על איכות הביטוח.

מה הזמינות של החברה? 

כדי לעקוב אחרי הפוליסה, לבצע שינויים, להוסיף נהג (צעיר או אחר) וכדומה, בהתנהלות השוטפת מול מרבית חברות הביטוח תמצאו את עצמכם פונים אליהן או לסוכן שלכם רק "בשעות הפעילות" ובאמצעות הטלפון. 

אם תבחרו בחברה ישירה שהתקדמה לעידן הדיגיטלי תוכלו להתנהל באופן מקוון לאורך כל הדרך, כולל מעקב אחרי התשלומים, בדיקת הכיסויים הקיימים, הוספת נהג, הפקת מסמכים, חידוש הביטוח ושליטה בכל פרטי הפוליסה. אם אתם רוצים לנהל את ענייני הביטוח שלכם באמצע הלילה – זה בהחלט אפשרי דרך האינטרנט. כמובן שאם בכל זאת תעדיפו לדבר עם נציג – גם בחברה שכזו תמצאו מענה אנושי זמין.

הצעות מחיר לביטוח רכב: איך לבחור את ההצעה הטובה ביותר

קרתה תאונה. מה עושים עכשיו? 

אם חס וחלילה עברתם תאונה, אתם בוודאי טרודים ומבולבלים גם כך. ברוב החברות תידרשו להתקשר לנציגי השירות או לסוכן בשעות הפעילות. אולם אם ביטוח הרכב שלכם מנוהל בחברה בעלת אופי דיגיטלי, תוכלו לפתוח דיווח מיידי אונליין על התאונה. בהמשך תוכלו לעקוב אונליין אחרי התקדמות הטיפול.

הגמישות חשובה לכם? 

בדקו אם ניתן להרחיב את הפוליסה או לרכוש פוליסה למספר ימים מוגבל. לא כולם נזקקים לכך, אך לרבים זהו פתרון מעולה למצבים שונים. למשל כאשר יש במשפחה נהג צעיר שלא נמצא בקביעות בבית (כמו חייל או סטודנט שגר מחוץ לבית), ומגיע אחת לתקופה, אין צורך בכיסוי ביטוחי רציף עבורו מפני שהרחבת הפוליסה לכיסוי נהג צעיר למשך השנה כולה עשויה להיות יקרה. כיסוי ביטוחי לזמן מוגבל הוא פתרון טוב שמאפשר לכם ראש שקט כשהילד מגיע הביתה, בלי להגדיל את ההוצאות בכל ימות השנה.

כיסוי לכמה ימים רלוונטי גם למקרים שמגיע אורח מחו"ל שישתמש ברכב, כשרוצים להתחלק בנהיגה בנסיעה משותפת עם חברים, כאשר מעסיק מאפשר לעובד אחר לנהוג ברכב וכדומה.

אתם בעניין של נסיעות שיתופיות?

העולם מתקדם, ואתו גם לקוחות חברות הביטוח. אחד הטרנדים המתחזקים בעולם, שהחל להשתרש גם בישראל, הוא הנסיעות השיתופיות: נהגים שאוספים נוסעים תמורת השתתפות בהוצאות הנסיעה מתוך מטרה לחסוך בהוצאות ולצמצם את הפגיעה באיכות הסביבה. מי שנחשבת לחלוצת השיטה בארץ היא אפליקציית Waze Carpool.

הבעיה התעוררה כשהתברר כי ביטוחי הרכב לא מכסים נסיעות שנעשות כנגד תשלום שכר או תמורה אחרת. עד היום רק ביטוח ישיר מספקת מענה לסוגייה זאת. כך, נהגים המבוטחים דרך החברה מכוסים גם כאשר הם מסיעים נוסעים דרך האפליקציה, זאת תוך שיתוף פעולה של החברה עם Waze. 

עד 3 חודשים מתנה בביטוח מקיף לרכב*

זרם חלופי: האם בקרוב תחפשו רכב חשמלי מומלץ?

לא רחוק היום שבו נתוני הסוללה יעניינו אתכם הרבה יותר מביצועי המנוע, אנחנו כאן כדי לוודא שתגיעו ליום הזה מוכנים עם הביטוח המותאם ביותר בשוק לרכבים חשמליים.

מה זה ביטוח לפי קילומטר ואיזה אופציות דומות יש?

מה זה ביטוח לפי קילומטר? למי זה מתאים ואיזה פתרונות שונים מציעות היום חברות ביטוח הרכב? כתבה חשובה מהמומחים של ביטוח ישיר

שירות "ישיר מהיר" ומעטפת רגע האמת של ביטוח ישיר

הכירו את השירות החדש שבו אנחנו מתחייבים לתיקון הרכב שלכם במוסך בתוך שלושה ימים. איחרנו? על כל יום איחור תקבלו BUYME של 100 ש"ח

תתקדמו: ביטוח רכב דרך האינטרנט

ביטוח רכב הוא המוצר הביטוחי הנמכר בישראל ולא בכדי. כל בעל רכב במדינה מחויב ברכישת ביטוח חובה לפי חוק.

השוואת מחירי ביטוח רכב: טיפים לחסכון

ענף ביטוחי הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק המקומי ולכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר

העולם שייך לצעירים: ביטוח רכב מגיל 21

כל הדברים שאתם צריכים לדעת כדי לרכוש ביטוח נהג צעיר מגיל 21.